Domů » Bleskovky » Lenovo má patent na ohebný smartphone s vestavěným „ohřívačem“. K čemu bude sloužit?

Lenovo má patent na ohebný smartphone s vestavěným „ohřívačem“. K čemu bude sloužit?

Společnost Lenovo se nijak netají tím, že by chtěla vyrábět zařízení s ohebnými displeji. Prakticky přesně před dvěma lety na své konferenci Tech World demonstrovala dva prototypy zařízení – tablet, který lze přeložit na polovinu, a smartphone, který je možné obtočit kolem zápěstí.

Lenovo Tech World - Imagine, Inspire, Innovate

Lenovo chce ohýbat smartphony kolem ruky a překládat tablety na polovinu

Bohužel ani po dvou letech jsme se skládacích zařízení od Lenova nedočkali, zřejmě je zapotřebí zdokonalit některé technologie. Jedním ze slabých míst ohebných zařízení je kloub, v němž dochází k ohybu displeje, což by mohlo po několika cyklech vést k jeho deformaci. Nový patent Lenova označený logem Motorola má tento problém řešit vestavěným topným tělesem v kloubu zařízení, v případě jakékoliv deformace se má spustit proces zahřívání displeje a tím i jeho „vyžehlení“. Tento proces má fungovat i při vypnutém telefonu.

Uzdravování displejů teplem

Nutno podotknout, že Lenovo o zahřívání displejů přemýšlí delší dobu, loni si například pod značkou Motorola nechalo patentovat inteligentní displej schopný se po poškrábání nebo prasknutí zcela zacelit.

Konec škrábancům! Motorola si patentovala displej, který se sám zahojí

Jsme zvědaví, zda z těchto patentů nakonec vznikne nějaký reálný produkt, a zda budeme skutečně v telefonech nosit vestavěné ohřívače.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).