Domů » Bleskovky » Nádech budoucnosti: takto by měl vypadat ohebný smartphone od Motoroly

Nádech budoucnosti: takto by měl vypadat ohebný smartphone od Motoroly

Lenovo experimentuje s ohebnými displeji již delší dobu, už před dvěma lety společnost na akci Lenovo Tech World ukázala ohebný tablet a smartphone, který lze obtočit okolo zápěstí.

Lenovo chce ohýbat smartphony kolem ruky a překládat tablety na polovinu

Ani po dvou letech jsme se obdobných zařízení určených do běžného prodeje nedočkali, stále však můžeme doufat. Nejnovější patent Lenova ukazuje skládací zařízení značky Motorola Mobility, které ohebného displeje využívá.

Třídílné leporelo

Podle nákresů se jedná o smartphone, který lze rozložit a získat tím tablet s dvojnásobnou obrazovkou. Jelikož je v současnosti nereálné vyrobit ohebný displej, který by bylo možné složit jako list papíru bez jakéhokoliv zaoblení, počítá Lenovo s displejem skládajícím se na vnější strany telefonu. Zajímavostí je pasivní třetí díl tohoto leporela, který má plnit hned několik funkcí – sám o sobě má chránit jednu část ohebného displeje a poskytovat informace skrze průzor, sekundární funkcí má být jeho využití coby součásti stojánku. Nákres také naznačuje, že by v tomto „obalu“ mohla být umístěna cívka, např. pro NFC nebo pro bezdrátové nabíjení.

Patentová přihláška byla podána v září roku 2016, schválena byla letos v březnu. Zda dojde k jejímu naplnění, je ale zatím ve hvězdách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Leporelo ma mít i LG tak Uvidime ale u LG to bude vic reálné, Motorola displeje nevyrabi, jediné ze by dodavatel byl LG pak by to dávalo smysl ze Motorola něco takového představí.

  • Motorolanic takového nepředstaví, když jí Lenovo propustilo půlku zaměstnanců… Dokonce už ani sw updaty po čtvrt roce nestíhá natož měsíční co dřív…

 2. Je trochu zvlastni pouzit u nakresu Motoroly ikony z iOS od Applu… ????

  • Číňani pravděpodobně opět vzdávají holt kopírovanému. V nové verzi VibeUI (či jak) se asi máme na co „těšit“????

  • @uni: Alespon si za deset let muzes koupit dalsi nahrazku iphonu :D Vzdyt ty si presne cilovka levnych cinanu, tak proc se vzdy vztekas?

  • A uni nema iPhone, ked ho vsade slintavo ospevuje? Jak je to mozne?

  • @lololol: uni ma levne TCL z bazaru, ale vzdy prska na vsechno co neni od Applu:) A clovek by si podle jeho komentaru myslel ze kupuje kazdy rok nejnovejsi iphone.

 3. Karel Endler

  Pořád nám někdo slibuje ohebné mobily – protože už existují ohebné displeje. Ale existují ohebné akumulátory? Ty zabírají největší plochu hned po displeji.

 4. Mám jen jednu jednoduchou otázku na celý tento koncept ohebných telefonů…

  Proč?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).