Cena:

iPhone 14 nabídne 120Hz displej a větší porci paměti ve všech modelech

iPhone 14 Mock pill and hole 16x

Představení nové řady iPhonů s pořadovým číslem 14 se pravděpodobně odehraje začátkem podzimu, jak je u Applu tradicí už nějaký ten rok. Spekulace o výbavě či podobě chystaných iPhonů 14 už nicméně běží na plné obrátky, díky čemuž jsme se mohli například dozvědět, že bychom se mohli dočkat miniaturního výřezu, smíšené reality či rozloučení se s variantou mini.

iPhone 14 Mock Pill
iPhone 14 možná dostane ještě menší výřez než aktuální modely iPhone 13 (mini) a iPhone 13 Pro (Max)

Nyní analytik Jeff Pu ze společnosti Haitong International Securities přispěl svou troškou do mlýna spekulací ohledně iPhonu 14. Pu tvrdí, že všechny modely iPhonu 14 dostanou ProMotion displej s obnovovací frekvencí 120 Hz (který je nyní vyhrazen pouze pro iPhone 13 Pro [Max]), 6 GB RAM (jimiž aktuálně taktéž disponují pouze modely Pro), základní paměťovou variantu 256 GB (nyní 128 GB) a hlavní fotoaparát s rozlišením 48 Mpx.

120Hz displeje se možná dočkají všechny iPhony 14

Ohledně poslední spekulace si Pu notuje s analytikem Ming-Chi Kuem a tchajwanskou společností TrendForce, kteří rovněž tvrdí, že příští iPhone 14 dostane mnohem větší porci megapixelů pro hlavní fotoaparát. Jeff Pu je sice poměrně známý analytik, nicméně jeho úspěšnost predikcí se podle serveru AppleTrack pohybuje okolo 53 procent, takže jeho informace je potřeba brát s rezervou.

0 %

Trust Meter

Jak věříme tomuto úniku?

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.