Domů » Bleskovky » iPhone 14 bude připraven na smíšenou realitu, tvrdí známý analytik Kuo

iPhone 14 bude připraven na smíšenou realitu, tvrdí známý analytik Kuo

Zatímco iPhone 13 (mini) a iPhone 13 Pro (Max) se sotva stihly rozkoukat na mobilním trhu, analytici a leakeři už čile spekulují o jejich nástupcích. I když na odhady fyzické podoby je přeci jenom brzy, neznamená to, že by se k nám už nyní nedostaly alespoň střípky informací o potenciální výbavě.

iPhone 14 Mock Feature Pruple 2
Podpora pro smíšenou realitu bude pravděpodobně hlavním trumfem iPhonu 14

Známý analytik Ming-Chi Kuo upozornil ve zprávě pro investory na dvě funkce, kterými se chystaný iPhone 14 pravděpodobně bude pyšnit. Tou první je podpora standardu Wi-Fi 6E, který se pomalu prosazuje napříč zařízeními. Ten poskytne dostatečně velké přenosové rychlosti a nižší latenci pro druhou chystanou funkci týkající se podpory chytrých brýlí pro smíšenou realitu, která kombinuje výhody virtuální a rozšířené reality.

Wi-Fi 6E možná už u iPhonu 14

V případě Wi-Fi se Apple podle Kua nezastaví pouze u standardu Wi-Fi 6/6E, ale v průběhu let 2022–2024 nabídne zařízení podporující až Wi-Fi 7. Už dříve se Kuo zmiňoval, že Wi-Fi 6E se poprvé objeví v brýlích pro smíšenou realitu, nicméně toto je poprvé, kdy se tak vyjadřuje v případě iPhonu. Některé spekulace naznačovaly přítomnost Wi-Fi 6E už v iPhonu 13, nicméně ty se nakonec nepotvrdily.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).