Zdroj: Jiří Hrma, SMARTmania.cz

iPhone 14 nabídne 48Mpx foťák a 8K video, nejmenší model zmizí z nabídky

Letošní portfolio iPhonů by mělo být podobné tomu loňskému; opět se máme dočkat čtyř telefonů ve stejných velikostech a úrovních výbavy. Podle obvykle přesného informátora Ming-Chi Kua ale dojde už v příštím roce k zásadní změně, která nepotěší milovníky malých telefonů.

iphone 12 mini 04
iPhone 12 mini, 12 Pro a 12 Max

Příští rok žádný iPhone Mini

Není žádným tajemstvím, že nejmenší iPhone 12 mini se prodává nejhůře ze všech loňských iPhonů, přesto se letos ještě dočkáme jeho nástupce. Pravděpodobně proto, že jeho vývoj se nachází v pokročilé fázi a Apple má již nasmlouvané komponenty. Příští rok by však měl být iPhone mini z portfolia vyškrtnutý, přičemž náhrada má přijít z druhého konce; volné místo má zastoupit základní iPhone s velkým displejem. Dočkat bychom se tak měli následujících telefonů:

  • iPhone 14 a 14 Pro s 6,1“ displejem
  • iPhone 14 Max a 14 Pro Max s 6,7“ displejem

48 megapixelů a 8K video

Jablečné telefony pro příští rok mají také doznat několika zlepšení v oblasti fotoaparátu. Na pozici hlavního snímače má být dosazen velký 48Mpx senzor, který má být schopen slučovat informace ze čtyř sousedních pixelů do jednoho virtuálního o velikosti 2,5 mikronu. Výsledkem tak mají být prosvětlené 12Mpx fotografie s minimem šumu.

iPhone 12 4

iPhony roku 2022 se také mají naučit natáčet video v 8K rozlišení, a to nejen pro obrazovky s vysokým rozlišením, ale rovněž pro použití v rozšířené a smíšené realitě.

Pokud se v rodině jablečných telefonů posuneme ještě o rok dál, můžeme se podle Ming-Chi Kua těšit na periskopický teleobjektiv a technologii Face ID integrovanou přímo do displeje. Tím by mohl být konečně odstraněn nevzhledný výřez v horní části displeje. Kuo navíc doplňuje, že minimálně jeden iPhone v přespříštím roce bude disponovat čtečkou otisků prstů v displeji.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku