Zdroj: Apple

Návod: vyzkoušejte si iOS 16 a další vývojářské beta verze

Apple včera na úvodní keynote vývojářské konference WWDC představil nové verze svých operačních systémů iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9, tvOS 16 a macOS 13. Vývojářům zároveň zpřístupnil první beta verze, aby měli dostatek prostoru optimalizovat své aplikace do vydání finálních verzí, které přijdou na podzim. Pokud se nebojíte posloužit jako pokusný králík, můžete si většinu představených novinek v iOS 16 a dalších systémech vyzkoušet již dnes. Jak na to?

Jestliže se váš iPhone, iPad nebo Apple Watch nachází v seznamu oficiálně podporovaných zařízení, můžete postupovat následovně:

  1. Navštivte ze svého jablečného zařízení stránky BetaProfiles.com
  2. Níže klikněte na tlačítko Install Profile pro iOS, iPadOS nebo watchOS (podle druhu zařízení)
  3. Povolte stažení konfiguračního profilu a stáhněte jej
  4. Stažený profil najdete v Nastavení –> Obecné –> Profil, odsud jej můžete nainstalovat (vyžaduje potvrzení kódem)
  5. Restartujte své zařízení
  6. Po restartu navštivte Nastavení –> Obecné –> Aktualizace softwaru, odkud můžete aktualizovat na nový systém. V případě Apple Watch aktualizaci provedete skrze aplikaci Watch.

apple beta software

Vývojářskou verzi softwaru doporučujeme instalovat výhradně na záložní zařízení. Mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a web SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout. Pokud nechcete riskovat, můžete počkat na příští měsíc, kdy Apple uvolní první beta verze pro veřejnost.

My už iOS 16 beta 1 a watchOS 9 beta 1 v redakci testujeme a brzy vám nabídneme články s prvními dojmy.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku