Domů » Bleskovky » Oppo představilo brutálně rychlé nabíjení smartphonů. Xiaomi už chystá odpověď

Oppo představilo brutálně rychlé nabíjení smartphonů. Xiaomi už chystá odpověď

Firma Oppo přináší do světa smartphonů spousty nových technologií, v poslední době se věnuje zejména ultrarychlému nabíjení, které nazývá VOOC. Včera jsme se dočkali odhalení nové generace tohoto nabíjecího systému, který opět posune hranice rychlonabíjení smartphonů o pořádný krok dále.

oppo 1

125W nabíječka zvládne nabít telefon za 20 minut

Těšit se můžeme na nový adaptér s ohromujícím výkonem 125 Wattů, což vyjádřeno časem znamená dobití 4 000mAh akumulátoru za 20 minut. Už za pouhých pět minut bude nová nabíječka Oppo schopná dobít baterii na 41 procent. Adaptér operuje s napětím až 20 Voltů a proudem 6,25 A, a je zpětně kompatibilní se staršími generacemi SuperVOOC. Firmě Oppo se podařilo zlepšit vlastnosti nabíječky tak, aby byla při zvýšeném výkonu zachována její fyzická velikost.

oppo 2

Nabíječku pochopitelně nebude možné použít s ledajakým telefonem, samotný adaptér je pouze jeden z článků celého systému. Na druhé straně je zapotřebí telefon s dvojitými akumulátorovými články 6C, novou elektronikou a několikanásobnou ochranou proti přehřívání. Energie pak musí putovat přes speciální kabel se dvěma USB-C koncovkami a 128bitovým šifrováním pro zajištění bezpečnosti.

oppo 3

A jaký telefon umí nové nabíjení od OPPO využít? Ptáte se dobře. Odpověď je „prozatím žádný“, avšak nepochybujeme, že jej čínský gigant brzy představí.

Bezdrátově až 65 Wattů

Výše uvedená novinka není jedinou uvedenou novinkou, Oppo ukázalo i další nabíječky, dvě menší s výkonem 110 a 50 Wattů a také bezdrátovou nabíječku AirVOOC s výkonem až 65 Wattů.

Ta využívá k nabíjení dvojité cívky, díky čemuž má být možné touto cestou dobít 4 000mAh baterii za pouhých 30 minut. OPPO u této nabíječky slibuje vysokou účinnost, kompatibilitu se standardem Qi, detekci cizích předmětů a také pětinásobnou bezpečnostní ochranu.

oppo 5

Bezdrátová nabíječka je vybavena polovodičovým chladičem, který má poskytnout vyšší účinnost než „obyčejný“ aktivní větráček.

Xiaomi chystá odpověď

Rychlé nabíjení není pouze výsadou značky OPPO, své technologie aktivně tlačí kupředu i konkurenční Xiaomi. Díky čínské certifikaci 3C víme, že chystaný telefon od Xiaomi bude disponovat čipsetem Qualcomm Snapdragon 865/865+, podporou sítí 5G, 48Mpx fotoaparátem a také 120W nabíjením. Připravovaná novinka s kódovým označením M2007J1SC by měla být představena již v příštím měsíci, bude se tak jedna to zajímavý závod těchto dvou výrobců.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments