TOPlist

Recenze Xiaomi Mi 11 Ultra: špičkový fotoaparát a druhý displej na zádech

Xiaomi Mi 11 Ultra recenze 001

Na konci loňského roku jsme se dočkali odhalení smartphonu Xiaomi Mi 11. Čínský gigant Xiaomi oproti konkurentům rozhodně nechce zůstat pozadu, a tak koncem března představil supersmartphone Mi 11 Ultra. Ten pokračuje v odkazu Mi 10 Ultra a zaměřuje se především na fotoaparát. To ale neznamená, že změny proběhly jen u foťáku. Výkonu má Xiaomi Mi 11 Ultra na rozdávání, nechybí podpora 5G, odolnost proti vodě a prachu, prvotřídní displej či sekundární zobrazovač na zadní straně integrovaný přímo do modulu s fotoaparátem.

  • 50MPx fotoaparát s velikostí 1/1,12“, což je největší použitý čip ve smartphonu
  • Záznam 8K videa u všech zadních fotoaparátů, 5x optické a až 120x digitální přiblížení
  • Snapdragon 888, 120Hz WQHD+ AMOLED displej s vysokým jasem, sekundární panel
  • 5000mAh baterie, ultrarychlé 67W drátové i bezdrátové nabíjení, voděodolnost IP68

Právě dnes proběhlo oficiální oznámení dostupnosti tohoto smartphonu pro český trh a my vám jako první český web přinášíme podrobnou recenzi.

Novinka bude na českém trhu dostupná od 17. května za 31 990 Kč včetně DPH. Předprodej startuje právě dnes na e-shopu xiaomi.cz. Je cena vzhledem k výbavě adekvátní, dokáže se fotoaparát rovnat s nejlepšími smartphony na trhu a jaká je novinka v praxi? To a mnohem více se dozvíte v naší megarecenzi.

Konstrukce a design: styl a originalita

Xiaomi Mi 11 Ultra po designové stránce vychází z nedávno testovaného modelu Mi 11. Tvar telefonu je obdobný a přední strana a boky jsou prakticky identické. Jen zadní strana doznala velkých změn. Dominantním prvkem smartphonu je jednoznačně fotomodul na zádech. Mi 11 Ultra má na zádech velmi výrazně vystouplý „batoh“, ve kterém se ukrývají tři fotoaparáty.

Xiaomi Mi 11 Ultra 010
Xiaomi Mi 11 Ultra

Jedním z nich je periskopická kamerka, takže celý fotomodul výrazně vystupuje nad povrch. Nicméně díky jeho rozprostření přes celou šíři zad se při položení na stůl telefon nijak nehoupe. Za toto řešení chválím a vystupující fotoaparát mi proto až zas tak nevadil a po pár dnech jsem si na něj zvykl.

Fotomodul je kryt odolným sklem Gorilla Glass 5. Záda jsou keramická, což telefonu dodává punc luxusu. Bohužel nejsou jako v případě Mi 11 matná, ale mají hladký povrch, který je hodně lesklý až zrcadlový. Osobně bych raději viděl matnou úpravu, takto se záda často upatlávají otisky prstů a samotný telefon má tendenci vyklouzávat z ruky.

U základního modelu Mi 11 jsem si pochvaloval i barevné varianty, ale model Ultra je poněkud nudným a konzervativním smartphonem. Na výběr máte pouze dvě jednobarevné verze – námi testovanou černou/tmavě šedou a bílou.

Voděodolnost nechybí

Záda jsou při delších stranách mírně zaoblena, což dopomáhá k lepšímu úchytu. Celý telefon má stejné rozměry jako základní „jedenáctka“ (164,3 x 74,6 mm), jen tloušťka se zvýšila z 8,1 na 8,4 mm (v místě fotoaparátu je to ovšem téměř 11 mm). Hmotnost je 234 gramů (Mi 11 má 196 gramů), což už je znát a při delším držení telefonu to může být nepříjemné. Hmotnost je ale dobře rozložena a smartphone se nijak zvlášť nepřevažuje.

Xiaomi Mi 11 Ultra 009
Xiaomi Mi 11 Ultra nechybí voděodolnost IP68

I přesto, že zobrazovací panel je opravdu obří, smartphone není zas tak obrovský. Displej zabírá úctyhodných 91,4 % přední plochy a patří tak mezi elitu bezrámečkových telefonů. Samozřejmě se panel neobešel bez kruhového výřezu pro selfie kamerku, ten je ale dosti drobný a při používání jej ani nezaregistrujete.

Zatímco u Mi 11 ve specifikacích nenajdeme zvýšenou odolnost vůči vnějším vlivům, u Mi 11 Ultra voděodolnost a prachuvzdornost nechybí, a to rovnou podle standardu IP68.

Výborné reproduktory Harman Kardon

Displej není rovný, je po stranách zakřivený jako u Mi 11. Osobně se mi to hodně líbí a telefon tak působí ještě štíhleji a rámečky vypadají tenčí. Notifikační diodu byste hledali marně, ale hravě jej nahradí Always-on displej nebo nové pulzující světelné efekty při přijetí nového oznámení.

Xiaomi Mi 11 Ultra 015
Xiaomi Mi 11 Ultra

Rám je z hliníku a spodní i horní strana jsou rovné, díky čemuž – při troše vůle – dokáže telefon samovolně stát na stole. Vespodu se nachází hlasitý reproduktor, zdířka USB-C a slot pro dvě nanoSIM karty.

Na horní straně potěší infraport pro ovládání domácí elektroniky a další reproduktor. Stereo repráčky nesou logo Harman Kardon a musím říct, že hrají opravdu dobře. Jsou hlasité a nechybí jim ani basová složka. Nicméně nejsou tak dobré jako u ROG Phone 5. 3,5mm audio výstup ve výbavě chybí.

Sekundární displej na zádech

Ve fotomodulu na zádech se schovává ještě jedno překvapení. Je jím sekundární barevný dotykový displej. Jedná se o tentýž panel, který byl použit v chytrém náramku Xiaomi Mi Band 5. Má velikost 1,1″ a je určen primárně pro zobrazování notifikací či pro náhled fotoaparátu pro případ, kdy chcete (nejen) hlavní snímač využít pro pořízení selfie.

Xiaomi Mi 11 Ultra 005
Sekundární displej na zádech pro zobrazování informací

AMOLED panel má rozlišení 126 x 294 pixelů a maximální jas 450 nitů. Styl zobrazovaných hodin si můžete libovolně měnit. Nemusí ale ukazovat jen čas, ale může zobrazovat i text, obrázky apod. Bohužel se vám na něm ale nezobrazí notifikace, jen malá tečka indikuje, že nějaké máte. Je však možné, že tuhle funkcionalitu Xiaomi přidá v některé z dalších aktualizací softwaru.

Displej je dotykový, ale ovládat prakticky nejde – slouží opravdu jen pro zobrazování informací. Pro jeho aktivaci je nutné na něj poklepat. Poté se po určitém čase sám vypne. Pořizování selfie také není úplně pohodlné – hodila by se například možnost aktivovat snímání ukázáním dlaně, jak tomu je u přední selfie kamerky.

Xiaomi Mi 11 Ultra 008
Sekundární displej je stylovým doplňkem

Xiaomi Mi 11 Ultra není prvním telefonem se sekundárním displejem a nutno podotknout, že druhé displeje se povětšinou nacházely na komerčně méně úspěšných modelech. Jestli se povede Xiaomi nastavit nový trend, to ukáže až čas, ale nakročeno má rozhodně správným směrem.

Displej s WQHD+ rozlišením a 120Hz frekvencí

Xiaomi Mi 11 Ultra disponuje takřka stejným displejem jako Mi 11. Úhlopříčka je 6,81 palců a poměr stran 20:9. Jeho rozlišení je WQHD+ (3200 x 1440 pixelů) a jemnost 515 pixelů na palec. Jedná se o 10bitový AMOLED panel, jenž má výrazně zakulacené rohy a mírně zaoblené delší strany. Potěší, že je kryt odolným sklem Gorilla Glass Victus.

