Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Watch 4 dostanou prvotřídní výbavu za sympatickou cenu

Samsung Galaxy Watch 4 dostanou prvotřídní výbavu za sympatickou cenu

O chystaných chytrých hodinkách od Samsungu toho víme poměrně dost. Do oficiálního představení modelů z řady Galaxy Watch 4 už mnoho času nezbývá, zajímavých informací ale na povrch vyplouvá stále ještě dostatek. Poslední úniky odhalily nejen výbavu hodinek, ale také jejich cenu.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 4
Samsung Galaxy Watch 4 Classic

Řada chytrých hodinek Galaxy Watch 4 se bude pyšnit čipsetem Exynos W920, kterému bude dělat společnost 1,5 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti. S těmito parametry hravě strčí do kapsy všechny aktuální modely s WearOS a mohou se také směle měřit s úhlavním nepřítelem v podobě Apple Watch Series 6.

Chybět by neměla ani Wi-Fi, Bluetooth, NFC, GPS, podpora LTE, analýza stavby těla, pokročilé snímání spánku či měření VO2 Max, míry okysličení krve a aktuálního srdečního tepu.

Zatímco informace o specifikacích podal server SamMobile, ceny pro změnu dodal kanadský Amazon. Samsung Galaxy Watch 4 budou k dispozici v průměrech 40 a 44 mm s hliníkovým tělem za cenu 310 kanadských dolarů (cca 5 400 korun), respektive 347 kanadských dolarů (cca 6 000 korun) v případě větší verze.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic se na trh dostanou ve verzích o průměru 42 a 46 mm s tělem z chirurgické oceli za cenu 428 kanadských dolarů (cca 7 500 korun), respektive 464 kanadských dolarů (cca 8 000 korun) za větší model.

Oficiálního oznámení bychom se měli dočkat 11. srpna na akci Galaxy Unpacked, přičemž do prodeje by hodinky podle Amazonu měly jít až 27. srpna.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

7 komentářů

 1. Na jednu stranu je to fajn krok přecházet na WearOS, ale na druhou stranu nikde nevidím zmínku o tom, zda Samsungu zůstanou klíčové funkce EKG + KT. To by pak ale byl zásadní krok zpět v té prvotřídní výbavě.
  Skoro to vypadá, že letos sice přijde revoluce, ale nijak neoslní. To pravé ořechové by přišlo až další rok, kdy jak Samsung, tak i Apple slibuji zásadní rozšíření senzorů.

 2. Jakub Stojan

  Hmmm k čemu NFC, když v roce 2021 s nimi ani člověk u nás nemůže zaplatit.. to je fakt největší potupa…

  • S tými hodinkami ale platiť ide a to dokonca aj u nás. Ich uvedenie do takého stavu nie je úplne jednlduché. Ale ide to. Samsung však sľúbil platby v našom regióne už v tomto roku.

 3. Pokud bude u nás fungovat placení, jdu do nich.

 4. U WearOS je Google Pay, takže s NFC platit půjde. To jen Tizen měl nepoužitelný Sasmung Pay.

  • Neviem ako v Čechách, ale na Slovensku nie je cez Google Pay (zatiaľ) povolené platenie hodinkami.

  • Cez Google pay môžete s hodinkami oficiálne u nás platiť presne rovnako ako cez Samsung pay, t.j. vôbec.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).