Domů » Recenze » Recenze Xiaomi Mi Sports: bezdrátová sluchátka pro sportovce

Recenze Xiaomi Mi Sports: bezdrátová sluchátka pro sportovce

Značka Xiaomi na začátku listopadu představila bezdrátová Bluetooth sluchátka Mi Sports, která jsou určena především pro sportovce. Lákají na nízkou hmotnost i kompaktní rozměry a na první pohled by se mohlo zdát, že designeři vzali chytrý náramek Mi Band a proměnili jej ve sluchátka – tělo každého špuntu totiž obsahuje akumulátor jejich design zmenšený Mi Band skutečně připomíná.

Právě příslušenství pro sportovce v portfoliu čínského giganta chybělo. Už při vybalení sluchátek z krabičky vás překvapí jejich malá hmotnost (necelých 18 gramů); kapacita integrovaného akumulátoru je 110 mAh a Xiaomi udává výdrž 7 hodin na jedno nabití. Já jsem se v praxi dostal na výdrž okolo 6 hodin a 45 minut, což je zcela dostačující hodnota. Příjemné je, že 10 minutách na nabíječce vám vydrží hodinu provozu, takže i když je před běháním zapomenete nabít, stačí je krátce připojit do elektrické sítě a rázem můžete vyrazit.

V balení  kromě napájecího microUSB kabelu najdete také pět ušních nástavců nejrůznějších velikostí, přičemž dva jsou přímo určeny pro sportovní aktivity, ostatní pro běžné používání. Po vybrání vhodného nástavce mi sluchátka do uší skvěle zapadla. Stabilitě navíc pomáhá plastová objímka, která celý systém přidržuje u ucha a vypadnutí se nemusíte bát ani při aktivním běhu či jiných sportovních aktivitách.

xiaomimisports3

Sluchátka podporují Bluetooth 4.1 a připojit je můžete ke dvěma zařízením současně. Díky tomu, že jsou sluchátka propojena šňůrkou, nehrozí jejich ztracení jako v případě dříve recenzovaných AirPodů od Applu či Gear IconX od Samsungu. Vzhledem k tomu, že se na kablíku nachází mikrofon a tlačítko pro přijetí hovoru, můžete s nimi bez problémů telefonovat. Na pravém sluchátku je umístěna nenápadná dioda, která vás bílým blikáním informuje o zapnutí/vypnutí či vybité baterii a také dvojice tlačítek pro regulaci hlasitosti.

Je škoda, že plošky nejsou dotykové. Regulace hlasitosti či změna přehrávané skladby poklepáním do tohoto prostoru by byla poměrně intuitivní. Přiznám se, že jsem hlasitost vždy raději upravoval přímo v telefonu, než skrze tlačítka na sluchátku, kde mi to při nošení nepřišlo nijak pohodlné. Stejně tak změnu přehrávané skladby musíte provést přímo v telefonu, skrze sluchátka to nejde, což považuji za velké negativum.

img04

Xiaomi nezapomnělo ani na základní stupeň krytí IP4X, takže sluchátkům nevadí pot či stříkající voda, i když je dobré je vždy po sportovní aktivitě osušit a očistit, a to zejména u bílé varianty, která se snadno ušpiní. V prodeji je také černá verze, která tak náchylná na nečistoty není.

 • typ: bezdrátová, Bluetooth 4.1
 • odolnost: IP4X (stříkající voda & pot)
 • impedance: 32 Ω
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • hmotnost: 17,8 gramů
 • provozní teplota: -20 až 70 °C
 • další informace: 5 mW příkon, ovládací tlačítka, mikrofon

Já sám se řadím mezi náročnější posluchače a souběžně s těmito sportovními sluchátky jsem testoval ještě prémiová BeoPlay H7, která mě dostatečně rozmlsala svým špičkovým zvukem. Přesto když jsem vyrazil do fitness centra s těmito špunty od Xiaomi, byl jsem kvalitou zvuku velmi příjemně překvapen. Ostatně to, že Xiaomi sluchátka dělat umí, víme už z našeho loňského testu oblíbených drátových sluchátek Hybrid (Piston Iron).

Sluchátka mají čistý zvuk a nemusíte se bát žádného plechového pozadí. Výšky a středy jsou dobře vyvážené a basy jsou rovněž pěkně znatelné. Já sám u basové linky rád hutnější zvuk, který vám Mi Sports neposkytnou, ale jako celek hrají velmi dobře.

xiaomimisports

Jediným záporem tak zůstává cena, která se v České republice pohybuje okolo hranice 1 500 Kč, což rozhodně není málo. A nemusíte se bát, sluchátka samozřejmě fungují se všemi telefony nebo zdroji zvuku s podporou Bluetooth, rozhodně se tedy nemusíte omezovat jen na Android. Já sám jsem je střídavě používal s iPhonem 7 Plus a Samsungem Galaxy S7 edge.

Tip: podívejte se na Zboží.cz a zjistěte, kde tento produkt můžete pořídit za nejvýhodnější cenu

Xiaomi Mi Sports

7.3

design a zpracování

7.4/10

kvalita zvuku

7.6/10

pohodlnost nošení

7.6/10

výdrž baterie

6.5/10

Klady (+)

 • nízká hmotnost
 • výdrž 7 hodin
 • rychlé nabíjení
 • kvalitní zvukové podání
 • hodí se pro sport

Zápory (–)

 • basy by mohly být výraznější
 • vyšší cena
 • změna skladeb jen z telefonu

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

9 komentářů

 1. V recenzi mi bohužel chybí pro mě zásadní informace na sportovní sluchátka.
  Jak je to s větrem – tlumí ho nějak nebo je nelze na kole vůbec použít?
  Co špunty? jde přes ně slyšet i okolí? – přibližující se auta atd.
  Mám Jabra Sport Wireless a je ho klump – kvalita zvuku tragická, výdrž také. Ale zase to nejsou špunty takže uši v rámci možností jsou prodyšné a slyším i okolí (např. zmiňovaná auta)

  tak by mě zajímalo porovnání jestli se s těmito sluchátky dá vydržet 4 hodiny vkuse (na kole.)

  díky

  • Vy premyslite o tom, zda budete jezdit s in-ear sluchatkama na kole??

   A co bez pasu, to taky jezdite?

  • cyklistovi so sluchadlami v ušiach na ceste by som zobral občianku, bicykel jebol do rieky a upozornil že ešte raz, ty demente a budeš na mieste zastrelený

  • Řekl bych, že v recenzi chybí podstatnější informace, jaké (a zda vůbec, tedy ne?) to podporuje pokročilé audio BT profily?
   Na kolo mi přijdou poměrně nevhodná, představa, jak mám kolem ucha tyhle sluchátka, postranice brýlí, helmu, upínání…
   kuko (neregistrovaný): Tak jde o to, kde se cyklista pohybuje. Ano, na silnici je to rozhodně na váš návrh, na cyklostezce či v terénu je to cajk ne? Zvláště, když z 99% jsem to já, kdo předjíždí:)

  • Láďa: sluchátka jsem testoval teď v zimě a kolo jsem opravdu nevytahoval, navíc na kole se sluchátky zásadně nejezdím už jen kvůli bezpečnosti. Když jsem s nimi chodil po městě, tak při vyšší hlasitosti zvuk z okolí není slyšet, okolní zvuk špunty izolují velice dobře (jen to chce zvolit vhodný nástavec).

   Uni: kdybych tyhle informace měl k dispozici, rád je v recenzi uvedu, ale i ofiko stránky výrobce uvádí jen Bluetooth 4.1 + HD kvalita hovoru, víc ani ťuk. U těch čínských produktů se to prostě hůře zjišťuje :)

  • Rozumím. No předpokládám, že kdyby to něco mělo, máte asi krabičku a ta očividně nic nevykřikuje, takže to asi zkrátka nic nemá. No však těch peněz za to moc ani nechtějí. Díky.

  • Pokud chcete sluchátka na kolo podívejte se po sluchátkách značky aftershokz. Já sám mám model trekz 3 titanium a jsem nadmíru spokojen.

  • vypadá dobře .. .děkuji …

 2. Přepínání skladeb na sluchátkách funguje. Prosím opravit v recenzi. Přepínání se provádí tlačítky +/- pro změnu hlasitosti, jen se musí déle podržet…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).