Domů » Bleskovky » Gorilla Glass Victus: nová generace odolného skla vydrží pád ze dvou metrů. První ji nabídne Samsung

Gorilla Glass Victus: nová generace odolného skla vydrží pád ze dvou metrů. První ji nabídne Samsung

Pakliže běžně upouštíte telefon z výšky dvou metrů, nová verze skla Gorilla Glass by vám mohla přijít vhod. Společnost Corning představila novou generaci s názvem Gorilla Glass Victus – nejnovější přírůstek do řady odolných skel, která dnes využívá téměř každý výrobce mobilních telefonů. Společnost udává, že nový model vydrží pád na „tvrdý a zdrsněný povrch“ až ze dvou metrů. Oproti předchozímu modelu (Gorilla Glass 6) se také dvojnásobně zvýšila odolnost vůči škrábancům.

Corning® Gorilla® Glass Victus™

Nejdříve v Samsungu

Prvním výrobcem, který novinku implementuje do svých telefonů, by měl být jihokorejský Samsung. Podle vyjádření Corningu by se tak mělo stát už v blízké budoucnosti, s největší pravděpodobností půjde o model Galaxy Note 20 Ultra, k jehož představení dojde 5. srpna.

Corning Introduces Corning® Gorilla® Glass Victus™

Zda Gorilla Glass Victus dostojí marketingovým slibům, se tak budeme moci přesvědčit již zanedlouho. Už nyní si však můžete pustit sérii videí přímo od společnosti Corning, která zachycuje intenzivní testování včetně vrhání skla proti tvrdým povrchům, aniž by se rozbilo. Místy se jedná o téměř hypnotizující zážitek.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

3 komentářů

  1. takže když vezmu Note20 Ultra a mrsknu s ním o zem (dobře, spadne mi třeba ze stolu na displej), nic se mu nestane? tak to doufám, že to otestujete až budete dělat recenzi, pánové ;-)

    • U nich pochybuji, oni mobily mívají jen půjčený a zas je musí vrátit. Na YouTube se nachází pár lidí co tohle dělají. Navíc když někdo tvrdí že je něco nerozbitného, najde spousta lidí co budou chtít ukázat opak.

  2. Takže (skoro) nerozbitný displej? Teď se mi vybavila jedna známá scéna z filmu Pelíšky… 😂 Uvidíme v praxi…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).