Domů » Bleskovky » Telefonem to nekončí. Samsung se chystá ohýbat tablet

Telefonem to nekončí. Samsung se chystá ohýbat tablet

Letošní rok se měl nést v duchu skládacích smartphonů. Jak se ukázalo, doba skládací kvůli konstrukčním vadám jen tak na masový trh nepronikne, i tak se ale jedná o pozoruhodný úspěch techniky. Kromě jihokorejského Samsungu své skládací telefony představili také Huawei a Motorola, která oživěěěila legendární véčko RAZR.

samsung galaxy tab fold 1024x742

Samsung každopádně chce své ohebné OLED panely využívat v co nejvíce zařízeních, o čemž svědčí i nejnovější spekulace, že chystá ohebný tablet. Korejský gigant si 9. května letošního roku zaregistroval patent u The Hague International Design System, který nabídl kromě popisu zařízení i 35 obrázků. Ty se podařilo našim kolegům z LetsGoDigital převézt na rendery, takže se se zařízeními můžeme seznámit podrobněji.

Patent sice hovoří o mobilním telefonu, nicméně podle popisu LetsGoDigital se jedná velký skládací telefon o rozměrech tabletu. Podle patentu nemá mít zařízení na vnější straně žádný druhý displej, což nahrává spekulacím o skládacím tabletu. Další zajímavostí je absence fotoaparátu, která se zdá být záměrná, neboť reproduktor či USB port jsou jeho součástí. Je nicméně možné, že fotoaparát bude ukryt pod displejem.

galaxy tab 1024x782

Zda se skládacího tabletu s logem Samsungu někdy dočkáme, to prozatím není jasné. Rok 2020 bude každopádně zajímavý co do ohebných zařízení, protože kromě Samsungu své záměry ohlásil také Microsoft či Lenovo.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments