Domů » Bleskovky » Huawei má patent na ohebný smartphone. Kloub je inspirován Surface Bookem

Huawei má patent na ohebný smartphone. Kloub je inspirován Surface Bookem

Společnost Huawei v uplynulém týdnu překvapila svými smartphony P20 a P20 Pro, s nimiž nejen dohnala konkurenci, ale v oblasti fotoaparátu ji dokonce předehnala. Čínský gigant kouká i do vzdálenější budoucnosti, a stejně jako konkurence přemýšlí o ohebném telefonu, má na něj dokonce patent.

Obrázek z přihlášky znázorňuje zařízení s displejem, který lze v půli ohnout. Jelikož displej nelze v současnosti ohnout jako papír, je nutný v místě přehybu patřičný rádius. Koncept od Huawei kvůli němu počítá s displejem na vnější straně, bohužel u tohoto řešení není displej ani v jedné chvíli chráněn, naopak v ohybu může být velmi náchylný na poškození při pádu.

ZTE Axon M podrobně: skládací smartphone se dvěma displeji. Budoucnost nebo slepá ulička?

Patent byl zaevidován 19. září loňského roku, pochopitelně nemusí vůbec dojít k jeho naplnění. Šéf Huawei Richard Yu loni v říjnu uvedl, že skládací telefon chystají, dokonce už mají i pracovní prototyp. Tehdy ale hovořil o řešení se dvěma displeji, s nímž loni přišla společnost ZTE.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Marek Studnicka

  Už na Youtube proběho několik srovnávacích videí i foto z P 20 Pro a vedla ze S9 Plus.je sice okolo P 20 obrovský šrumec,ale zřejmě něco pokazili,když je zde jasně vidět,že S9 Plus vychází lépe.V čem zase vyhrává P 20 pro,je 5-ti násobný zoom a Baterie 4000 maH.Desing je špičkový i trojice fotoaparátů je výborná myšlenka,ale ve výsledné kvalitě mi přijde,že tady má Samsung navrch,ale je to jen můj subjektivní názor

 2. ___123___Huawei ma patent na ohebny smartphone. Kloub je inspirovan Surface Bookem – SMARTmania.cz___123___

 3. Petr Luňák

  Víte jaký je význam čínského slova HUAWEJ ?
  Čínský to prý znamená fyzické postižení a mnoho Číňanů takto povykovalo na našeho prezidenta když se k nim kulhal

  • Název společnosti je do angličtiny překládán z čínských znaků právě jako Huawei. Původní význam se skládá ze dvou částí – první lze překládat jako skvostný nebo Čína, druhý znak znamená akce či úspěch. Spojí-li se dohromady, může to být jak „skvostný akt“, tak „Čína je schopná“.
   Ty nejsi moc chytrý že?

  • Me to prijde, ze to znamena ,,zkopiruj co muzes,, hej:)

  • Vamez… To že sa inspirujú niecim co je vyborne, veľakrát to vylepsia, myslím tým celu cinu, neznamená že Huawei nevymysla, neinovuje, nema nápady. Napríklad fotoaparát od koho odkukal? Som zvedavy kto pride s tromi fotakmi najbližšie….

  • Aby to neznamenalo,, honour,,

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).