Domů » Bleskovky » Huawei má patent na ohebný smartphone. Kloub je inspirován Surface Bookem

Huawei má patent na ohebný smartphone. Kloub je inspirován Surface Bookem

Společnost Huawei v uplynulém týdnu překvapila svými smartphony P20 a P20 Pro, s nimiž nejen dohnala konkurenci, ale v oblasti fotoaparátu ji dokonce předehnala. Čínský gigant kouká i do vzdálenější budoucnosti, a stejně jako konkurence přemýšlí o ohebném telefonu, má na něj dokonce patent.

Obrázek z přihlášky znázorňuje zařízení s displejem, který lze v půli ohnout. Jelikož displej nelze v současnosti ohnout jako papír, je nutný v místě přehybu patřičný rádius. Koncept od Huawei kvůli němu počítá s displejem na vnější straně, bohužel u tohoto řešení není displej ani v jedné chvíli chráněn, naopak v ohybu může být velmi náchylný na poškození při pádu.

ZTE Axon M podrobně: skládací smartphone se dvěma displeji. Budoucnost nebo slepá ulička?

Patent byl zaevidován 19. září loňského roku, pochopitelně nemusí vůbec dojít k jeho naplnění. Šéf Huawei Richard Yu loni v říjnu uvedl, že skládací telefon chystají, dokonce už mají i pracovní prototyp. Tehdy ale hovořil o řešení se dvěma displeji, s nímž loni přišla společnost ZTE.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments