Véčko od Oppo klepe na dveře. Cena bude víc než příznivá

Oppo Find N recenze

Oppo na konci loňského roku představilo svůj první smartphone s ohebným displejem. Skládačka Oppo Find N je povedený kus hardwaru, který vsází na podobný form factor jako Samsung Galaxy Z Fold, avšak v mírně menším těle. Čínský výrobce nyní připravuje i odpověď na véčkový telefon Samsung Galaxy Z Flip, přičemž slavnostní odhalení by se mohlo odehrát už zanedlouho.

Jak se bude chystané véčko jmenovat, není v tuto chvíli jasné, avšak podle informátora Digital Chat Station rozhodně nebude trpět špatnou výbavou. Oppo na pozici čipsetu údajně nasadí dosud nepředstavený Snapdragon 8 Gen 1+. Spekuluje se, že dorazí v horizontu několika příštích týdnů. Bude se jednat o mírně výkonnější variantu současného Snapdragonu 8 Gen 1, která přinese vyšší takty procesorových jader a pokročilejší výrobní proces továrny TSMC.Oppo Find N recenzeNepřehlédněte

Recenze Oppo Find N: nejpovedenější skládací mechanismus

Nové Oppo má rovněž excelovat v prodejní ceně – podle Digital Chat Station má jeho čínská cena činit 4 999 CNY, tedy asi 21 400 korun s DPH. Pro představu: Samsung Galaxy Z Flip 3 v Číně stojí 7 399 CNY, Huawei P50 Pocket pak 8 988 CNY.

Kromě nového véčka chystá Oppo i konvenční smartphone Reno 8, který má být speciální v jedné věci – údajně si v něm odbyde premiéru nový čipset Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1. Podle Digital Chat Station se bude jednat o nový mozek pro telefony střední třídy, jehož procesorovou jednotku bude tvořit čtveřice jader Cortex-A710 a stejný počet Cortex-A510. Grafiku pak má mít na starosti Adreno 662. Stejný čip má použít i připravovaný Honor 70. Ani v jednom případě nemáme žádné informace o termínu uvedení.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku