Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Ohebný Samsung prý bude stát jako dva vlajkové smartphony

Ohebný Samsung prý bude stát jako dva vlajkové smartphony

Smartphony tak, jak je známe dnes, už prakticky dosáhly technologického vrcholu a mezigenerační skoky mezi jednotlivými modely jsou výrazně menší než v minulosti. Už v příštím roce by se však mohla odehrát malá revoluce – přijít by měly první skládací a ohebné smartphony. Mezi prvními by měl být i model od Samsungu, který s ohebnými displeji koketuje poměrně dlouhou dobu.

Ohebný smartphone značky Samsung by měl být představen na začátku příštího roku, patrně na veletrhu MWC 2019 v Barceloně, masová výroba se má rozběhnout už na podzim letošního roku. Stále však může nastat zpoždění; v Samsungu se sice připravovaným ohebným smartphonem nijak netají, hodlají jej ale vypustit do světa, až si budou jistí pozitivní zkušeností z uživatelského rozhraní. Podobně jako u Galaxy Note Edge z roku 2014 má být zpočátku vyroben menší počet kusů, údajně mezi 300 – 500 tisíci, aby se nejprve vyhodnotila počáteční reakce trhu.

Cena nepotěší

Reakci trhu pochopitelně ovlivní i cena, a ta rozhodně nemá být nízká. Podle nového reportu deníku Korean Times je odhadována na 2 miliony korejských wonů, což je v přepočtu asi 40 tisíc korun bez DPH. Za tyto peníze má uživatel dostat smartphone s úhlopříčkou displeje 4,5″ s možností rozložení na malý 7,3″ tablet.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

25 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Cena je fajn když si vezmu že to je pokrok, tohle se dá odůvodnit ne jak u iShit X co nepřinesl nic zajimaveho.

  • Takže cena Note 8 ze stejné stáje – neobhajitelná cena? Zajímavý pohled na věc:)

   • uni: Opět vedle, jak ta jedle, myslíš, že těch 20 tisíc, co teď stojí Note8, to je neobhajitelná cena? :D Navíc, pokud se budeme bavit o ceně, tak iPhone 8+ stojí 24 tisíc, Note8 stál původně 26, tudíž má cenově blíž k 8+ než k X. Navíc Note8 opravdu není ze stejné stáje, X je oproti němu jako chudý příbuzný. :)

   • 26990 tedy 27k. Matematika třetí třídy?:)

    Ohebný Samsung a Note 8 jsou ze stejné stáje.

    Díky za podnětný a přesný koment:)

   • Skylark (neregistrovaný)

    A myslíš, že cena za iphone neobhájitelná?

   • Skylark (neregistrovaný): Já nemyslím nic:) Mě jen překvapilo, že zatímco iPhone X s zcela novou vrstvou interakce s uživatelem si cenu neobhájí, zatímco např. Note 8, který pokud se dobře pamatuji opravdu jen navýšil parametry (a možná IPx) si cenu obhájí. Přijde mi to jako divná logika:)

   • uni: „Já nemyslím nic“ – tak tím se to tady všechno vysvětluje. A i kdyby Note8 stál 27, tak pořád nevím, proč by se měl srovnávat s dražším iPhone X :D Navíc teď žádných 27 nestojí, stojí 20, takže uni, to není ani matematika třetí třídy, to si zvládne na netu najít i cvičená opice. To jsou ty tvoje matematicko-ekonomicko-psychologické postupy. Jednou se to hodí tak, podruhé se to hodí tak.

    Tebe neustále něco překvapuje uni. Je to přitom jednoduché a prosté. Note8 nabízí jako jedno z mála, ne snad jako jediné zařízení na trhu S-Pen, který má pro lidi, na které je N8 cílen, opravdu velkou přidanou hodnotu. Nevšiml jsem si, že by X, se kterým ho srovnáváš, něčím takovým disponoval. X stojí 30 tisíc jen proto, že potom, co nám tu Apple roky prodával střední třídu za 20k, loni to konečně přiznal, tak musel logicky jít s cenou nahoru. Nic víc, nic míň.

   • imperator

    27K za note s 2 ročnou podporou a deravo-reklamosystémom… S-Pen len zalepí oči nad touto skutočnosťou ????

   • Disponuje, iOS:D

    To je zase diskuse…:/

   • Skylark (neregistrovaný)

    uni, čti na co reaguješ..

    Menty: Tvá přezdívka vysvětluje tvou zaostalost.. Věta, že nám Apple roky prodával střední třídu (na kterou svou rychlostí a stabilitou nedosáhl žádný android telefon) mluví za vše.

    Je to přitom tak jednoduché a prosté.. iPX nabízí jako jedno z mála, ne snad jako jediné zařízení na trhu iOS v kombinaci se zabezpečením uživatelských, perfektním zálohovacím systémem a bezproblémovou komunikaci napříč zařízeními spárovanými v ekosystému, o jakém se může MS, Googlu, nebo nedej bože Samsungu jenom zdát. iPhone není jen mobil, jakým je třeba tebou zbožňovaný Note8. iPhone je pouze nástroj k užívání Apple ekosystému – pokud nepochopíš, čím se Apple zabývá, co vybudoval a kam směřuje, nemá cenu se s tebou dál vybavovat. Nehledě na to, že X je výroční model, u kterého se nadsazená cena očekávala. To, že si ten telefon nemůžeš dovolit ale ještě neznamená, že to je nějak špatný výrobek.

   • Skylark (neregistrovaný): Lépe piš, aby se to dalo číst. Tvá češtin dost kostrbatý:)

   • uni: Tradičně zas „v lese“ :DD

    Skylark: Rovnou jsi mohl napsat „iPhone není jen mobil, je to moje modla“ :D To se tak stává, že když ovcím řekneš něco, s čím nesouhlasí, tak hned začnou békat, že si to nemůžeš dovolit. Špatně. Však Apple sám přiznal, že osmička je prostě střední třída, přiznal to tím, že představil X. A nikde jsem netvrdil, že X je špatný výrobek, on je to dobrý výrobek, jen tu neustále posloucháme, jak se z toho máme zbláznit. Co je přitom na tom. Smartphone, který přinesl to, co konkurence měla dávno + displej do krajů, který iPhone už měl dávno mít a konečně pořádné parametry ve všech ohledech. Jen to srovnání s Note8 je vedle, naprosto. Navíc, vkládáš mi do pusy něco, co jsem neřekl, já Note8 nevlastním, je mi vlastně jedno, nicméně nejsem ovce, co bude jen tak pro nic za nic všechno hájit. Tak buď dobrej, na další X si vem hypotéku a za pár let to můžeš prodat třeba tady unimu :)

   • zipiik (neregistrovaný)

    Menty: Na druhou stranu, když může stát Huawei 40k, proč by nemohl chtít Apple za Xko 35k? Když to někdo koupí…

   • zipiik: Ale to přece tentokrát není téma. Ať si to koupí, kdo chce, já jen řikám, že je to obyčejná placka, kterých konkurence vyrábí nespočet za daleko méně. X nabízí stejně muziky, jako například konkurenční SGS9 a tak dále. A téma bylo, zda si tu cenu obhájí – ne neobhájí. Srovnávat to s Note, to je už vrchol diletanství, je to asi jako srovnávat iPad, o kterém Apple tvrdí, že může nahradit počítač a PC. To, že Apple řekne, že je to nejlepší, na to prostě stále část lidí slyší a mě to strašně moc baví :D

    PS: V současné nabídce Apple je s posledním iOS i iPhone SE, který stojí méně, než 10 tisíc. Tudíž tu plácat něco o tom, že za právě exkluzivitu iOS by člověk měl platit 30k, to už je fakt vedle. Sám Apple si ho zřejmě necení ani na třetinu, jinak to nemá moc vysvětlení :)

   • skylark (neregistrovaný)

    Jistě, když kdokoliv napíše něco, čím obhájí nějký krok applu, je hned považován za ovci.. říkají uživatelé OS, který má 80% trhu s mobily. Jak už bylo řečeno, iphone má ios. Nabízí jej jako jediný výrobce na celém světě. Já nehájím každý krok applu. Sám je velice často kritizuju, ale zrovna to, co tady píšeš ty jsou věci úplně mimo. Takový cenový skok mezi Note8 a X zase nebyl. To, že u jednoho ze zařízení následně spadla cena kvůli nezájmu, to už je jiné téma. A jak už bylo řečeno, když si huawei může říct o svoji exkluzivku 40K (která vyloženě nenabízí nic navíc oproti Note8), proč by nemohl dát apple u svého vrcholného modelu 35K?

   • shepii (neregistrovaný)

    Jenže ta exkluzivka od Huawei je Porsche Design, proto ta cena.

   • Ještě jednou – X se nemůže srovnávat s Note8. A ať X má cenu jakou chce, ostatně žijeme v tržní ekonomice (což tu mimochodem ještě spousta lidí nechápe) a pokud si najde kupce, tak proč ne. Já jen nevím, proč tu máme poslouchat vzdechy, jak je X něco víc než to, co nabízí konkurence. Možná tak právě tou cenou je víc, v ničem jiném. A ještě jednou, cena není dána exkluzivitou iOS, když právě sám Apple prodává ofiko i SE za třetinu ceny. Takto „vysoká“ cena je dána jen tím, že Apple prodává svojí střední třídu za to, kde konkurence prodává vrchol. Navíc, iPhone X není žádná exkluzivita, je to více než mainstreamové zboží a to je zcela evidentní.

   • shepii (neregistrovaný)

    Jak píše Menty. O tom, že iOS není přidaná hodnota Apple zařízení, jednoznačně vypovídá tržní podíl mobilních operačních systémů. Nebo vy si snad myslíte, že kdyby Apple umožnil používat iOS i ostatním výrobcům, tak že by situace vypadala jinak? Nevypadala, dál by iOS používal jen Apple a ostatní by se drželi Androidu, protože uživatelé chtějí možnost volby, ne diktát v podobě Applu. Proto je situace na trhu taková, jaká je.

   • Skylark (neregistrovaný)

    Android je tam, kde je proto, že telefony s tímhle OS stojí pár korun, a protože lidi chtějí warezovat aplikace. Placáš moc věcí dohromady.. Je to takový nesmyslný guláš. Už by jsi dnes nic psát neměl..

   • shepii (neregistrovaný)

    Android je tam kde je, protože je to zkrátka kvalitnější systém. Smiř se s tím, nic jiného ti ostatně nezbývá. :) Jinak zbytek plky a pokud jde o ten nesmysl na konci, tak tobě doporučuji nepsat vůbec, protože jak to tady čtu, tak vidím v tvém podání jen hloupost na hlouposti. Ale čemu se vlastně divím, vy nováčci jste nevyzpitatelní. :)

   • Android je tam kde je, i protože stojí pár korun, protože je obrovský výběr, ale i kvůli univerzálnosti použití systému, jeho přizpůsobení apod.

    Jestli je to kvalitnější systém? Možná počtem funkcí a použitím, přívětivostí k člověku. (Ano, sám jsem překvapen, co říkám, ale co mám možnos porovnat, Android a Google se snaží aby ten systém byl pro používání příjemný. iOS jde tak trošku opačným směrem a od přívětivosti a intuitivnosti se vzdaluje trošku)

    Stabilitou a rychlostí, optimalizace je samozřejmě lepsí iOS už logicky. Je optimalizován na určitý hardware rovnou výrobcem.

   • shepii (neregistrovaný)

    Nevyzpytatelní samozřejmě. Uff, tohle se mi dlouho nepovedlo. :D

   • Obávám se, že kvalita a podíl není nutně spojitá nádoba ???? Ostatně, rozbor jednotlivých trhů dává vodítko…

   • shepii (neregistrovaný)

    To samozřejmě není. Třeba vozy značky Ford rozhodně nejsou kvalitnější, než ty od BMW a přitom se jich prodá skoro třikrát tolik. Ale tady jde o to, že prodeje obou značek jsou dány dost odlišnou cenou, kde se rozdíl mezi vozy pohybuje i ve statisících. Smartphony jsou spotřební elektronika, kde rozdíl deset nebo dvacet tisíc dělá vrásky na čele maximálně tobě a pár tobě podobných. Většina ostatních si i za cenu Home Creditu koupí to, co mu vyhovuje a cena je to poslední co řeší. Takže v tvém případě argument opět o ničem. ;)

 2. stalkerpetr

  Mám Note 8 za 26.990,- a pro mne je cena obhájitelná. Takže asi tak. Note buď miluješ nebo hejtuješ. Kdo nezkusil ať drží………

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel