Domů » Články » Co pod stromeček? Vybíráme dostupné příslušenství, které neudělá průvan v peněžence

Co pod stromeček? Vybíráme dostupné příslušenství, které neudělá průvan v peněžence

V dalším díle našeho seriálu Co pod stromeček? se podíváme na příslušenství, které nepatří mezi ty nejdražší a nejlepší, ale nabídne dobrý poměr cena/výkon. Náš výčet příslušenství splní do puntíku úsloví „za málo peněz, hodně muziky“. Po čem sáhnout, pokud chcete udělat radost, a přitom moc neutratit?

Kryt, který za to stojí

Pokud nepatříte mezi odvážlivce, kteří nosí svůj smartphone po kapsách tak říkajíc „na ostro“, kryt je takřka nutností. Většina krytů je často z řady tlustých a ošklivých, které pouze plní ochrannou funkci. Co jim chybí, je radost z používání smartphonu. Tu i s ochranou dodají kryty značky Peel.

Kryty od Peel jsou elegantní a designové skvosty, které nestojí celé jmění. Na své si přijdou především majitelé jablečných zařízení, ale ochuzeni nejsou ani majitelé vlajkových lodí s Androidem. Více se můžete dozvědět v naší recenzi. Obaly Peel můžete zakoupit na oficiálních stránkách společnosti, kde se cena pohybuje okolo 550 korun.

Kabel, se kterým upoutáte pozornost

Kdo říká, že USB kabel musí být obyčejný a nudný? Firma Mizoo to rozhodně není, a proto má ve své nabídce širokou škálu barevných a veselých USB kabelů, které jistě potěší nejen teenagery nebo dámy. Různé barevné kombinace jistě zaujmou a mají také jednu přednost – na rozdíl od černých nebo bílých kabelů se jen tak snadno neztratí.

I přes bohatou nabídku délek a barev mají USB kabely od Mizoo jeden malý škraloup, a to že nabízí pouze variantu microUSB a Lightning. Bohužel chybí USB typu C, což prozatím není ten nejrozšířenější konektor. Více o USB kabelech Mizoo se můžete dočíst v naší recenzi. Barevné kabely Mizoo můžete zakoupit za cenovku pohybující se okolo 299 korun.

Akční kamera do každého počasí

Příznivci akčních sportů a adrenalinových zážitků rádi své kousky také natáčejí. V tomto oboru dominuje firma GoPro, nicméně její produkty nepaří mezi ty nejlevnější. Na paty jim ale šlape konkurence z Číny, konkrétně společnost Xiaomi se svou akční kamerkou Yi 4K.

Xiaomi Yi 4K nepokazí žádný záběr a žádného sportovce tak nenechá ve štychu a bez záznamu. Že počin Xiaomi na poli akčních kamer není žádné ořezávátko, se můžete přesvědčit v naší recenzi, kde nedopadla vůbec špatně. Zakoupit ji můžete za příznivou cenu, která začíná na 5 990 korunách.

Držák do nepohody

Držáků na smartphony je na trhu nepřeberné množství. Jen málo z nich ale vyhoví náročným potřebám dnešních lenochů tak, jako to dokáže držák Lenuo. Jeho variabilita takřka nezná mezí, za což může klip a ohebný krk, díky kterým můžete svého mobilního miláčka rovnat do až akrobatických pozic.

Pakliže potřebuje mít svůj smartphone na očích i v obtížných podmínkách nebo na cestách, držák Lenuo rozhodně není špatnou volbou. O tom se můžete přesvědčit v naší recenzi. Ohebný držák Lenuo nepořídíte vůbec draze – jeho cena se pohybuje okolo sympatických 399 korun.

Levný bezdrát pro sportovce

Bezdrátová hudba je bezesporu trendem dnešní doby. S vymírajícím 3,5mm jack konektorem bude brzy bezdrátový poslech standardem nejen mezi sportovci, ale také mezi běžnými uživateli. Primárně na sportovce ale cílí čínské Xiaomi se svými bezdrátovými sluchátky Mi Sports.

Mi Sports nejsou žádná ořezávátka. Mohou se pochlubit vysokou výdrží na baterii, kvalitním zvukem nebo nízkou hmotností, což se můžete dozvědět z naší recenze. Další příjemnou vlastností je samozřejmě také cena, která je na bezdrátová sluchátka více než příznivá – Xiaomi Mi Sports pořídíte už za 1 189 korun.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).