Xiaomi Mi 11 Ultra 04
Mi 11 Ultra má perfektní displej

Maximální jas zobrazovače je 900 nitů (krátkodobě až 1 700 nitů), čímž předčí Mi 11 a dokonce i Samsung Galaxy S21 Ultra. Je tak perfektně čitelný i na přímém slunci. Displej je naprosto výborný a nemám nic, co bych mu vytkl. Nabízí syté barvy, široké pozorovací úhly, skvělou čitelnost za jakýchkoli podmínek, podporu HDR10+ a nově dokonce i Dolby Vision.

Velkým lákadlem je také vysoká obnovovací frekvence 120 Hz, kterou lze současně aktivovat i pro WQHD+ rozlišení. Pokud si ji aktivujete, budou animace prostředí o poznání plynulejší a obraz bude vyladěn do nejmenšího detailu. Avšak je škoda, že chybí možnost zvolit 90Hz frekvenci, která by neměla takový odběr energie.

Pokud budete chtít šetřit energii, budete muset zvolit standardní 60Hz frekvenci. Pro úsporu energie se také může hodit funkce pro automatické snížení rozlišení z WQHD+ na Full HD+. Dotyková plocha snímá prsty frekvencí 480 Hz, což je také působivá hodnota.

Čtečka otisků prstů a odemykání obličejem

Čtečka otisků prstů se stejně jako u Xiaomi Mi 11 nachází v displeji. Jedná se o optickou čtečku, která je o dokonce o něco rychlejší než u „jedenáctky“. Právě u té jsem si stěžoval, že na vlajkové modely svou rychlostí ztrácí. U modelu Ultra je čtečka pohotová a s jejím používáním jsem neměl žádné problémy.

Xiaomi Mi 11 Ultra 001
Čtečka otisků prstů je vhodně umístěna a je rychlá a přesná

Používat můžete i odemykání obličejem. Jde o 2D sken tváře, který sice není tak bezpečný, ale jedná se o rychlou a pohodlnou formu zabezpečení, které funguje spolehlivě i ve tmě nebo při natočení smartphonu.

Špičková hardwarová výbava

Xiaomi Mi 11 Ultra pohání 5nm čipset Qualcomm Snapdragon 888 (1x 2,84GHz Kryo 680, 3x 2,42GHz Kryo 680 a 4x 1,80GHz Kryo 680), který nabízí vysoký výkon i efektivitu. Procesoru je k ruce grafický akcelerátor Adreno 660 a 8, respektive 12 GB operační paměti LPDDR5. Interní úložiště (typu UFS 3.1) má také dvě varianty – 256 a 512 GB, což je hodnota konečná, protože telefon nedisponuje slotem pro paměťové karty.

Xiaomi Mi 11 Ultra 01
Xiaomi Mi 11 Ultra

Těšit se tak můžete na perfektní výkon ve hrách i při běžném používání. V benchmarku AnTuTu získal telefon přes 710 tisíc bodů, což jej řadí mezi nejvýkonnější smartphony na trhu. Během desetidenního testování jsem nezaznamenal žádný zásek, zpomalení nebo zaváhání systému. Rychlosti samozřejmě dopomáhá i 120Hz obnovovací frekvence a Mi 11 Ultra je vskutku svižný telefon.

Hraní her vás bude bavit

Pro stabilní náročné hraní je čipset chlazen technologií LiquidCool, která využívá výparníkovou komoru. Jen při velkém zatížení se stává, že se smartphone trochu rozpálí, ale na stále přijatelnou teplotu. Po většinu času není vůbec horký, takže Xiaomi zvládlo odvod tepla na jedničku. Výraznější zahřívání jsem občas pocítil u fotoaparátu, ve chvíli, kdy jsem natáčel opravdu hodně videí, a to v různých rozlišeních a snímkování.

Hardwarové parametry Xiaomi Mi 11 Ultra

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 11, čipset: Qualcomm Snapdragon 888, octa-core, 1× 2,84 GHz Kryo 680 + 3× 2,42 GHz Kryo 680 + 4× 1,80 GHz Kryo 585, GPU: Adreno 660, RAM: 8/12 GB, interní paměť: 256/512 GB, pam. karta:
Rozměry: 164,3 × 74,6 × 8,4 mm, hmotnost: 234 g, zvýšená odolnost: IP68

Displej, konektivita a baterie

6,81", AMOLED, rozlišení: Quad HD+, 1440 × 3200 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.2, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 5000 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 50 Mpx, f/1.95, 24mm, 1/1.12", 1.4µm, PDAF, laserový AF, OIS, druhý: 48 Mpx, teleobjektiv, f/4.1, 120mm, 1/2.0", 0.8µm, PDAF, OIS, 5× optický zoom, třetí: 48 Mpx, širokoúhlý, f/2.2, 12mm, 128˚, 1/2.0", 0.8µm, PDAF, selfie kamera: 20 Mpx, f/2.2, 27mm, 1/3.4", 0.8µm, Full HD video, HDR, panorama

I přesto, že má smartphone 120Hz displej a vysoké rozlišení, běžely na něm všechny hry na nejvyšší detaily naprosto plynule a bez problémů rozjedete veškeré herní tituly, které jsou v obchodě Google Play. Doplním, že ve výbavě nechybí podpora 5G sítí, všech lokálních LTE standardů (VoLTE, VoWiFi), GPS, Wi-Fi ve standardu 6e, infraport pro ovládání domácí elektroniky, nejnovější Bluetooth 5.2 nebo NFC.

Výdrž baterie a rychlé 67W nabíjení

Uvnitř zařízení se ukrývá baterie s kapacitou 5000 mAh (Mi 11 má 4600 mAh). Díky ní a dobré optimalizaci spotřeby energie telefon zvládá i při náročnějším používání den na jedno nabití. Při běžném provozu se dostanete na výdrž okolo jednoho a půl dne, výjimečně na dva dny. Správa napájení nabízí jen základní spořič baterie, optimalizaci využití baterie nebo nastavení zapnutí/vypnutí napájení.

Xiaomi Mi 11 Ultra 02
Xiaomi Mi 11 Ultra dlouho vydrží a hodně rychle se nabíjí

Výdrž baterie se hodně odvíjí od stylu používaní. Zatímco já osobně jsem měl večer před spaním v průměru ještě 30 %, pokud telefon opravdu zatížíte a budete hojně využívat 120Hz panel a WQHD+ rozlišení a další funkce, které vybíjejí baterii, může být výdrž pouze jednodenní.

Telefon také podporuje velmi rychlé 67W nabíjení s podporou Power Delivery 3.0 a Quick Charge 4+ (Mi 11 podporuje „jen“ 55W nabíjení), díky čemuž jej za 15 minut dobijete na 58 % kapacity a plné nabití trvá jen 36 minut. Rychlost nabíjení je zkrátka fantastická.

Xiaomi Mi 11 Ultra 018

Velkou pochvalu si Xiaomi zaslouží i za přítomnost bezdrátového nabíjení. To dokonce také podporuje výkon 67 W (Mi 11 umožňuje „jen“ 50 W), díky čemuž telefon bezdrátově nabijete již za 39 minut. A nechybí ani 10W reverzní nabíjení. Za nabíjení zkrátka velký palec nahoru.

Android 11 a MIUI 12

V telefonu najdeme operační systém Android 11, který je tradičně doplněn o uživatelskou nadstavbu MIUI, tentokrát ve verzi 12.0.3. V budoucnu se počítá s aktualizací na nejnovější MIUI 12.5. Rychlost systému je jedním slovem prvotřídní. Prostředí je moc pěkně zpracované, vše je designově úhledné a uživatelsky přívětivé.

Samozřejmě se v systému najde hned několik funkcí navíc. Využít můžete i ovládání gesty, témata prostředí (ta změní vzhled ikon apod.), nechybí ovládání jednou rukou, režim Game Turbo nebo funkce Druhý prostor (např. pro oddělení firemních a soukromých věcí).

Xiaomi vybavilo telefon i aplikacemi Mi Community, AliExpress, Netflix, WPS Office a několika dalšími nástroji. Bohužel zde najdete i několik her a skrytých reklam.

Aplikace fotoaparátu

Rád bych se krátce zmínil o aplikaci fotoaparátu, která prošla mírným vylepšením a nabízí hned několik zajímavých funkcí. Samozřejmě ji lze ovládat gesty pro přepínání mezi mnoha režimy. Aplikace nabízí i živé tipy, které vás dokáží upozornit na špinavou čočku fotoaparátu, na orientaci fotoaparátu nebo vám nabídne tip, jaký fotoaparát máte zvolit pro lepší zachycení scény.

Přímo v aplikaci je integrovaná funkce/služba Google Lens. Mezi režimy patří automatický, portrétní, 50megapixelový (pro všechny tři zadní fotoaparáty), noční, sken dokumentů, panorama, timelapse, dlouhá expozice, super měsíc a klonování. Dlouhá expozice slouží k zachycení „mléčné“ tekoucí vody a k různým světelným hrátkám. Funkce klonování zajistí, že se na jednom snímku osoba objeví vícekrát.

Mezi režimy pro natáčení najdeme Krátké video, které obsahuje několik různých filtrů, a funkci kaleidoskop, dále funkci VLOG, která obsahuje několik mustrů pro natáčení krátkých videí např. na Instagram. Já si oblíbil režim Filmové efekty, ve které je funkce klonování, zmrazení pozadí, „dolly zoomu“ – Hitchcockův efekt, paralelní světy a zmrazení pohybu. Na některé záběry se můžete podívat na videu výše.

Fotoaparát: útok na nejvyšší příčky

Trojice fotoaparátů na zádech v případě Xiaomi Mi 11 Ultra určitě dává smysl. Výrobce se rozhodl, že smartphone neosadí 108Mpx fotoaparátem jako základní „jedenáctku“, ale vsadil na úplně nový snímač od Samsungu, který má největší senzor, který kdy byl použit v telefonu. Je vybaven neuvěřitelným 1/1,12palcovým snímačem, který překonává rekord Nokia PureView 808 se senzorem o velikosti 1/1,2 palce. Metodika DxOMark, kterou ale v redakci bereme tak trochu s rezervou, před nedávnem Xiaomi Mi 11 Ultra zařadila na první příčku.

Xiaomi Mi 11 Ultra 07
Xiaomi Mi 11 Ultra

Hlavní fotoaparát disponuje rozlišením 50 MPx, 24mm ohniskem, velikostí pixelů 1,4 μm, světelností f/1.95, optickou stabilizací obrazu a dToF laserovým ostřením. Druhým je 48MPx širokáč se 128° záběrem, světelností f/2.2, 0,8μm velikostí pixelů, senzorem o rozměrech 1/2.0″, PDAF a podporou pro makro snímky.

Xiaomi Mi 11 Ultra 019
Aplikace fotoaparátu

Třetím snímačem je 48Mpx teleobjektiv s 5x optickým (120mm ohnisko), 10x hybridním a 120x digitálním zoomem, senzorem o velikosti 1/2.0″, pixely o rozměrech 0,8 μm, světelností f/4.1, PDAF a optickou stabilizací obrazu. Přední selfie fotoaparát zůstal oproti Mi 11 nezměněn a disponuje 20MPx rozlišením, 27mm ohniskem a světelností f/2.2 s fixním ostřením.

Focení za dobrého světla

Velký čip hlavního fotoaparátu využijete především za horších světelných podmínek. Za dobrého světla jsou fotografie špičkové a oproti konkurenci takřka žádný rozdíl, zde jsou síly většinou vyrovnané. Telefon perfektně volí barvy a umí pracovat s velkým dynamickým rozsahem. Oceníte rychlé ostření a krásný bokeh, který je dán velikostí senzoru.

Fotografovat je možné i v plném 50Mpx rozlišení. Vytvoření takovéhoto snímku netrvá o moc déle. Výhodou je mnohem větší detail a možnost přiblížení například pro oříznutí, ale naopak fotografie jako taková nedosahuje takových kvalit jako snímek pořízený v automatickém režimu.

Telefon exceluje v míře detailu s velmi nízkým digitálním šumem. Největší rozdíl jsem zaznamenal na fotografiích zachycených v budově za horších světelných podmínek. Při zvětšení snímku mě až překvapilo, jak jsou detaily ostré a bez většího šumu.

Perfektní makro

Makro snímky jsou na té nejvyšší úrovni, nechybí jim přirozené rozostřené pozadí a ostré detaily. Avšak menší nevýhodou je, že hlavní snímač ostří zhruba 10 centimetrů od fotografovaného objektu. Tudíž není možné dát telefon úplně blízko např. ke květině. Makro snímky se dají skvěle pořizovat i teleobjektivem. Širokáč umí ostřit už ze 4 centimetrů a také s ním pořídíte povedené fotografie.

Hlavní fotoaparát disponuje i „vylepšením“ fotografií pomocí umělé inteligence, která rozpozná fotografovanou scénu a následně snímek upraví. Tyto fotografie mají poté živější barvy. Další funkcí je portrétní režim, který obstarává kýžený bokeh efekt. Tento režim produkuje povedené fotografie a softwarový efekt patří k těm zdařilejším.

Širokoúhlý fotoaparát a schopnosti přiblížení

Širokoúhlý snímač (0,6x zoom) je vhodný pro zachycení krajiny, budov nebo větší skupiny lidí. Díky vysokému rozlišení jsou snímky poměrně detailní, i když kvalit hlavního fotoaparátu se širokáč nevyrovná. Snímač volí trochu saturovanější barvy, ale chválím za korekci při okrajích snímku, díky níž nejsou okraje fotografií až tolik zkreslené a neostré. Celkově jsou širokoúhlé fotografie nadprůměrné, ale OnePlus 9 Pro má širokáč ještě o kousek lepší.

Xiaomi se chlubí až 120x přiblížením. Na rovinu říkám, že jde o čistý marketing. Xiaomi zkrátka chce dokázat, že jeho Mi 11 Ultra umí přibližovat více než Samsung Galaxy S21 Ultra. Nicméně realita je jiná a S21 Ultra je ve schopnostech přiblížení nezpochybnitelným králem.

Teleobjektiv s 5x optickým přiblížením pořizuje za dobrého světla moc pěkné snímky a i 10x přiblížení ujde. Vše nad už příliš použitelné není. Stabilizace při fotografování při větším přiblížení také není tak účinná jako u S21 Ultra.

Větší přiblížení než 10násobné nepotřebuji a do této hodnoty telefon fotí obstojně, takže celkově jsem byl s teleobjektivem spokojen.

Focení v noci a noční režim

Za nedostatečných světelných podmínek si fotografie z hlavního snímače stále zachovávají nízkou úroveň šumu a dobré detaily. Za kvalitními snímky stojí delší expozice při fotografování, velký čip a optická stabilizace obrazu. Noční režim naopak se současnou verzí softwaru neprodukuje úplně ideální snímky. Snad se jedná jen o současný neduh a brzy se dočkáme softwarové opravy.

Tip: všechny testovací snímky v plném rozlišení si můžete zobrazit či stáhnout zde

Aktuálně totiž mají snímky z hlavního fotoaparátu při použití nočního režimu až příliš vytažené kontury a jsou softwarově zbytečně výrazně upravované. Co ovšem noční režim zvládá naprosto skvěle, je utlumení přepálených zdrojů světla. Noční režim hojně využijete u širokáče nebo teleobjektivu. Celkově dosáhnete při focení za nedostatečných světelných podmínek s tímto smartphonem nadprůměrně kvalitních snímků.

8K zvládají všechny zadní fotoaparáty

Xiaomi Mi 11 Ultra zvládá natáčet v maximálním rozlišení 8K při 24 snímcích za vteřinu. Toto rozlišení dokonce podporují všechny tři zadní snímače, v čemž má tento smartphone prvenství. I když tato schopnost není tím, kvůli čemu byste si takovýto smartphone pořizovali, je 8K video vcelku kvalitní.

U záznamu videa nechybí ani elektronická stabilizace obrazu. Ta je nejúčinnější ve 4K při 30 snímcích za sekundu. Ve 4K při 60 fps lze také použít všechny snímače. Bohužel ale během natáčení ve 4K při 60 fps a v 8K nejsou dostupné rychlé přepínače pro volbu fotoaparátu.

Natáčet lze i super zpomalená videa se snímkováním 1920 fps v HD 720p rozlišení, ale jedná se jen o 4x interpolaci 720p záznamu se snímkováním 480 fps. Kvalita videí z hlavního fotoaparátu je velmi dobrá a nechybí ani funkce přiblížení zvuku.

Závěrečné hodnocení Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra je velice povedený smartphone. Design je věc vkusu, ale mně osobně se trochu více líbí základní „jedenáctka“. Ta má také praktičtější matná záda. I přes velké rozměry, které pro někoho mohou být překážkou, je ergonomie dobrá a potěší voděodolnost s certifikací IP68. Kvůli fotoaparátům je na zádech poměrně velký vystupující hrb. Jeho součástí je ale sekundární displej, který je příjemným doplňkem, i když to zrovna není důvod, proč byste si tento smartphone měli pořídit.

Xiaomi Mi 11 Ultra 03
Xiaomi Mi 11 Ultra

Jednoznačným lákadlem jsou kvalitní fotoaparáty na zádech, brutální výkon, perfektní displej, bohatá výbava, dlouhá výdrž baterie a extrémně rychlé drátové i bezdrátové nabíjení. Trochu postrádám slot na microSD karty a 3,5mm výstup na sluchátka. Čtečka v displeji potěší svou rychlostí a stereo reproduktory svou kvalitou a hlasitostí projevu.

Xiaomi Mi 11 Ultra 018

Operační systém je rychlý a nadstavba MIUI 12 povedená. Smartphone Xiaomi Mi 11 Ultra je povedený v každém směru a k dokonalosti mu mnoho nechybí. Odradit od nákupu může jen vyšší cena, která byla stanovena na 31 990 Kč.

Je ale potřeba myslet na to, že za tuhle částku dostáváte naprosto nekompromisní smartphone, navíc s velmi originálním prvkem v podobě zadního zobrazovače. A stále je o dvě tisícovky levnější než jeho největší konkurent Samsung Galaxy S21 Ultra.

Xiaomi Mi 11 Ultra

Mi 11 Ultra
9.4

DESIGN A ZPRACOVÁNÍ

9.3/10

VÝKON A OPTIMALIZACE

9.7/10

HARDWAROVÁ VÝBAVA

9.5/10

KVALITA FOTOGRAFIÍ A VIDEA

9.4/10

VÝDRŽ BATERIE

9.2/10

Klady

  • špičkový 120Hz WQHD+ displej
  • design, sekundární displej
  • špičkové fotoaparáty, záznam videa
  • voděodolnost IP68
  • stereo reproduktory, infraport
  • vysoký výkon, podpora 5G
  • výdrž baterie a rychlé nabíjení
  • rychlý systém s mnoha funkcemi

Zápory

  • vysoká cena
  • výrazně vystupující fotomodul
  • absence 3,5mm audio jacku
  • chybí slot na microSD kartu
  • záda jsou lesklá a kluzká
  • větší rozměry a hmotnost
  • nelze přepínat mezi fotoaparáty během natáčení ve 4K při 60 fps a v 8K
Autor článku Petr Uhlíř
Petr Uhlíř
Student ČVUT, Fakulty elektrotechnické a studijního programu Softwarové inženýrství a technologie. Milovník mobilních zařízení a nových technologií. Mezi mé záliby patří grafika a florbal. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku