Domů » Bleskovky » Lenovo předběhlo Samsung: v Šanghaji ukázalo ohebný telefon

Lenovo předběhlo Samsung: v Šanghaji ukázalo ohebný telefon

V Šanghaji právě probíhá další ročník konference Lenovo TechWorld, kde výrobce pravidelně ukazuje různé prototypy zařízení. V roce 2016 zde byly k vidění například telefony a tablet se skládací konstrukcí, letos tu značka za zavřenými dveřmi ukazovala prototyp smartphonu s ohebnou konstrukcí. Lenovo tak předběhlo Samsung, který rovněž telefon s podobnou konstrukcí chystá, ale zatím o něm nic víc nevíme.

Na krátkém videu je vidět smartphone s podlouhlou konstrukcí, který uživatel během několika vteřin ohne. Tím však záběr končí. Otázkou ale zůstává, v jakém stádiu se toto zařízení nachází a kterému výrobci se nakonec jako prvnímu povede telefon s ohebnou konstrukcí uvést do prodeje.

Lenovo Tech World - Imagine, Inspire, Innovate

Ohebné smartphony trendem příštího roku?

K tomu má s největší pravděpodobností nejblíže právě Samsung. Jasněji bychom mohli mít v průběhu listopadu, kdy by měl jihokorejský gigant na vývojářské konferenci v San Franciscu poodhalit nějaké detaily. S oficiální premiérou ohebného Samsungu se ale počítá až příští rok.

Samsung s ohebným displejem: poodhalení v listopadu, premiéra později

Do boje o zařízení s ohebným displejem se kromě Samsungu a Lenova zapojí také Huawei, Motorola, Oppo, Xiaomi a LG. Zatímco trendem letošního roku byl výřez v displeji, příští rok by to mohly být právě smartphony s flexibilní konstrukcí.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Subscribe
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments