Domů » Články » Xiaomi Hybrid (Piston Iron): Za málo peněz nečekaně hodně muziky (test sluchátek)

Xiaomi Hybrid (Piston Iron): Za málo peněz nečekaně hodně muziky (test sluchátek)

Xiaomi má již poměrně zavedenou tradici s výrobou sluchátek a podobně jako u ostatních produktů značky se nesou ve znamení výtečného poměru cena/výkon. Minulé generace hledaly ve své cenové kategorii z hlediska kvality zvuku konkurenci jen velice těžko, posléze však výrobce představil nástupce nesoucího název Xiaomi Hybrid. Respektive z označení zmizelo slovíčko Piston, avšak podobnost s předchozí generací Piston 3 zůstává. A někteří prodejci tato sluchátka nabízejí právě pod označením Piston Iron.

Obsah balení

V čem oproti ní naopak zaostává je balení. Zatímco Piston 3 byly uloženy v hezké krabičce s průhledným víkem a pod nimi úhledně vyskládané špunty, Hybridy obdržíte v kartonové krabičce, v níž je umístěna ještě jedna menší s pytlíčkem se třemi velikosti nástavců (čtvrtá je již nasazená). Je to sice trochu škoda, ale na funkčnost výrobku samotného to nemá vliv.

img01

Konstrukce a design: Cenu jim neuvěříte

Samotné tělo sluchátek je částečně vyrobeno z kovu, zbytek blíže k uchu je plastový. Díky tomu se nesetkáte s tím, že by vaše ucho přišlo do kontaktu s příliš studeným či naopak přehřátým materiálem, zpracování navíc i přes to působí velice kvalitně a rozhodně byste dle něj cenu okolo pěti set korun sluchátkům nehádali.

xiaomi hybrid

Kabel je až po spojnici pogumovaný a v pravé části naleznete třítlačítkový ovladač, u nějž díky vroubkům mezi nimi navíc i poslepu vždy nahmatáte to správné. S většinou Android zařízení je ovládání plně kompatibilní, naopak u iPhonu je funkčnost omezena na Play/Pause prostředním tlačítkem, jinak s ním ale spolupracují.

img02

Spodní polovina kabelu je poté stejně jako u předchůdců obalena látkou, což zajistí delší životnost, avšak pokud sluchátka nosíte po kapsách, dříve nebo později se nevyhnete nevratným deformacím. Vše je zakončeno u pozlaceného jacku s citlivou částí chráněnou kovem.

Zvukový projev: Zábavnější, než u předchůdce

Přepracování se dostala zvuková část. Výrobce se chlubí dvojicí cívek (Dual driver), kdy ta dynamická má na starost basy a statická středy + výšky. Nejde o unikátní řešení, avšak opět nutno podotknout, že v této cenové kategorii se jedná o velmi vzácnou záležitost.

img05

Zatímco Piston 3 měly projev velice vyrovnaný, Hybrid se částečně vrací k ještě předchozím Piston 2. Posílení se tak dočkaly basy a ačkoliv neočekávejte vyloženě dunivý zvuk, se správným nastavením ekvalizéru jsou na velice slušné úrovni. Skvělé je také podání výšek a co je naopak lehce upozaděné jsou středy. Není to natolik patrné jako u zmiňovaných Piston 2, stále jde ale o neslabší část celkového projevu.

 • délka kabelu: 1,25 metru
 • citlivost: 101 dB
 • impedance: 32 Ω
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • hmotnost: 14 gramů
 • další informace: 5 mW příkon, ovládací tlačítka, mikrofon

Jinak je zvuk velice čistý a po patřičném rozehrání (zhruba 30+ hodin) poměrně bohatý a zábavný. Aktivní potlačování okolních ruchů zde sice chybí, nicméně izolace je slušná a pokud to s hlasitostí nebudete vyloženě přehánět, ani vaše okolí například v městské hromadné dopravě by nemělo nic zaznamenat. Když už jsme nakousli hlasitost, sluší se zmínit, že je více než dostačující a ani u méně výkonných zařízení nebylo potřeba dosahovat k maximálnímu nastavení.

Závěr: Opět výtečné

Xiaomi zůstalo věrné tradici a opět nabízí sluchátka, která s přihlédnutím k ceně budou jen těžko hledat konkurenci. Výborné a potenciálně trvanlivé zpracování je doplněno velice kvalitním zvukem, který ač má své nedostatky a samozřejmě nepatří mezi současnou špičku, můžeme s klidným svědomím označit za velmi kvalitní a konkurenceschopný i ke sluchátkům několikanásobně dražším.

img03

Běžný posluchač dosud zvyklý na low-endové modely některých u nás zavedenějších výrobců rozdíl bezpochyby pozná a bude nadšen, i náročnější uživatelé pak kvality Xiaomi Hybrid ocení alespoň při poslouchání například během sportu či cest po městě.

Kde je sehnat?

Xiaomi dodnes nerozjelo oficiální distribuci jinde, než v domovské Číně a tak sluchátka nejvýhodněji zakoupíte skrze různé e-shopy. Je však třeba dávat velký pozor na padělky a raději si třikrát ověřit, že to, co kupujete, je skutečně originál. Náš kus pochází z e-shopu tinydeal.com, kde jsme je zakoupili za přibližně 550 Kč včetně bezplatného poštovného.

Ten má značnou výhodu skladu v Německu, díky němuž místo tradičních tří až čtyř týdnů při odesílání z Číny stačí vydržet několik dní a sluchátka máte doma. Alternativ je samozřejmě více, ale je vskutku dobré být vzhledem k okolnostem při nákupu opatrný. V České republice sluchátka nabízí řada e-shopů, cena je však téměř dvojnásobná.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Xiaomi Hybrid (Piston Iron)

7.1

design a zpracování

7.3/10

kvalita zvuku

7.1/10

pohodlnost nošení

6.9/10

Klady (+)

 • kvalitní zpracování
 • čistý zvukový projev
 • dobré podání basů a výšek
 • cena (při objednání ze zahraničí)

Zápory (–)

 • méně výrazné středy
 • náročné posluchače neuspokojí

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

9 komentářů

 1. zkill (neregistrovaný)

  Nevypadají úplně zle, ale raději dám přednost ověřené klasice jako třeba Sennheiser CX 300-II.

  • Jochen (neregistrovaný)

   Zkusil jsem tyto a CX-300 uz jen chytaji prach.

  • Jochen (neregistrovaný)

   Ty Xiaomi vedou jak zvukem tak hlavně zpracováním. Ty gumový špagátky od Sennheiseru…než se to rozplete…na dotyk nepříjemný. Působí vedle těch Xiaomi hodne levně.

 2. Dalsi prekvapeni jak hraji koupena sluchatka. Lidstvo zacina byt degenerovane temi smejdy, co je u vetsiny telefonu prilozeno a pak je furt v udivu…

  • Johny (neregistrovaný)

   Vzhldeme k tomu, co na nich poslouchají, jim ta přibalená bohatě stačí.

  • Mat Afaka (neregistrovaný)

   vzhledem k tomu co poslouchaji nepotrebujou uz ani usi nebo repraky,dnesni „moderni“ lide poslouchaji hudbu cez youtube,kdyz to vidis tak to slysis

 3. mannik (neregistrovaný)

  Mám je a musím říct, že hrají dobře. Měl jsem i pistony dvojky, ale po roce a něco mi tam začalo hrát jedno sluchátko slaběji, tak jsem koupil tyhle.

  Jako plus bych zmínil, že už z toho nebolí uši po delším poslouchání jako u dvojek (ostré hrany), ale jako mínus slabou izolaci zvuků ve sluchátkách – vy okolí sice neslyšíte, stačí však jen trochu přidat hlasitost a okolí slyší vás.

  Opravdu, doma i ve škole mi pak všichni říkají, ať si to dám tišeji i když to tak moc nepřeháním.

  • Risino15 (neregistrovaný)

   Viem, že to bude znieť divne, ale silno fúkni do toho čo hrá slabšie, mne to pomohlo, síce na iných ale princíp je ten, že to odstráni ušný maz, ktorý môže blokovať zvuk :D

  • kukolar (neregistrovaný)

   presne tak väčšinou je tam špina bordel prach , ušný maz. vyčisti a pojdu ako nové

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).