TOPlist

Gadget týdne: polštář Hooti nadopovaný umělou inteligencí umí vyřešit vaše chrápání

Chytrý polštář Hooti
  • Chytrý polštář Hooti si dává za cíl pomoci zlepšit kvalitu vašeho spánku
  • Disponuje technologií pro snímání kostí, umí měřit dech i srdeční tep
  • Jeden vyjde na 5 700 korun v přepočtu, zároveň jsou k mání i výhodné množstevní sety

Příslušenství, které používáte ve spánku, patří k těm nejoblíbenějším zdravotním trackerům na trhu. Právě spánek, jeho kvalita a to, jak jej případně zlepšit, bývá velmi často objektem zájmu mnoha zákazníků. A proto se dnes vůbec poprvé v seriálu Gadget týdne podíváme na zajímavé příslušenství, kterým je chytrý polštář značky Hooti.

Hooti: chytrý polštář s umělou inteligencí

Společnost Hooti je pravý nefalšovaný start-up. Společnost vznikla teprve nedávno a jejím prvním produktem, se kterým chce uspět na crowdfundingové kampani na Kickstarteru, je polštář. Hooti AI Pillow, jak zní celý název zařízení, je vlastně ultimátní gadget, který potřebujete ke kvalitnímu spánku.

Po stránce designu vypadá Hooti jako klasický polštář z paměťové pěny. Nabízí ergonomický tvar s vystupující krční podpěrou. Samotný povrch polštáře je ze speciální pěny, maximálně prodyšné a příjemné na dotek. Součástí balení je pak i bavlněný povlak. Ten však můžete vyměnit za libovolný vlastní, který odpovídá rozměrům 30 × 50 centimetrů.

Uvnitř se nachází několik důležitých komponent, včetně vzduchové kapsy a masážního motorku. Před spánkem nebo během něj si tak můžete dopřát jemnou krční masáž, která vám pomůže správně relaxovat.

Nástroj proti chrápání

Hlavním cílem Hooti je pomoci uživatelům užít si spánek o něco víc a zbavit se ronchopatie, tedy lidově řečeno chrápání. Polštář k tomu využívá technologii snímání kostí uživatele. To, že člověk vydává chrápavé zvuky, nepozná podle sběru dat z mikrofonu, ale dle vibrací, které snímá právě přes lebku uživatele.

Chytrý polštář Hooti

Jakmile rozpozná vaše chrápání, zanalyzuje vibrace vedené přes lebku až do polštáře a aktivuje vibrační motorek uvnitř paměťové pěny, čímž změní polohu hlavy uživatele. V ideálním případě se tím víc otevřou dýchací cesty a vy se nebudete v noci dusit, ale naopak budete moci nerušeně dýchat.

„Chrápání vzniká, když je během spánku bráněno proudění vzduchu. Náš dynamický systém vzduchových polštářů využívá shromážděná data a práci umělé inteligence ke změně polohy hlavy, čímž uvolňuje dýchací cesty a zabraňuje chrápání. Toto přizpůsobení v reálném čase zajišťuje nepřetržité, neomezené dýchání,“ uvádí k metodě sám výrobce.

K produktu je též nezbytná doprovodná aplikace. V té můžete aktivovat jednotlivé režimy spánku, regulovat, kdy se chystáte ulehnout ke spánku, a také si budete moci prohlížet jednotlivé spánkové cykly. Polštář díky technologii snímání kostí dokáže bez výrazné odchylky monitorovat také frekvenci dýchání, pohyb hlavy, a dokonce i srdeční tep.

Cena a dostupnost

Chytrý polštář na spaní se jeví jako ideální příslušenství pro lidi, kteří chtějí monitorovat svůj spánek, ale vadí jim během spaní používat chytré hodinky nebo prsten. U polštáře maximálně záleží, jak na něm spíte. Podle toho budou posbíraná data relevantní.

V kampani na Kickstarteru už výrobce vybral přes 479 tisíc hongkongských dolarů, tedy asi 1,4 milionu korun. Vy sami můžete přispět libovolnou částkou, popřípadě si polštář Hooti přímo koupit, a to za 249 amerických dolarů, tedy asi 5 700 korun.

Kombo dvou polštářů je pak k mání za zvýhodněnou cenu 389 dolarů, v přepočtu asi 9 tisíc korun. Kromě zvýhodněných setů až 5 polštářů pak Hooti plánuje nabízet i vlastní spací masku, která nemá žádnou aktivní pomoc, ale je velmi ergonomická a pomůže vám v pohodlném spaní bez rušení od okolního světla. Škraboška vyjde na 19 dolarů, takže necelou pětistovku.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku