Nabídka, která se neodmítá: Google nakupoval u Fossilu za 40 milionů

Když gigant z Mountain View vyrazí na nákupy, většinou to stojí za to. Své by mohla vyprávět poslední „oběť“ nákupních choutek Googlu, hodinářská firma Fossil. Ta především v poslední době zaujala technologické nadšence svými chytrými hodinkami se systémem Wear OS, které patří mezi to nejlepší, co si můžete na svou ruku s operačním systémem od Googlu pořídit. Firma dostala nabídku, která se neodmítá – o co měl Google zájem?

blank

Přesné informace o tom, co vlastně Google koupil, nejsou k dispozici. Co víme jistě, je to, že od Fossil Group koupil jejich divizi výzkumu a vývoje, přičemž součástí této transakce v hodnotě 40 milionů dolarů (cca 900 milionů korun) jsou také vývojáři, kteří v této divizi pracovali. Podle viceprezidenta skupiny Fossil Grega McKelveye je koupená technologie „nová produktová inovace, která zatím nedorazila na trh.“

blank

Google nakoupil blíže nespecifikovanou technologii za 40 milionů

Prezidentka produktového managementu pro Wear OS Stacey Burr ve svém prohlášení uvedla, že „nositelná elektronika, která je vytvořena pro wellness, jednoduchost, přizpůsobitelnost a pomoc mají příležitost přinést nám tyto informace takřka na dosah ruky.“ Z toho prohlášení lze usoudit, že odkoupená technologie se pravděpodobně týká wellness a funkcí zaměřujících se na zdraví. V tomto odvětví by se mohl Google pustit do přímého souboje s Apple a jeho hodinkami Watch.

blank

Burr dále dodala, že technologie, kterou Google koupil „se může snáze rozšířit, pakliže se o ní Google podělí nejen se společností Fossil, ale také se svými partnery.“ Ačkoli nic není jisté, je velmi pravděpodobné, že prozatím utajovaná technologie se v budoucnu stane běžnou součástí hodinek s operačním systémem Wear OS.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku