Domů » Bleskovky » Nerozbitná Moto Z2 Force v testu odolnosti: displej poškrábete nehtem

Nerozbitná Moto Z2 Force v testu odolnosti: displej poškrábete nehtem

Společnost Lenovo před třemi týdny představila svůj nový vlajkový smartphone Moto Z2 Force s výtečnou výbavou, ultratenkým tělem a nerozbitným ShatterShield displejem. První testy dokazují, že telefon je navržen tak, aby přežil pády z výšky na tvrdý povrch, jak si ale vedl v tradiční tortuře youtubera JerryRigEverything?

Moto Z2 FORCE Durability Test - Scratch and Bend Test!

Hned první část testu ukazuje velkou slabinu odolného displeje. Aby ustál pády a nárazy, není vyroben z žádného skla, které se může roztříštit, ale z obyčejného plastu. To znamená, že pád na dlažbu ustojí, avšak velmi snadno se poškrábe, dokonce i obyčejným nehtem. Bohužel stejný plast kryje i čelní kamerku, takže pár nečistot v kapse může výrazně snížit kvalitu vašich selfies. Naštěstí alespoň modul hlavního fotoaparátu kryje odolné sklo.

Bohužel plast v kombinaci s OLED displejem značně snižuje výdrž displeje při zkoušce ohněm. Nejen, že se ochrana začne po pár vteřinách tavit, horko se do OLED displejů (na rozdíl od LCD) nenávratně podepisuje zběláním.

Jinak je telefon i přes svoji tenkost vysoce odolný, hliník série 7000 kryje jak záda, tak boky, a díky němu se telefon při vyvinutí tlaku neohne či nezlomí. Moto Z2 Force je zatím dostupný pouze v USA, na ohlášení globální dostupnosti si ještě musíme nějakou chvíli počkat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments