One UI 4 míří na další telefony, tentokrát je na řadě Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 recenze

Korejský gigant Samsung s aktualizací svých zařízení na Android 12 s nadstavbou One UI 4 rozhodně neotálí a po první vlně, ve které přišly na řadu ohebné smartphony Galaxy Z Fold 3 a Flip 3 společně s řadou Galaxy S21, se nyní mohou radovat také majitelé starších modelů.

Aktualizace na Android 12 s prostředím One UI 4 se začíná šířit mezi uživateli

Konkrétně se postupně uvolňuje aktualizace pro starší ohebné telefony Galaxy Z Fold 2 a první Flip, zároveň s modelovou řadou Galaxy S20 (včetně Galaxy S20 FE) a smartphony Galaxy Note 20. Příjemnou zprávou je, že společně s těmito telefony vypouští Samsung aktualizaci také pro řadu Galaxy S10.

Aktualizace se pomalu šíří mezi uživateli

Podle plánu aktualizace se měly modely z řad S20 a S10 dočkat až v lednu, respektive únoru příštího roku, nicméně první zprávy z Německa a Švýcarska hlásí, že nový firmware s označením G97xFXXUEGULB se šíří společně s prosincovou bezpečnostní aktualizací.

Pro náš region pravděpodobně bude aktualizace na Android 12 s One UI 4 k dispozici o něco později, neboť na naše redakční zařízení Galaxy S10e, Galaxy S20 a Galaxy Z Fold 3 dorazila pouze prosincová bezpečnostní aktualizace bez nové verze operačního systému a prostředí.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku