Peel: tenký a překvapivě pevný kryt pro váš smartphone (recenze)

Tvrzená skla, kryty, pouzdra či ochranné fólie patří mezi nejčastější položky, které si uživatelé ke svým novým smartphonům pořizují. Na trhu existují tisíce nejrůznějších krytů v ceně několika desetikorun, ale i několika tisícovek. Když nám do redakce na test dorazily kryty od americké firmy Peel, příliš pozornosti jsme jim nevěnovali. Nicméně zhruba dva týdny po doručení balíčku se objevila prasklina na mém obyčejném pouzdře pro iPhone 7 Plus, proto jsem se Peelu rozhodl dát šanci.

Od výrobce jsme dostali na test celkem tři kousky – tmavý matný kryt, lesklou JetBlack variantu a růžovou verzi pro dámy. Všechny tři jsou vyrobený z pevného plastu s tloušťkou 0,35 mm. Já sám jsem zastánce ultra tenkých pouzder; v minulosti jsem napříč nejrůznějšími smartphony používal kryty od italské značky Puro a nepohrdnul jsem ani obyčejnými slim kryty z čínských e-shopů, nicméně po několika týdnech používání se vždy objevil jeden společný faktor – tenké pouzdro vždy „povolilo“ a přestalo na telefon lícovat.

Matné černé pouzdro od značky Peel mám na redakčním iPhone 7 Plus pátý týden a i po této době perfektně přiléhá na tělo telefonu. Na krytu se sice objevily drobné oděrky od běžného používání, ale jinak vypadá stále jako nové.

A co je důležité, díky tenkému profilu iPhone na svých rozměrech naroste jen minimálně a po pár dnech nošení nepoznáte, že na něm nějaký kryt je. Díky matnému povrchu navíc kryt skvěle drží v ruce a nemá tendenci klouzat.

To se ale nedá říci o lesklé JetBlack variantě krytu, která je lesklá a v ruce už tak jistě nedrží. To byl také jeden z důvodů, proč jsem se ji po dvou týdnech rozhodl nahradit matnou verzí. Na lesklém krytu jsou navíc výrazně více viditelné otisky prstů a především vlasové škrábance. Nicméně to, že je kryt na telefonu není téměř vidět, potvrzují i slova mého kamaráda, který se divil tomu, jak se mi mohlo povést odstranit logo Applu ze zadní strany iPhonu; na první pohled zkrátka nepoznáte, že je na něm nějaký kryt. Ostatně filosofií značky Peel je ochránit produkty a zachovat jejich originální design.

Je jasné, že při pádu telefonu z větší výšky ochrana příliš dobře fungovat nebude, na to jsou tu odolnější pouzdra, nicméně proti škrábancům a ťukancům z běžného používání váš smartphone ochrání dostatečně.

Kromě černé varianty výrobce nabízí také bílou, stříbrnou, zlatou a růžovou verzi. A na své si přijdou i majitelé vybraných smartphonů s Androidem – Peel nabízí kryt například pro Pixel, Pixel XL nebo Samsung Galaxy S7, S7 edge, S8 či S8+. Cena za kryty je jednotná – 25 dolarů (cca 570 Kč), nicméně ještě je k ní potřeba připočítat náklady na poštovné, které objednávku trochu prodraží (12 dolarů = 275 Kč). Nicméně pokud se na e-shopu přihlásíte k odběru newsletteru, získáte 10% slevu na zboží v objednávce.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku