Domů » Bleskovky » Samsung s ohebným displejem: poodhalení v listopadu, premiéra později

Samsung s ohebným displejem: poodhalení v listopadu, premiéra později

Před několika dny jsme vás informovali o tom, že by Samsung v listopadu měl představit první smartphone s ohebnou konstrukcí. Mělo se tak stát na vývojářské konferenci v San Franciscu, nicméně nakonec to nebude tak horké, jak se na první pohled zdálo.

Takto vypadá fanouškovský koncept ohebného Samsungu
Takto vypadá fanouškovský koncept ohebného Samsungu

Navzdory všem dosavadním spekulacím a únikům Samsung doposud nic nepotvrdil a DJ Koh, CEO mobilní divize Samsungu, se nechal slyšet, že ani v listopadu nemáme očekávat představení hotového produktu z modelové řady F či X (označení je stále v rovině spekulací).

V listopadu se dočkáme poodhalení, premiéra přijde později

O produktu, který stále nemá oficiální jméno, pravděpodobně uslyšíme během listopadu, kdy by měly být  poodhaleny některé specifikace. Samsung chce být první, kdo rozčeří vody zcela novým designem s využitím flexibilního (ohebného) displeje. ZTE Axon M do tohoto závodu nelze počítat, ten se svou konstrukcí přece jenom dost odlišuje od toho, co na nás chystá jihokorejský gigant Samsung.

Má se za to, že z mnoha rozličných designových řešení zvolil Samsung nakonec ohebnou konstrukci s úhlopříčkou 4,6 palce v uzavřeném stavu, či 7,3 palce při rozložení. Další informace budou odhaleny až 7. listopadu, kdy se má v San Franciscu konat zmíněná vývojářská konference.

Závod o první ohebný smartphone: zúčastní se Samsung, Huawei, Xiaomi i Oppo

Zákulisní informace jsou vágní a neurčité; pokud ale Samsung představí a později skutečně uvede na trh ohebný telefon, bude to po dlouhé době opět revoluce na poli mobilních zařízení, za kterou zákazník rád zaplatí i nemalé peníze.

Matěj Valošek

Zarytý fanoušek sci-fi, starého i nového, seriálového i filmového, knižního či hraného. Ve zbytku času holduje asijské kuchyni a snaží se vzdělávat v korejštině.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).