Domů » Recenze » USB kabely Golf: praktické a za dostupnou cenu (recenze)

USB kabely Golf: praktické a za dostupnou cenu (recenze)

Po celém světě existuje nepřeberné množství výrobců příslušenství, a to samé můžeme říci i o samotných kabelech. Zákazník má dnes možnost vybírat z velmi pestré nabídky, kterou se nově chystá rozšířit značka Golf, která vstoupila na český trh se slušným portfoliem kabelů s microUSB, USB-C i Lightning konektorem.

Nejde ale o obyčejné kabely, některé se pyšní kovovým opletením, jiné zase redukcemi či diodou, která signalizuje nabíjení. Za podobné příslušenství si často výrobci účtují několikasetkorunové částky, v případě Golfu tomu ale tak není – nejlevnější kabel seženete už za 199 Kč, nejdražší pak za 299 Kč.

Vzhledem k tomu, že zaměření kabelů je celkem jednoúčelové, není toho na nich příliš mnoho co testovat. Nabíjecí funkci všechny splnily bez komplikací, stejně jako přenos dat. U nabíjení potěší, že většina testovaných kabelů, tedy až na ty „kombinované“, podporuje proud 2,4A pro rychlé dobíjení.

Chválím i dílenské zpracování – kabely jsme v redakci s kolegy na střídačku testovali s různými telefony a tahali je všemožně s sebou, ale ani u jednoho se během necelých tří týdnů neobjevilo žádné opotřebení. Vzhledem k pořizovací ceně je dílenské zpracování nadprůměrné.

Tři v jednom: ideální společník na cesty

Přiznám se, že mě nejvíce zaujal kabel Golf 3 v 1, který má na konci „roztrojku“ na microUSB, USB-C i Lightning. Jelikož sám používám iPhone 6s společně s nově pořízeným OnePlus 5 (recenze), a ještě s sebou neustále tahám bezdrátová sluchátka, která se dobíjejí přes microUSB, je pro mě tenhle kabel nezbytným pomocníkem a navíc odpadá nutnost nosit s sebou více kabelů. Vhod může přijít také v situacích, kdy si některý z vašich kolegů do práce zapomněl nabíječku ke svému telefonu.

Jeden kabel vládne všem :-)
Jeden kabel vládne všem :-)

Drobnou vadou na kráse je fakt, že kabel podporuje maximální proudovou zátěž 2,1A, tudíž si i při připojení pouze jednoho zařízení musíte nechat zajít chuť na rychlejší dobíjení. Na druhou stranu, pokud chcete současně dobíjet přes noc třeba zmíněný iPhone 6s (Lightning), OnePlus 5 (USB-C) a sluchátka (microUSB), je tenhle kabel skvělou volbou. A cena? Přijatelných 299 Kč.

Klíčenka s microUSB a Ligtning konektorem

V případě, že nevyžadujete USB-C konektor, ale potřebujete mít neustále po ruce microUSB a Lightning, mohla by se vám líbit USB klíčenka od Golfu, která tyto dva konektory nabízí. Koncovky kabelů nabízejí celoplastové zatavení a celková délka „klíčenky“ je 12 centimetrů.

Horní strana klíčenky je zakončena kovovým kroužkem, jež využijete například pro uchycení ke klíčím. Na českém trhu jej zakoupíte za 249 Kč.

Barevný kabel s microUSB a USB-C

U kombinovaných kabelů ještě zůstaneme. V nabídce značky Golf najdeme také metrové microUSB kabely s přídavnou redukcí na USB-C. I tento kabel, stejně jako výše popisovaná klíčenka, podporuje maximální proud 2,1A.

Zajímalo mě, jak je na tom zpracování pryžové aretace, která USB-C redukci „drží“ k tělu kabelu, jelikož v minulosti jsem u podobně řešeného kabelu od jiné značky trochu narazil, protože aretace mi po týdnu provozu odpadla a pár dní na to se mi povedlo ztratit i samotnou redukci. U kabelu od Golfu ale i 3. týden provozu vše drží na svém místě. I tento kabel stojí 249 Kč a seženete jej v růžové, zelené, bílé a modré barvě.

USB kabely s kovovým opletením a podporou 2,4A nabíjení

V případě, že preferujete klasický USB kabel s jednou koncovkou, můžete si u Golfu vybrat z několika modelů – ty stojí od 249 Kč do 279 Kč podle typu koncovky. Délku kabelu mají rovný jeden metr a podporují maximální nabíjecí proud 2,4A.

Dalším společným jmenovatelem kovových kabelů Golf jsou celokovové koncovky a kovové opletení, které kabelu dodává tuhost a zároveň zvyšuje jeho životnost, protože jsou mnohem více odolné vůči přeskřípnutí. V nabídce najdete všechny tři typy koncovek, tedy microUSB, USB-C i Lightning. A mimochodem, pokud máte iPhone či MacBook, kovový kabel se k němu opravdu skvěle hodí.

microUSB či Lightning kabel se signalizační diodou

Posledním kabelem v portfoliu výrobce je metrový USB – microUSB kabel, který je opletený nylonovými & hedvábnými vlákny. V nabídce je také stejně řešený Lightning kabel, chybí tak jen ten s USB-C koncovkou.

Největší zvláštností je přítomnost dvojbarevné signalizační diody, která červeným svícením u koncovky informuje o probíhajícím nabíjení, modrým pak značí, že je nabito. I tento kabel podporuje proud 2,1A a seženete jej za 229 Kč ve zlaté či stříbrné barvě.

Kabely značky Golf na českém trhu rozhodně mají šanci na úspěch. Chlubí se kvalitním dílenským zpracováním i nízkou cenou, a potěší i „kombinované“ kabely, které ocení zejména ti uživatelé, kteří s sebou neustále nosí více zařízení najednou.

V případě, že vám některý z kabelů padl do oka, můžete si jej zakoupit například na Mironet.cz, nebo v prodejnách sítě URP. A už nyní vám prozradíme, že během dvou týdnů pro vás spustíme soutěž, ve které budete moci vyhrát všechny dnes testované typy kabelů.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

11 komentářů

 1. Ty Lightning kabely nejspise nemaji MFi ceritfikaci ze? To znamena, ze sice jsou levne, ale driv nebo pozdeji telefon muze tvrdit, ze kabel nepouzije :(

  • Nemyslím si, protože ty MFi kabely jsou kvůli certifikátu dražší. Ale já sám už roky používám necertifikované a ani s iOS11 s tím nemám problémy a nikdy jsem neměl, takže mi to přijde trochu přetažené za vlasy :)

  • …přitažené…:)

 2. Koupil jsem nějaký taky „levný“ USB A – USB C kabel na dobíjení telefonu v autě… A narazil jsem na problém s vypadáváním kabelu za jízdy. Nezapadne tak jako originál. Jak tyto kabely drží pevně? Udrží telefon, když ho držíte pouze za kabel, případně sním trochu zatřesete?

 3. Nečekal jsem zrovna recenzi od Bensona, ale tohle je jen jakýsi popis, ne recenze. Vždyť ani netestujete, jestli to odpovídá specifikaci, přičemž většina levnějších kabelů neodpovídá.

  Koho zajímají kabely, tak ať vygooglí „benson cable review“ a může se prohrabávat opravdovými recenzemi až do večera.

 4. Tohle opravdu není recenze, ale pěkně napsaná reklama…

 5. Kdo dnes proboha jeste pouziva USB kabely?

  • Zde reaguji jen pro to, aby člověk, co neumí číst (jistý HTC…) vizuálně viděl rozdíl mezi dvěma nicky:) Takže i bez znalosti abecedy postačuje porovnat dva útvary, „uni (neregistrovaný)“ a „uni“. Snad to pomůže a předejde budoucím zmatkům jako posledně. Ale projevil poměrně malou dávku schopnosti absorbovat informace (nedej bože se omluvit), takže moc nedoufám….

 6. Nevím no. Tyhle kabely jsem koupil 3 různé kusy, cca 0,5 roku zpět. Působily na mě důvěryhodně.
  Jeden už nefunguje a jeden nabíjí asi tak 4x pomaleji než ze začátku.
  Nevím jestli je to jen blbá nahoda, každopádně už kupuju jinou značku…

 7. certifikaci kabely nemaji

 8. Reakce dovozce

  Dobrý den všem, výrobky GOLF certifikát MFI nemají, aby bylo možné držet dobrou cenu. Současně jsou ale výrobky testovány s mnoha výrobci, kromě Apple i Samsung, LG, Sony, Lenovo, Huawei, Honor, Xiaomi a další a jejich výrobky včetně iPhone a mají jejich plnou podporu. Současně je testován každý kabel před vložením do krabičky, před jeho expedicí, což je potvrzeno lístečkem uvnitř balení. Z naší strany pak zajišťujeme plný servis v ČR a v případě poruchy kabelu měníme kus za kus. Děkujeme.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).