TOPlist

Nejlepší telefon letošního MWC 2023? Nikdo ho nevystavoval, přesto byl všude k vidění

Černý iPhone 14 Pro v rukách uživatele
  • Provozovatel veletrhu Mobile World Congress každoročně uděluje cenu za nejlepší technologie
  • Ocenění nejlepší smartphone si odnesl iPhone 14 Pro
  • Apple přitom MWC částečně bojkotuje a své produkty tam nevystavuje

Včera se naposledy tento rok otevřely dveře veletrhu MWC v Barceloně. Na samotném konci provozovatel GSMA taktéž uděluje ocenění za nejlepší inovace, nové technologie nebo i nejlepší smartphone. Tuto cenu získal iPhone 14 Pro, přestože Apple na výstavišti oficiálně neúčinkoval.

O nejlepším mobilním telefonu MWC 2023 rozhodla odborná porota složená z předních světových analytiků, novinářů a influencerů. Byli mezi nimi například zástupci Canalys, IDC, ABI Research, Counterpoint Research či portálu Engadget.

iPhone 14 Pro porazil mimo jiné Google Pixel 7 Pro, Samsung Galaxy Z Flip 4, S22 Ultra a Nothing Phone (1). Úsměvné však je, že americký Apple se veletrhu nijak oficiálně neúčastnil. Přesto jeho telefony byly k vidění na každém rohu – iPhone 14 Pro, potažmo Pro Max, patří k těm nejoblíbenějším telefonům a jako svůj osobní mobil ho tak používá řada návštěvníků.Motorola Rizr 10Nepřehlédněte

Motorola Rizr: unikátní smartphone s rolovacím displejem se skládá jinak než konkurence

Z technologického hlediska je iPhone 14 Pro určitě zařízení na špičce. Nicméně na samotném veletrhu si hodně pozornosti uzmuly i zařízení s rolovacím a jinak ohebným displejem. Svou trochou do mlýna přispěl Samsung, Motorola, Lenovo dokonce ukázalo notebook, který může svůj displej rozvinout z 12,7″ na 15,3″.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku