Domů » Články » Xiaomi Mi 10 Ultra: supersmartphone se 120x zoomem a možná i kamerou pod displejem

Xiaomi Mi 10 Ultra: supersmartphone se 120x zoomem a možná i kamerou pod displejem

Společnost Xiaomi chystá další rozšíření modelové řady Mi 10. Nedávno jsme pro vás testovali aktuálně nejvyšší model Xiaomi Mi 10 Pro, nicméně už brzy se dočkáme ještě vybavenější verze. Xiaomi Mi 10 Ultra, jak se novinka bude jmenovat, má nabídnout až 120x zoom. Tady se někdo inspiroval u Samsungu (nejen u názvu) a tipujeme, že použitelných bude za dobrého světla maximálně do 50x přiblížení.

Xiaomi MI 10 Ultra
Xiaomi Mi 10 Ultra

Ostatně u nově představeného Galaxy Note 20 Ultra už Samsung technologii Space Zoom snížil právě na padesátinásobné přiblížení oproti stonásobnému (a nevyužitelnému) u Galaxy S20 Ultra.

Xiaomi MI 10 Ultra 3
Xiaomi Mi 10 Ultra nabídne rychlé paměti i podporu záznamu 8K videa

Pokud se spekulace potvrdí, mohl by Xiaomi Mi 10 Ultra nabídnout selfie kameru schovanou pod displejem. Kromě klasické varianty se počítá i s verzí s průhlednými zády. Ve výbavě najdeme 6,67″ AMOLED displej, čip Snapdragon 865, 4500mAh baterii s podporou rychlého 100 či 120W nabíjení.

Xiaomi MI 10 Ultra 2

Oficiálního představení bychom se měli dočkat už příští týden (11. srpna). Už cena modelu Xiaomi Mi 10 Pro je na našem trhu hodně vysoká (aktuálně téměř 28 tisíc Kč) a pokud se k nám dostane i varianta Ultra, dá se očekávat ještě výrazně větší průvan v peněžence. Součástí balení by mělo být i speciální pouzdro s antibakteriální úpravou.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

4 komentářů

  1. Šašci….u Xiaomi jim začíná dobře hrabat jak v Samsungu. 100 zoom který je nepoužitelný natož 120.

  2. Cena kolik…35 nebo 40 tisíc:-))

  3. Nesmyslně zahnutý displej … palec dolů!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).