Domů » Bleskovky » Konec škrábancům! Motorola si patentovala displej, který se sám zahojí

Konec škrábancům! Motorola si patentovala displej, který se sám zahojí

Pamatujete si na smartphone LG G Flex, jehož zadní kryt byl vybavený speciální vrstvou, která se dokázala regenerovat? Něco podobného bychom mohli v budoucnu vidět u displejů. Motorola si totiž nechala patentovat tzv. inteligentní displej, jehož ochranná vrstva se po poškrábání nebo dokonce prasknutí sama zacelí.

Horní vrstvu displeje má tvořit plastový polymer, který má být schopný se po jakékoliv deformaci navrátit do původní podoby. Díky detekčním čidlům má být regenerační proces řízen softwarově – telefon sám rozpozná místo poškození displeje a nabídne opravu. Teplotní čidla pak ve vhodnou chvíli, při níž telefon patrně nebude smět být používán, zajistí zahřátí horní vrstvy, rozkmitání částic polymeru a opravení ochranné vrstvy. Tato technologie je údajně použitelná jak u LCD, tak u OLED panelů s integrovanou dotykovou vrstvou.

Oprava zřejmě nebude možná ve všech případech, avšak k zahojení malých oděrek by stačit mohla. Otázkou je, co se stane s takovým displejem telefonu, který bude vystaven vysokým letním teplotám, např. v automobilu. V těchto situacích by mohlo nastávat „automatické hojení“, až do chvíle, než se displeje dotkne první prst. Nechme se překvapit, jak daleko Motorola svůj nápad dovede.

Nerozbitná Moto Z2 Force v testu odolnosti: displej poškrábete nehtem

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Bures (neregistrovaný)

    A gorillavgkass a výrobci fólií, nebudou mít co žrát.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *