Recenze Xiaomi Mi Sports: bezdrátová sluchátka pro sportovce

Značka Xiaomi na začátku listopadu představila bezdrátová Bluetooth sluchátka Mi Sports, která jsou určena především pro sportovce. Lákají na nízkou hmotnost i kompaktní rozměry a na první pohled by se mohlo zdát, že designeři vzali chytrý náramek Mi Band a proměnili jej ve sluchátka – tělo každého špuntu totiž obsahuje akumulátor jejich design zmenšený Mi Band skutečně připomíná.

Právě příslušenství pro sportovce v portfoliu čínského giganta chybělo. Už při vybalení sluchátek z krabičky vás překvapí jejich malá hmotnost (necelých 18 gramů); kapacita integrovaného akumulátoru je 110 mAh a Xiaomi udává výdrž 7 hodin na jedno nabití. Já jsem se v praxi dostal na výdrž okolo 6 hodin a 45 minut, což je zcela dostačující hodnota. Příjemné je, že 10 minutách na nabíječce vám vydrží hodinu provozu, takže i když je před běháním zapomenete nabít, stačí je krátce připojit do elektrické sítě a rázem můžete vyrazit.

V balení  kromě napájecího microUSB kabelu najdete také pět ušních nástavců nejrůznějších velikostí, přičemž dva jsou přímo určeny pro sportovní aktivity, ostatní pro běžné používání. Po vybrání vhodného nástavce mi sluchátka do uší skvěle zapadla. Stabilitě navíc pomáhá plastová objímka, která celý systém přidržuje u ucha a vypadnutí se nemusíte bát ani při aktivním běhu či jiných sportovních aktivitách.

xiaomimisports3

Sluchátka podporují Bluetooth 4.1 a připojit je můžete ke dvěma zařízením současně. Díky tomu, že jsou sluchátka propojena šňůrkou, nehrozí jejich ztracení jako v případě dříve recenzovaných AirPodů od Applu či Gear IconX od Samsungu. Vzhledem k tomu, že se na kablíku nachází mikrofon a tlačítko pro přijetí hovoru, můžete s nimi bez problémů telefonovat. Na pravém sluchátku je umístěna nenápadná dioda, která vás bílým blikáním informuje o zapnutí/vypnutí či vybité baterii a také dvojice tlačítek pro regulaci hlasitosti.

Je škoda, že plošky nejsou dotykové. Regulace hlasitosti či změna přehrávané skladby poklepáním do tohoto prostoru by byla poměrně intuitivní. Přiznám se, že jsem hlasitost vždy raději upravoval přímo v telefonu, než skrze tlačítka na sluchátku, kde mi to při nošení nepřišlo nijak pohodlné. Stejně tak změnu přehrávané skladby musíte provést přímo v telefonu, skrze sluchátka to nejde, což považuji za velké negativum.

img04

Xiaomi nezapomnělo ani na základní stupeň krytí IP4X, takže sluchátkům nevadí pot či stříkající voda, i když je dobré je vždy po sportovní aktivitě osušit a očistit, a to zejména u bílé varianty, která se snadno ušpiní. V prodeji je také černá verze, která tak náchylná na nečistoty není.

blank
 • typ: bezdrátová, Bluetooth 4.1
 • odolnost: IP4X (stříkající voda & pot)
 • impedance: 32 Ω
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • hmotnost: 17,8 gramů
 • provozní teplota: -20 až 70 °C
 • další informace: 5 mW příkon, ovládací tlačítka, mikrofon

Já sám se řadím mezi náročnější posluchače a souběžně s těmito sportovními sluchátky jsem testoval ještě prémiová BeoPlay H7, která mě dostatečně rozmlsala svým špičkovým zvukem. Přesto když jsem vyrazil do fitness centra s těmito špunty od Xiaomi, byl jsem kvalitou zvuku velmi příjemně překvapen. Ostatně to, že Xiaomi sluchátka dělat umí, víme už z našeho loňského testu oblíbených drátových sluchátek Hybrid (Piston Iron).

Sluchátka mají čistý zvuk a nemusíte se bát žádného plechového pozadí. Výšky a středy jsou dobře vyvážené a basy jsou rovněž pěkně znatelné. Já sám u basové linky rád hutnější zvuk, který vám Mi Sports neposkytnou, ale jako celek hrají velmi dobře.

xiaomimisports

Jediným záporem tak zůstává cena, která se v České republice pohybuje okolo hranice 1 500 Kč, což rozhodně není málo. A nemusíte se bát, sluchátka samozřejmě fungují se všemi telefony nebo zdroji zvuku s podporou Bluetooth, rozhodně se tedy nemusíte omezovat jen na Android. Já sám jsem je střídavě používal s iPhonem 7 Plus a Samsungem Galaxy S7 edge.

Tip: podívejte se na Zboží.cz a zjistěte, kde tento produkt můžete pořídit za nejvýhodnější cenu

Xiaomi Mi Sports

Xiaomi Mi Sports
7.3

design a zpracování

7.4/10

kvalita zvuku

7.6/10

pohodlnost nošení

7.6/10

výdrž baterie

6.5/10

Klady

 • nízká hmotnost
 • výdrž 7 hodin
 • rychlé nabíjení
 • kvalitní zvukové podání
 • hodí se pro sport

Zápory

 • basy by mohly být výraznější
 • vyšší cena
 • změna skladeb jen z telefonu
Autor článku blank
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku