Domů » Bleskovky » Vyzkoušejte si Android 12 (beta). Máme pro vás seznam podporovaných telefonů

Vyzkoušejte si Android 12 (beta). Máme pro vás seznam podporovaných telefonů

V minulém týdnu byl oficiálně představen operační systém Android 12, což s sebou nese také zveřejnění první betaverze. Jako již tradičně se jí nejprve dočkala zařízení Pixel přímo od giganta z Mountain View, nicméně ani výrobci třetích stran nezůstali ochuzeni o možnost nainstalovat betu na některá svá zařízení.

Android 12 Preview 2
Betaverze Androidu 12 se rozšiřuje na další telefony

Ještě minulý týden jsme vám přinesli první seznam telefonů, které betaverze Androidu 12 nemine. Ten se nyní rozšířil o několik nových zařízení. Zatímco beta Androidu 11 byla v loňském roce dostupná pro šest výrobců smartphonů, letos seznam narostl na 11 společností.

Android 12
Android 12 (ilustrační obrázek)

Kompletní seznam podporovaných chytrých telefonů:

V seznamu stále dominují čínské značky, především Xiaomi a koncern BBK Electronics (Oppo, Vivo, Realme, OnePlus). Mezi nové přírůstky patří novinka od Asusu s názvem Zenfone 8, TCL 20 Pro 5G nebo třeba japonský Sharp Aquos Sense 5G. Každý výrobce k betě Androidu 12 přistupuje jinak, proto platí pro každý smartphone jiná pravidla dostupnosti. Aktuální informace se dozvíte na příslušných komunitních fórech každé společnosti.

Tento článek je průběžně aktualizován na základě toho, jak výrobci oznamují podporu Androidu 12 (beta) pro své modely.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).