Domů » Recenze » Mizoo rozhodně nepřehlédnete: USB kabely (nejen) pro dámy [recenze]

Mizoo rozhodně nepřehlédnete: USB kabely (nejen) pro dámy [recenze]

Minulý týden jste si u nás mohli přečíst recenzi USB kabelů od značky Golf, které lákaly na svou univerzálnost a nízkou cenu. V dnešním testu se podíváme na značku Mizoo, která se tentokrát bude snažit zaujmout především zástupkyně něžného pohlaví, i když v portfoliu najdete i pestrobarevné kabely pro děti či stylovky pro pány.

Mizoo nabízí několik typů kabelů – od těch klasických, které se pyšný koženým opletením a pestrými texturami, přes střapcovité kabely, které mají sloužit jako doplněk ke kabelkám, až po klíčenky s jasně rozpoznatelnými motivy.

V nabídce značky Mizoo jsou dostupné kabely s microUSB a Lightning koncovkami, USB-C zatím v nabídce bohužel chybí, což je veliká škoda. Ani jeden z Lightning konektorů nenabízí MFi (Made for iPhone) certifikaci, nicméně jak nám výrobce potvrdil, všechny kabely jsou ještě před expedicí testovány a s jablečnými telefony bez problémů fungují, což se potvrdilo i během našeho testování.

Absence MFi certifikace se alespoň pozitivně projevila na ceně, jednotlivé kabely seženete v cenovém rozpětí od 279 do 299 Kč včetně DPH, což je za takto designově zdařilé kousky částka velice přijatelná. U vybraných partnerů by měly být dostupné od 20. září. Všechny podporují proud 2.1A pro rychlejší nabíjení, 2.4A už ale nikoliv.

Pro pány: Mizoo X19 – kůže či riflovina

Jako první si představíme kabely s označením X19, které mají délku jeden metr a dostupné jsou ve dvou variantách – hnědá kůže a modrá riflovina, a to jak s microUSB, tak Lightning konektorem. Kryt konektoru je kovový a na kůži/riflovině je viditelný šev, který vypadá velice hezky. Doporučená cena pro český trh byla stanovena na 279 Kč v případě microUSB konektoru a 299 Kč u varianty s Lightningem pro iPhone.

Mizoo Graffiti X28: s pestrým motivem

Mně samotnému se nejvíce líbila edice Mizoo Graffiti, která nabízí pestrou škálu motivů – od těch s kytičkami pro dámy, až po pastelové, graffiti či maorské motivy. Pod koženkovým či látkovým obalem kabelu se navíc nachází další tři ochranné vrstvy (termoplastický kaučuk, drátová ochrana & hliníková fólie), což by mělo zajistit výrazně vyšší výdrž kabelu.

Jednotlivé kabely mají délku jeden metr a dostupné jsou opět ve variantách s microUSB (279 Kč) a Lightning konektorem (299 Kč).

Mizoo X51: originální motivy v originálním obalu

Pokud na prodejně některého z distributorů uvidíte vystavené kabely ze série X51, pravděpodobně budete chvíli přemýšlet, zda se nejedná o nějaké erotické pomůcky. Samotné balení je totiž celkem vtipně připomíná. Uvnitř se ale nacházejí metrové kabely, které jsou podobně jako u série Graffity vyvedené v celé řadě pestrých motivů.

Povrch kabelu opět kryje kožená ochrana s jasně viditelným švem, pod kterou se nacházejí další tři ochranné vrstvy. Délka je opět jeden metr a k dispozici budou za 299 Kč ve verzi pro iPhone či s microUSB konektorem.

Mizoo K2: kabel jako klíčenka

Vzhledem ke květinovým motivům není třeba pochybovat, že tahle série kabelů je určena především pro dámy. Kromě variant s květinami jsou k dispozici také pastelové motivy či hnědá kůže. Potah kabelu je opět kožený s viditelným švem a ani zde nechybí další třívrstvá ochrana.

Délka kabelu je v tomto případě výrazně menší – 25 centimetrů, což je z toho důvodu, aby bylo možné jej provléknout do poutka a následně nosit třeba na batohu či tašce, kam jej připevníte díky kruhové karabině z kovu. Lightning verze vás přijde na 299 Kč, microUSB varianta je opět o 20 korun levnější.

Mizoo X900: ozdoba na kabelku

Posledním kabelem z portfolia značky je speciální střapec, který v sobě ukrývá microUSB nebo Lightning kabel. Na trhu bude dostupná celá řada barevných variant – od černé, šedivé, přes zlatou, modrou, červenou, růžovou nebo tyrkysovou. Uchycení za kabelku opět zajišťuje pevná kovová karabina v tmavé barvě. Cena za tento „USB střapec“ je 299 Kč.

USB kabelů existuje nepřeberné množství a u těch od značky Mizoo je jasné, že hned tak nezapadnou. Navíc dobře poslouží i jako módní doplněk a hlavně se nebudete muset strachovat, že u sebe nemáte kabel pro dobití či přenos dat.

V případě, že vám některý z kabelů padl do oka, můžete si jej předobjednat například na Mironet.cz, nebo v prodejnách sítě URP. A pokud se vám některý z těchto kabelů líbil, počkejte si na příští týden, kdy vám nabídneme soutěž o všechny tyto kabely, takže je budete moc získat ještě dříve, než se u nás začnou oficiálně prodávat.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

2 komentářů

  1. Kde se to dá koupit? Tohle objednám přítelkyni, z toho růžovýho lehne :-)

    • To Marryan. Koupil jsem už dva růžový. Přítelkyni můžeš poslat. Kabel předám.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).