Domů » Bleskovky » Lenovo odhalilo Thinkpad X1 Yoga: První laptop s OLED displejem na světě

Lenovo odhalilo Thinkpad X1 Yoga: První laptop s OLED displejem na světě

Čínská společnost Lenovo se rozhodla nečekat na oficiální zahájení veletrhu CES a v předstihu představila novou generaci notebooku. Pokračovatel kultovní řady ThinkPad X1 Yoga je prvním přenosným počítačem, který nabízí displej vyrobený technologií OLED. Zobrazovač disponuje úhlopříčkou 14“ a rozlišením 2560 x 1440 pixelů. Konstrukci notebooku tvoří slitina hořčíku a hliníku, díky čemuž se výsledná hmotnost zastavila na velmi přijatelných 1,2 Kg. Za samozřejmost lze považovat kloub s možností přetočení displeje do tabletové režimu, kterým disponují všechny modely z řady Yoga.

 

Pokud bychom měli pokračovat ve výčtu zajímavostí, nemůžeme vynechat aktivní stylus ukrytý v základně. Výrobce se chlubí, že patnáct sekund nabíjení vystačí na zhruba 100 minut používání. Z hlediska hardwaru počítejte s tím nejlepším, co současné možnosti nabízí. V nejvyšší konfiguraci si majitelé mohou dopřát procesor Intel Core i7 (Skylake-U), 16 GB operační paměti a SSD úložiště s kapacitou 1 TB. Konektorová část zahrnuje trojici portů USB 3.0, HDMI a mini DisplayPort.

Zbytek výbavy tvoří podsvícená klávesnice, WiFi (802.11ac), Bluetooth 4.2 a čtečka otisků a LTE modul. Ačkoliv výrobce neprozradil údaj o výdrži, s nejvyšší pravděpodobností se bude pohybovat nad hranicí 10 hodin. Stejný otazník visí nad doporučenou cenou. Vzhledem k exkluzivnímu typu displeje a špičkovému hardwaru půjde o jeden z nejdražších kousků roku 2016.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments