Domů » Bleskovky » Surface Duo: Microsoft představil skládací telefon s Androidem

Surface Duo: Microsoft představil skládací telefon s Androidem

Surface Phone představen! Po letech čekání Microsoft konečně představil vlastní smartphone vycházející na světlo pod praporem značky Surface. Konstrukčně se nejedná o obyčejný telefon, ale o skládací zařízení, které vychází ze stejných základů jako nový minipočítač Surface Neo.

Introducing Surface Duo

Surface Duo: dva displeje s Androidem

Surface Duo vypadá jako zmenšený Surface Neo, tzn. že je vyroben ze dvou displejů spojených kloubem pracujícím v rozsahu 360°. Každý displej disponuje úhlopříčkou 5,6 palců, což v rozloženém stavu dělá souhrnnou úhlopříčku 8,3″. Zařízení bude možné používat jako minipočítač s virtuální klávesnicí, která ve s některých hrách bude schopná přepnout do režimu gamepadu.

Surface Duo 4

Nejzajímavější informací je bezesporu fakt, že tento telefon pohání systém Android včetně obchodu Play a všech aplikací v něm. Podle serveru TheWired pohání Surface Duo čipset Qualcomm Snapdragon 855, v tomto případě je však možné, že dojde v budoucnu ke změně.

Surface Duo totiž bude stejně jako počítač Surface Neo dostupný až ve čtvrtém kvartále příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
98 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments