Domů » Články » Recenze Xiaomi Mi Band 2: Bestsellerem podruhé?

Recenze Xiaomi Mi Band 2: Bestsellerem podruhé?

Xiaomi před nedávnem představilo druhou generaci svého netrpělivě očekávaného fitness náramku. Hlavní změnu oproti předchozímu modelu představuje displej, nízká cena a výborná výdrž zůstávají. Je ale Mi Band 2 opravdu tak skvělý, jak se tváří?

Čína je země nekonečných možností a Xiaomi je jedna z těch společností, které o tom ví své a které se podařilo uspět na globálním trhu. Tam, kde se konkurence snaží nabízet hodinky či fitness náramky s integrovaným GPS, dotykovým barevným displejem a výdrží na jedno nabití sotva jeden den, nabízí Xiaomi velmi jednoduchý náramek s maličkatým OLED displejem, obří výdrží na jedno nabití a minimem funkcí. A světe div se, ono to většině zákazníků stačí. Příjemné je, že jej můžete používat nejen s telefony s Androidem, ale také s iPhonem či s mobilními Windows.

mi-band-2-3-1

Za zapůjčení děkujeme internetovému obchodu Beryko.cz, kde si Mi Band 2 můžete zakoupit

Obsah balení

V malé krabičce naleznete jednoduchý silikonový pásek, stejný jako ten u předchozí generace, pouze s jiným vykrojením pro samotný modul, který spatříte, jakmile z krabičky sejmete víčko. Nechybí samozřejmě nabíječka, která je zde ve formě speciální kolébky na konci USB kabelu. Díky tomu si výrobce mohl dovolit vyrobit samotný modul bez  microUSB konektoru. Na druhou stranu, až kolébku ztratíte, máte po nabíjení. Nic dalšího v balení nehledejte, ono ale ani nic dalšího není potřeba.

Design a zpracování

Jak jsem napsal v předchozí kapitole, náramek působí téměř identicky jako předchozí verze. Systém zapínání je stejný, osobně mi ale přišlo, že se při zapínání musí vyvinout daleko větší síla. Díky tomu se mi ovšem ani jednou nestalo, že by se náramek samovolně rozepnul, jako se to občas stávalo u minulé generace.

Rozměry modulu činí 40,3 × 15,7 × 10,5 mm, hmotnost je 7 gramů.  Mírně větší rozměry a hmotnost oproti předchozímu modelu má na svědomí silnější baterie s kapacitou 70 mAh a samozřejmě také OLED displej. Na horní straně se kromě displeje nachází také senzorová klávesa pro změnu zobrazení informací. Displej je výborně čitelný v běžných podmínkách a dost špatně při jasném slunečním světle, byť výrobce tvrdí pravý opak.

Spodní strana modulu opět nese senzor měřiče srdečního tepu. Po vyjmutí modulu z pásku nepřehlédnete dva zlaté konektory, které slouží k dobíjení pomocí přiložené kolébky. Konstrukce modulu neobsahuje žádné mechanické části, je velmi pevná a při své nízké váze také jistě vydrží nejeden pád na zem. Zpracování je velmi dobré, včetně usazení modulu do pásku. Rozhodně potěší odolnost vůči vodě dle normy IP67, s náramkem se tak můžete například bez obav sprchovat.

Výdrž baterie

S náramkem MiBand 2 jsem vyrazil na dovolenou, kromě něj jsem používal také své Sony SmartWatch 3. Když vynechám rozdílné možnosti obou zařízení, učaroval mi MiBand 2 svojí výdrží. Jednoduše jsem ho před dovolenou doma plně nabil, nabíječku nechal na stole a odjel do Itálie. A ani jednou jsem neřešil, jestli musím náramek nabíjet. Chytré hodinky jsem naproti tomu dobíjel denně. Výdrž se dle výrobce pohybuje až kolem 20 dní a já musím souhlasit. Bez nabíječky jsem vydržel s náramkem 18 dní aktivního používání. Tohle je prostě skvělé.

Ovládání náramku

Zde je největší změna oproti předchozí generaci. Ta se vlastně nijak neovládala a uživatel měl k dispozici pouze 3 LED diody pro hrubé zjištění naplnění denního plánu. MiBand 2 dokáže díky OLED displeji poskytovat informace zcela přesně. Kromě zobrazení aktuálního času můžete pomocí senzorové klávesy přepínat také na zobrazení ušlých kroků, celkové vzdálenosti, zjištění, kolik jste spálili kalorií, nebo si můžete změřit tep a rovnou zjistit jeho hodnotu, případně ještě zobrazit zbývající kapacitu baterie.

MiBand 2 umí také reagovat na naklonění ruky k obličeji. V takový moment rovnou zobrazí aktuální čas. Veškeré informace na displeji, kromě zobrazení stavu baterie, se vždy týkají pouze daného dne, nelze si tak na náramku zobrazit třeba týdenní statistky či složitější informace. Nepřečtete si na něm příchozí SMS zprávy, neuvidíte, kdo vám volá, byť vám náramek vibracemi dá najevo, že kdosi volá. Je to stále ten jednoduchý náramek jako v předchozí generaci, pouze budete vědět, kolik jste toho ušli a kolik je hodin. A přesto to může být to, co většině uživatelů stačí, detailnější statistiky totiž naleznete v aplikaci MiFit.

Aplikace MiFit

Xiaomi aplikaci MiFit oproti předchozí generaci náramku nijak zásadně nepřepracovalo. Stále se tak budete setkávat s kombinací češtiny i angličtiny, jelikož ne všechny části jsou přeložené. Aplikace vám dokáže zobrazovat denní, týdenní a měsíční statistiky vašich kroků a celkové doby spánku. Pokud si ale budete chtít zobrazit statistku vzdálenosti místo kroků, nebo ukazatel spálených kalorií, nic takového zde nenajdete.

Xiaomi_Mi_Band_2_5

Tyto údaje máte vždy vztažené ke konkrétnímu zobrazení, ale samostatně s nimi nelze pracovat. Stejně funguje statistika spánku. Samotné měření spánku je ale řešeno velmi dobře. Uživatel se o nic nestará a náramek sám, poměrně přesně, rozezná, kdy jste šli spát a kdy jste vstali.

Můžete si nastavit upozornění na SMS, na příchozí hovor či na notifikace až u pěti vybraných aplikací, upozornění jsou ale vždy anonymní. Například u SMS zprávy náramek 2x zavibruje a zobrazí na 2 sekundy na displeji ikonu obálky. Poté notifikace z náramku nadobro zmizí. Při oznámení jedné z vybraných aplikací se na displeji objeví nakrátko slovo APP a opět pocítíte dvě vibrace. Pro zjištění, co se vlastně děje, budete muset vzít do ruky telefon. Obecně notifikace na náramku nelze nijak ovládat ani s nimi pracovat.

Měření srdečního tepu

MiBand 2 má identický měřič srdečního tepu jako starší model MiBand 1S. Jedná se tedy o měření pouze na vyžádání a s nutností minimálního pohybu ruky, na které se měření provádí, jinak se neprovede. Z osobní zkušenosti ale mohu říct, že lze měřit tep i za běhu; stačí jednoduše rukou pár vteřin nepohybovat. Chce to trošku cviku, ale dá se. Měření tepu probíhá metodou PPG, jedná se tedy o prosvícení kůže pomocí dvou zelených LED diod a zjištění průtoku krve. Takové měření samozřejmě není zcela přesné, na zjištění orientační hodnoty je ale dostačující.

cam01

Konkurence a závěr

V dané cenové kategorii MiBand 2 mnoho konkurentů nenajde. Pokud nepotřebujete mít na displeji náramku zobrazené právě měřené hodnoty, stačí vám levnější MiBand 1S, který vlastně funguje stejně, až na chybějící displej.

Konkurencí může být, i když za vyšší cenu, FitBit Charge HR, který se může pochlubit kvalitnější aplikací a možností sledovat vaše statistiky také na webu, což všem náramkům od Xiaomi zoufale chybí. Také Sony SmartBand 2 dokáže měřit srdeční tep, navíc si u něj ale můžete nastavit i průběžné měření, například při sportu. Má přehlednější aplikaci s více možnostmi a také správu statistik na webu. Chybí mu ale displej a je dražší.

Xiaomi Mi Band 2 je rozhodně povedený fitness náramek. O to více je škoda, že dobře navržený hardware opět doplácí na nepříliš kvalitní software. Místy nepřeložený, bez možnosti zobrazit si statistiky na webu a s nevyužitým potenciálem provázání notifikací z mobilního telefonu. Ten, kdo hledá lepší softwarovou podporu, sáhne po jedné z mnoha alternativ, ale také za ni více zaplatí. Pokud ovšem hledáte jednoduchý fitness náramek na počítání kroků, měření srdečního tepu a sledování vaší spánkové aktivity, je Mi Band 2 rozhodně skvělou volbou.

Xiaomi Mi Band 2

7.6

Design a zpracování

6.3/10

Funkce a výbava

6.1/10

Výdrž baterie

9.6/10

Pohodlnost nošení

8.2/10

Klady (+)

 • synchronizace s Google Fit
 • skvělá výdrž na jedno nabití
 • voděodolnost dle normy IP67
 • měřič srdečního tepu
 • slušná cena

Zápory (–)

 • chybí webová verze statistik
 • pouze pět aplikací pro notifikace
 • zcela nevyužitý displej při notifikacích
 • chybí zobrazení jména volajícího
 • špatná čitelnost na přímém slunci

David Šantora

Redaktor SMARTmania.cz. Otec dvou malých dětí, geek a fanoušek Star Wars. Hráč, co nemá na hry věčně čas, ale neustále je kupuje a pouze občas hraje, nadšený fotograf, který nedá dopustit na své OM-D, milovník gotického rocku a symphonic metalu.

62 komentářů

 1. Paci sa mi designovo, skoda ze nepodporuje ovladanie hudby inac by bol dokonaly, miesto nahrady klasickych hodiniek.

  • q (neregistrovaný)

   dobre k nemu kupit ochrannu foliu, displej neni zo skla

  • Ovládat mobil náramkem lze, ale pouze tím jedním tlačítkem nebo otočením ruky. Používám to na písničky, jeden klik pausa nebo play, dva další písnička, tři minulá. Jen je k tomu potřeba appka jako třeba na mikey.

 2. Petr (neregistrovaný)

  Zdravím, nevíte někdo jak je na tom Jawbone up3 s porovnáním s tímto náramkem? Dík

 3. Martin (neregistrovaný)

  Náramek s android app funguje dobře, ale od doby co sem ho jednou spároval s iOS a sthla se do nej nejaka mala aktualizace tak blbne dvakrat si mi stalo ze jsem mel ráno jiný čas a nenahrává data do app v androidu jako by je po půlnoci mazaly. Nevíte co se stalo?

 4. Tak amatérskou recenzi jsem zde dlouho nečetl.
  Aplikace se změnila, ale to je několik měsízů zpět – celkové uspořádání, grafy, asi příprava na narámek verze 2. Za poslední měsíc je v češtině i na google play a žádné angličtiny jsem si nevšiml a to jsem to prolezl důkladně, jen je tam něco čínsky když najde novou verzi, aktuální je 2.1.6. Měří tep i při pohybu, jen stačí mít náramek dotáhnutý, případně na vnistřní straně ruky měří lépe když má někdo tlustší pokožku. Notifikace v aplikaci nejsou dotáhnuty do konce, ale to vůbec nevadí, protože všichni používají skvělou aplikaci Tools & Mi Band od Zbyňka Horáka [odkaz] jdou nastavit ikonky notifikací pro každou aplikaci atd … stačilo lehce zapátrat. Jinak cena 30 USD na aliedexpress je bezkonkurenční a s ostatníma nejde moc srovnávat :)

  • David Šantora

   Dobrý den,
   pokud si projdete screenshoty, najdete i obrázek s anglickým textem. Samozřejmě jsem používal poslední verzi z Google Play. Některé části tedy nepřeložené jsou, screenshot v recenzi je toho důkazem. Doporučuji aplikaci prolézt ještě důkladněji, než jste psal, a nepřeložené věty naleznete také.

   Aplikaci MiFit jsem používal i při recenzi MiBand 1S v minulosti a že by se nějak zásadně změnila, to se tedy říct nedá. Ano, drobné rozdíly v podobě 5 aplikací na notifikace (dříve maximum 3) tam jsou, ale zásadní změna nenastala. Například v notifikacích, které jsou jednoduše o ničem.

   Máte sice pravdu, že si může uživatel nainstalovat Tools & Mi Band z Google Play, pokud chce do aplikace třetí strany investovat 50 Kč, ale o této aplikaci recenze nebyla. Xiaomi k náramku vydává doprovodnou aplikaci MiFit. A ta je jednoduše polovičatá, než jaká by mohla ve skutečnosti být. Pokud vám nevadí, že některé věci nejsou dotažené do konce, jak píšete, protože si můžete koupit další aplikaci, je to fajn. Nicméně, stále se bavíme o chybě Xiaomi, že toto nezvládá samo.

   Měření tepu v pohybu je nekvalitní a chybové. Náramek jsem měl dotažený natolik, aby mi pod ním ještě proudila krev, nicméně při běhu změřit tep byl jednoduše problém. Pokud jsem se ale na danou ruku soustředil a v běhu jí držel opravdu v klidu, měření bylo samozřejmě daleko úspěšnější. Toto v recenzi ale zmiňuji. Doporučuji nastudovat metodu měření PPG pomocí diod, které není samo o sobě přesné a vyžaduje, vzhledem ke způsobu měření tepu, poměrně velký klid.

  • Omlouvám se tedy za slovo amatérská. Teď je to již trošku jinak … asi jsem očekával od recenze příliš. A vyšla jen pozdě. Jednu nepřeloženou větu v menu asi nemá smysl řešit … Recenze by měla popsat veškerý potenciál co ten HW umí. Tools & Mi Band v hodnotě ani ne dvou piv je skvělé vylepšení tak proč to do recenze nenapsat? Za těch pár dolarů je náramek téměř dokonalý :)

  • Ahoj jde vylepšena sopka i na iOS diky

  • David Šantora

   Dobrý den Locki,
   nejedná se o jednu nepřeloženou větu, pouze jsem nedával do recenze všechny screenshoty kde je něco nepřeloženého. Jinak s vámi souhlasím, že se jedná v poměru výkonu k ceně o velmi zajímavý náramek a osobně jsem přesvědčený, že bude většině uživatelům dostačovat. To ostatně dokazuje předchozí generace se svými prodeji.

   Při testování všech zařízení vždy používám pouze řešení daného výrobce. Výrobce je zodpovědný za HW i SW řešení svých produktů a pokud jednu část neumí dotáhnout, nádherný příklad je právě Xiaomi, je to důležité zdůraznit. Zmínku o Tools & Mi Band ale doplnit mohu. Děkuji za Váš podnět.

 5. Venca (neregistrovaný)

  Možná bych jenom doplnil co se týče konkurence. Není pravda že miband2 nemá konkurenci. Má a v levnější cenové skupině. Zároveň s Mi band 2 jsem si koupil Umax hr107 (z číny za 500Kč a v číně spíše pod názvem ID107hr)) a musím vám říct že toto je pořádná konkurence. I přesto že nakonec používám mi band 2, protože mam od xiaomi i telefon, tak náramek ID107hr je schopný hodně. Umí zobrazit telefonní číslo volajícího, kdo a co píše. Vodotěsnost je myslím buď stejná jako mi band2, nebo je jenom do sprchy, ale i tak za ty prachy… Dále má taky kontinuální monitoring tepu. Proto výdrž jen cca týden. Nicméně mi band 2 s aplikaci tools & mi band kde si zapnete taky kontinuální monitoring, tak taky vydrží cca týden! S umaxem můžete vyhledat ztracený telefon, ovládat foťák na dálku, má chytré buzení. Byť jejich apka nemusí být ještě dostatečně vylazená, použitelná je. (aplikace mi fit sice funguje ale je jak bylo řečeno polovičatá). Každopádně za tu cenu to konkurence jistě je.

 6. mark (neregistrovaný)

  Zdravim. Funguje naramek i s jinymi telefony nez Xiaomi? Konkretne mi jde o Moto X (2014) Diky

  • Ach jo:
   „Příjemné je, že jej můžete používat nejen s telefony s Androidem, ale také s iPhonem či s mobilními Windows.“
   [odkaz]

   To už hraničí s demencí….

 7. Zdravím. Prosím mám problém. Koupila jsem si MiBand 2,ale po týdnu jsem ho ztratila, koupila jsem nový,ale tento nový náramek se nechce spojit s telefonem. Nemá někdo radu co s tím? Děkuji předem :)

  • Tak to by zaujimalo aj mna co urobit ak chcem naramok niekomu darovat uz pouzivany aby ho mohol pouzivat pod svojim uctom? Vdaka

  • Ahoj, musis odparovat ten ztraceny naramek a pak sparovat stim novym. Ja mam problem ten, ze jsem mela mobil na oprave a neodparovala jsem si hodinky a ted se nemuzu sparovat, protoze mi to pise, ze jsem sparovana uz s jinym zarizenim… A bohuzel taky nevim, co stim… :(

  • Mám stejný problém. Přišla jste na to co s tím?

  • Nepomůže tato aplikace? [odkaz]

  • Nepomůže.

  • Mám také takový problém, mám doporučení na toto: [odkaz]
   ale moc mi to nejde. Iva

  • Taky me nejde znovu spárovat ????

 8. Zdravím, mám nový Mi Band 2. Jen mám docela zásadní problém, za boha nemohu zprovoznit displej pomocí tlačítka. Občas se mi stane, ze se rozne pohybem mé ruky (zřejmě snímání pohybu ruky směrem k tváří).. Ovšem když se snažím pohyb napodobit, neúspěšně. A na tlačítko displej nereaguje. Při náhodném rozsviceni displeje mi prepinat notifikace pomocí tlačítka jde, ale zprovoznit displej tlačítkem ne.. Měl by prosím někdo nějakou radu? Děkuji

 9. Zdarec, koupil jsem náramek Mi Band 2, po spárování s mobilním telefonem Huawei P8 Lite se mi stále spouští aktualizace firmware, která se však nedokončí a napíše mi to, že nelze aktualizovat Mi Band. Neví někdo co s tím???
  verze Mi Fit – 2.2.7
  verze Android – 6.0
  Díky

  • Mám ten samý problém, Huawei Honor 4C, jede to tak max. do půlky a napíše, že nelze aktualizovat Mi Band…zatím hledám a nic jsem na netu nenašel, kdybys už našel, jak to vyřešit, napiš to sem, prosím

  • Ahoj,

   měl jsem stejný problém. Mám telefon Huawei P8 lite, verze Mi Fit 2.2.8. Telefon se spároval s náramkem prostřednictvím Mi Fit, stáhly se do něho data, ale aktualizace firmware neproběhla korektně, protože se přerušila. Toto přerušení bylo způsobené tím, že se telefon vždy po cca 30 sec. odpojil od náramku, čímž došlo k přerušení aktualizace firmware.

   Situaci vyřešíte následovně, přičemž je potřeba:

   1) Spárovat telefon s náramkem v aplikaci Mi Fit (nesmíte to spárovat přes bluetooth v telefonu).
   2) Nechat zaplou aplikaci Mi Fit, bude se snažit zaktualizovat firmware u náramku.
   3) Otevřít si v telefonu nastavení bluetooth a nastavit dobu viditelnosti telefonu na delší časový úsek (např. hodinu).
   4) V nastavení bluetooth dostat Mi Band 2 z „Dostupná zařízení“ do „Párovaná zařízení“. Musíte čekat na vhodný okamžik, kdy se telefon spáruje s náramkem (Mi Fit musí být zapnutý). V „pravou chvíli“ poklepejte na Mi Band 2 a odsouhlaste, aby se toto zařízení zařadilo mezi „Párovaná zařízení“. Chce to trochu trpělivosti, protože neustále bude vyskakovat obrazovka, že nelze zaktualizovat firmware a budete se muset vracet zpět do nastavení.
   5) Počkat, až se vám zaktualizuje firmware. :) Mě se aktualizoval 2x. Asi to budete mít podobně. Aktualizace firmware byla vždy v obou případech kompletně dokončena.
   6) A jako poslední, prosím, napište mi sem, jestli se vám to tímto způsobem podařilo :).

