Always-On na iPhone možná přeci jen dorazí. Naději dávají zmínky v kódu iOS 16

iOS 14 Always on Display Feature

Apple toho na své vývojářské konferenci WWDC představil celou řadu v čele s iOS 16. Nová verze operačního systému ovšem nepřinesla podporu iphonisty dlouho očekávaného (a majiteli konkurenčních zařízení velmi dobře známého) režimu, který dovolí trvale zobrazit vybrané stavové informace, i když je zařízení zamknuté. To, že se jím Apple nepochlubil, nicméně neznamená, že tímto směrem nevyvíjí úsilí.

iPhone 13 Always On Feature
Dočkáme se už na příštích iPhonech?

Naděje vzbudil uznávaný novinář Mark Gurman. Podle něj totiž vytoužená funkcionalita bude v budoucnu implementována, neboť v kódu beta verze iOS 16 se objevila vlákna, která tomu napovídají. Obdobné informace přinesl také server 9to5Mac, který upozornil na trojici frameworků vztahující se k související regulaci podsvícení. Uvnitř systému se údajně nacházejí také mechanismy, které umožňují inženýrům Applu pohotovostní displej aktivovat pro testovací účely.lock screen 1Nepřehlédněte

Apple zase kopíruje? Těchto 5 nových funkcí z iOS 16 má Android již roky

O příchodu Always-On módu na jablečné smartphony se spekuluje už nějaký ten pátek. V nedávné době od jeho nasazení v chytrých hodinkách Apple Watch, ve vzdálenější minulosti od představení iPhonu X s OLED displejem. Poslední spekulace říkají, že bychom se měli dočkat v iPhonech 14 Pro a 14 Pro Max, které by měly disponovat zdokonalenými panely ProMotion. Ty mají zvládat i obnovovací frekvenci pouze 1 Hz, takže dopad na výdrž by byl minimální. Objevují se ale i zprávy, že Apple v tomto smyslu své telefony přehlíží záměrně, aby povzbudil prodeje jablečných hodinek.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku