Domů » Bleskovky » Závod o první ohebný smartphone: zúčastní se Samsung, Huawei, Xiaomi i Oppo

Závod o první ohebný smartphone: zúčastní se Samsung, Huawei, Xiaomi i Oppo

Kdo představí jako první ohebný smartphone? Všeobecně se očekává, že si pro sebe prvenství uzme Samsung, avšak ten už spekulovaný model Galaxy X (nebo Galaxy F) několikrát odložil a zřejmě se jej dočkáme nejdříve na počátku příštího roku. Nově navíc přicházejí zprávy, že do závodu naskakuje Huawei, a dokonce chce svůj ohebný smartphone představit ještě před Samsungem.

Čínský výrobce má v plánu odhalit svůj ohebný smartphone rovněž na počátku příštího roku, nemá se však jednat o masovou záležitost, ale spíše o prodejný prototyp vyrobený v malém množství. Toto zařízení si také nebude moci dovolit úplně každý; cena má být stejně jako u Samsungu poměrně vysoká, hovoří se o 1 500 dolarech (s daní cca 40 tisíc korun), některé zdroje však uvádějí ještě víc.

Dravá čínská konkurence

Dalšími hráči, kteří mají zájem ohebné smartphony vyrábět, jsou čínské značky Xiaomi a Oppo. Zatím však hledají výrobce ohebných displejů, což není lehký úkol; jejich přání mohou splnit pouze firmy Samsung, BOE, Visionox a LG Display, první jmenovaný si ale určitě zpočátku nechá své ohebné panely pro sebe. Xiaomi touží být první firmou, která ohebný smartphone nejen představí, ale rovnou jej začne masově produkovat a prodávat.

Xiaomi od jakživa boduje se svými smartphony díky nižší ceně, u tohoto modelu však bude záležet zejména na ceně ohebného displeje. I tak analytici očekávají cenu mezi 900 a 1350 dolary (asi 24 – 30 tisíc korun s daní).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Googl žádnou firmu Visinox nezná…

  • Ale Bing jo
   „Visionox was the first to launch „China’s first mass-production Notch AMOLED full screen“ product, which has been shipped successively.“

   Jestli to je ono

   • On tim chtel poukazat na preklep Visionox, ten google samozrejme zna, ale hezky ses predvedl!

   • To by mě zajímalo, čím jsem se předvedl. Já neměl v úmyslu poukazovat na to, co je lepší nebo horší nebo někoho probůh urážet, shodit jej a podobně. Já nevím, kde v tom mém komentáři vidíš něco takového? :D

    Jen jsem napsal, že Bing to našel. Prostě jsem to zkusil, je to v prohlížeči po ruce, schválně, co to najde. ????
    Ale jestli to myslíš v dobrém, že jsem se hezky předvedl, pak děkuji. ????

   • Google vs. Bing by byl dobrý článek. Typ pro redakci

 2. No kdo vyhraje to bude zajímavé sledovat ale mě spíš zajímá kdo do toho ohebného displeje přidá i výřez nebo dva :-D

 3. Já se fakt na tyto nové telefony těším. Jsem však zvědav, jak se zchytí.

 4. Jsem fakt zvědav jestli to někdo vůbec udělá, pokud to někdo udělá, tak kolik si za to řekne, jestli to najde zákazníky, jestli to bude funkční, jestli to okopíruje Apple,… Chytne se to jen tehdy, pokud to „vymyslí“ Apple, jinak to nemá šanci, víme jak to bylo s notchem.

 5. Já si přece jenom počkám delší dobu až vyjde nový Surface phone od Microsoftu.
  Nebude sice mít ohebný displej, ale bude mít dva.
  A já si myslím že to bude pro operační systém Windows 10 celkem dobrý nápad na zařízení.
  Jen si představte to, jak můžete psát na jednom displeji dokument ve Wordu, a na druhém sledovat film. Nádhera :)

  • Tak uz jsi asi posledni naivka, ktery nevi ze zadny Surface Phone nebude. Kde jsi byl poseldni pulrok? Trosku to sleduj.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).