Domů » Bleskovky » A je po překvapení. Samsungu unikly propagační materiály ke Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3

A je po překvapení. Samsungu unikly propagační materiály ke Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3

LetsGoDigital.nl

Letošní ohebné smartphony od Samsungu by měly dorazit poměrně brzy, spekuluje se o červnové, popř. červencové premiéře. Díky údajnému brzkému termínu uvedení se budou patrně v příštích týdnech objevovat nové a nové informace, přičemž už nyní získávají chystané novinky velmi jasné obrysy. Samsungu totiž utekly snímky z některých propagačních materiálů.

Galaxy Z Fold 3: selfie kamerka pod displejem a podpora S Pen

Větší z chystaných „ohýbaček“ bude tvarově připomínat loňský model, avšak těšit se můžeme na několik poměrně významných vylepšení. Tou hlavní je například podpora stylusu S Pen na vnitřním ohebném displeji, díky čemuž bude Galaxy Z Fold 3 částečně suplovat smartphony oblíbené řady Galaxy Note.

Galaxy Z Fold 3 2
Takhle bude vypadat Samsung Galaxy Z Fold 3

Oproti nim však nebude mít stylus „chlíveček“ v útrobách telefonu a bude jej nutné nosit zvlášť. Spekuluje se však, že toto rozhodnutí přinese jiný benefit, a to částečnou odolnost telefonu vůči vniknutí vody a prachu. V souvislosti se stylusem Samsung rozhodně představí i některé softwarové novinky, které pravděpodobně převezme z řady Galaxy Note.

Galaxy Z Fold 3 4
Samsung Galaxy Z Fold 3 nabídne podporu pera S Pen

Propagační materiály dále potvrzují použití poddisplejové selfie kamery, což bude ve světě ohýbacích smartphonů vůbec poprvé. Samsung vyvíjí poddisplejový fotoaparát již několik let, nyní však zřejmě dosáhl situace, kdy je toto řešení použitelné bez kompromisů. Snad to dopadne lépe než v případě smartphonu ZTE Axon 20 5G.

Galaxy Z Fold 3 3
Samsung Galaxy Z Fold 3 bude prvním ohebným telefonem se selfie kamerou pod displejem

Změn dozná i hlavní fotoaparát na zadní straně, který budou tvořit tři čočky poskládané do „semaforu“ pod sebe. Na první pohled se nezdá, že by některá z čoček měla hranatý tvar, takže na periskopický přibližovací fotoaparát musíme pravděpodobně zapomenout; v tom zatím vede Huawei Mate X2.

Galaxy Z Fold 3 1
Samsung Galaxy Z Fold 3

Galaxy Z Flip 3: s větším displejem na zádech

A jak bude vypadat druhá chystaná „skládačka“, kterou Samsung kvůli srovnání číslování pojmenuje Z Flip 3? Korejský výrobce zjevně vyslyšel výtky k první generaci a chystá se zvětšit displej na vnější straně. Už se nebude jednat pouze o notifikační proužek, ale o malý zobrazovač, na kterém si budete moci vyřídit část agendy, aniž by bylo nutné véčko otevírat.

galaxy z flip 3 1
Samsung Galaxy Z Flip 3

Displej bude součástí fotomodulu se dvěma čočkami, přičemž jeho design bude částečně vycházet z řady Galaxy S21, neboť bude zasahovat až do stran telefonu. Přímo z boků však vycházet nebude.

Galaxy Z Flip 3 by měl být nabízen minimálně ve čtyřech barevných variantách. Vypadá to tedy, že „ohebná budoucnost“ v podání Samsungu bude i letos nesmírně zajímavá. Těšíte se na červenec? My rozhodně ano.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. To je perfektní. Těším se na oficiální představení. Tentokrát se mi víc líbí Flip teda než Fold.

 2. moc pekny. a applu dal a dal ujizdi vlak.

 3. Fakt by mi zajímali prodeje a profit těhlech zařízení. Podle mě bude těžce ztrátovej a Samsung to tlačí, protože nacpal velký prachy do vývoje.

  • nevím, nevím...

   Zvolil toto směřování, ne třeba tolik vyšlapané cesty, na které je už – možná by se spíše slušelo říct dlouho, než daleko, ve smyslu ujitého pokroku.
   Taky si myslím, že kdyby otázka, jestli u této řady (kvůli které pravděpodobně Note skončilo) setrvat nebo ne, stála na „rentabilitě“, bez zahrnutí vynaložených nákladů, bylo by to rozhodování snazší.
   Aneb když chybí obhajoba „ušlého zisku v ušlé cestě“.
   I tak si myslím, že má smysl, aspoň jako „testovací interní autodrom“ jako u automobilových značek, kdy se třeba dá u „páteřnějších modelů“ jako řady A a S, použít zpětná vazba z nově použitých technologií. Kdy zatímco v Note bylo cizelováno to, co přišlo s řadou S, tak teď je tomu trochu jakoby naopak, kdy se „otevřené beta testování“ koná v půlce roku. Kdybych byl osobně třeba rád za to, pokud by se poddisplejová kamerka u nového eSka objevila jako, díky zpětné vazbě zkušeností z běžného užívání, v rámci možností dotažená komponenta.

 4. nevím, nevím...

  Doufám že se Samsungu podaří doladit vše podle jeho představ, a že v nich bude odvíjet i zájem o, minimálně ten fold, kdy jsem rád, že ho má zařazen ve své nabídce.

 5. Tak dalsi kandidat na nahradu za Note vybouchl…

 6. Zavádění odolnosti vůči prachu a vodě zní hodně dobře. Nečekal jsem, že se toho u ohebných telefonů dočkáme tak brzy. Ještě ale uvidíme, jaký stupeň to bude. Každý malý krok se ale počítá.

 7. Vypadá opravdu dobře, ale po vlastních zkušenostech s Fold2 počkám minimálně ještě 2 roky až bude vnitřní displej opravdu odolný a budou vychytané veškeré zápory těchto displejů. Jejich reklamovanost je dost vysoká a o ceně nemluvě. Zbavoval jsem se Fold2 po 4 měsících a tak rychlý pád ceny jsem opravdu nečekal (akce „novysamsung“ při výkupu 17.000 + 5.000 bunus) a to měním telefony pravidelně po roce. To si mobilpohotovost opravdu dělá ze zákazníků dobrý den ???!!! Takže za mě určitě zatím ne. Ale každý má svůj názor.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).