   Náramek s telefonem komunikuje bez jakýchkoliv problémů. Vše funguje, jak má.

   Doufám, že to pomůže.

  • Děkuji, tím spárováním v párovaných zařízeních proběhla aktualizace firmware 2x naprosto bez problémů, takže ještě jednou děkuji…

  • Kamo ti si král

  • Ahoj,
   vsechno az do bodu 4 mi tak nejak funguje, ale nemuzu za zivyho boha dostat naramek do sparovanych zarizeni.
   uz vubec nevim co s tim :/
   nemel bys jeste nejaky napad nebo figl jak si to delal ty?
   Díky! honza

  • jinak telefon mam taky P8 Lite

  • Jsi borec! Mám též P8 lite, nadával jsem u toho řádně, s aktualizací mi pomohl až tvůj návod. Velký dík! Též se mi firmwar aktualizoval dvakrát ;) a nyní vše funguje jak má.

  • Ďakujem veľmi pekne, pomohlo :) bez návodu by som to nespojazdnil :) ešte raz díky :)

  • Tak mě to pomohlo, moc děkuji, dalo to trochu zabrat, ale šlo to, ještě jednou děkuji :)

  • Pepo, super!!!
   Taky se nedařilo aktualizovat, vždy se spojení přerušilo. Podle tvého návodu přesně bod po bodu jsem postupovala … a vše o.k.! Spárováno, zaktualizováno a frčí bez problému. Díky, díky, díky :)

  • Velké díky za návod, chvilku mi to trvalo,ale nakonec se podařilo :-)

 10. Dobrý den, jde náramek propojit s tabletem? Pokud ano, jaký prográmek stáhnout? Děkuji za info Hanka

  • To hranici s demenci… Pokud má tablet bluetooth, což předpokládám, že má, tak to jde. Stáhneš si APLIKACI nikoli PROGRAM která jde nainstalovat na jakékoli zařízení a v aplikaci pokračuješ podle návodu…

 11. Tereza Pokorná

  Prosím o radu. Snažím se propojit náramek s aplikací Mi Fit v telefonu (mám Samsung Galaxy 5 mini).
  V aplikaci dám „připojit miband“, chvilku se nic neděje, telefon vyhledává a pak mi to napíše: Nelze se propojit se zařízením. Co s tím? Děkuji.

  • Tereza Pokorná

   Píše to: Nelze se propojit se zařízením. Bylo nalezno více MiBand v okolí.

 12. Prosím o radu. Snažím se propojit náramek s aplikací Mi Fit v telefonu (mám Samsung Galaxy 5 mini).
  V aplikaci dám „připojit miband“, chvilku se nic neděje, telefon vyhledává a pak mi to napíše: Nelze se propojit se zařízením. Co s tím? Děkuji
  kopíruji mám ten samý problém :-(

 13. Ahoj, mám sparované hodinky s telefonem, který šel na reklamaci. Jde nějak na dálku toto spárování zrušit? Chtěla bych si hodinky spárovat s náhradním telefonem, ale nevím jak to udělat.
  Děkuji za odpověď.

 14. PŘESTALO FUNGOVAT MĚŘENÍ TEPU. VÍ NĚKDO CO STÍM .DĚKUJI JARKU

  • Dobrý den, mám ten samý problém. Dnes jsem to zjistil. Náramek mi přestal měřit tep. Vypadá to, že se aktualizoval firmware a tím to přestalo fungovat. Normálně mají zelené diody blikat a nyní pouze svítí. Hledám na internetu co s tím a zatím žádný zaručený návod jsem nenašel. Možná počkat, až se úplně vybije nebo vydají další verzi firmwaru. Nicméně dle diskuzí na internetu je to docela rozšířený problém tohoto náramku. Nekteří si z toho již dělají srandu, že problém je již 4 měsíce znám, ale ze strany Xiaomi žádné účiné řešení nevypadlo. Je to ale spíše smutné.

   „Dont worry customers, Xiaomi will soon launch Mi Band 3. You can buy new version which will not have Heart rate issue. in Mi Band 2 will never be fixed, since it has already been 4 month since people are reporting. But Xiaomi team is busy in new version.“

 15. Zapomněla jsem ho v nabíječce,budu dva dny pryč, zvládne to?

  • Pokud jste jej nezapoměla vypnout a nespálí se motorek,tak určitě……:-))

  • Osobně se domnívám, že za takových 12-16 hodin se začne nudit a prostě odejde někam pryč:)

 16. Ahoj, díky za recenzi, pomohla mi při nákupu. Mám Band2 pár dnů. Telefon (Xiaomi Redmi3s) ho spároval, problém je v aplikaci Mi Fit – ještě se mi nepodařilo přejít přes zadání „Přezdívky“. Nepřišla jsem na to, jak se posunout dál…? Teď funguje pouze krokoměr a tepovka, nic víc nelze.

 17. Ahoj, mám problém s Mi Band 2kou. Jsem 2. majitel Mi Fit mi funguje ale nemůžu se spárovat s telefonem (iphone 5s). Prosím poraďte.

 18. Nevíte proč mi baterie vydrží necelý den?

 19. Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám aplikaci MiFit, ale nejde mi přihlásit na účet. Do kolonky zadám email a když chci zadat heslo tak to nejde. Vyjede mi klávesnice, ale nejde psát do kolonky. Zkoušela jsem několikrát odinstalovat a vypnout telefon, ale vždy to samé. Za radu děkuji

 20. Jde nějak nastavit zobrazení datumu?

 21. Dobrý den,
  Mám telefon Samsung galaxy S3 Neo a v něm aplikaci Notify & Fitness for Mi Band. Která mi vcelku bez problému funguje s mým MI BAND 2, akorát když zapnu cvičení( – mám normálně nastavený intenzivní měření tepu, upozornění vibracemi na vyšší tep..), náramek začne ,, stávkovat“ . Tep rozhodně neměří neustále – když běžím musím zastavit počkat až se mi tep změří a ještě mi ukazuje nesmysly v momentě mám tep 48, za dvě sekundy klidně 226 a na upozornění vibracemi se taky rozhodně nemůžu spolehnout.
  Jelikož mám celkem zastaralý telefon , nevím jestli to je telefonem nebo náramkem. Náramek mám 2 měsíce a tohle mi dělá cca teď po 4 cvičení..je fakt že sem tam mi poslední dobou stávkuje i telefon. Můžete mi prosím poradit? Děkuji.

 22. Poraďte prosím, mi band2 mám 3 měsíce, doteď naprostá spokojenost. Včera se opakovaně neúspěšně aktualizoval firmware. Večer přestal fungovat, baterii jsem nabila na 100%. Ale displej ukazuje pouze nabití, pokud je náramek v el. síti, po odpojení neukazuje vůbec nic. Ani čas. Nevíte co s tím. V telefonu stále probíhá připojování. Nevíte co s tím? Díky za případné rady. Mám Galaxy S3 neo.

 23. dobrý den, prosím o radu, po přehrání softwaru tel xiaomi redmi 3S a znovu nahrátí všech aplikací, se mi nechce spárovat náramek miband 2, telefon ho dokáže přes blutooth najít, ale s aplikací mifit ne a ne se spárovat.
  děkuji za radu.

 24. [odkaz]

  … Nové spárovanie… U mňa funkčné

 25. Dobrý den,
  před 2 týdny jsem si koupila miband 2 a už jsem zoufalá, náramek mi nejde spárovat s telefonem. Hlásí to nelze spárovat, kontaktujte zákaznický servis. Nikde mi nic neřekli, mám iphone SE, při připojení náramku na přítelův telefon s androidem se taktéž nelze spárovat, spárovala jsem ho tedy na aplikaci notify for miband, kde se mi zobrazuje poznámka, že má náramek starý firmware. Aktualizace lze prý provést pouze na oficiální aplikaci mifit, která se ale nechce kamarádit s náramkem. Má někdo podobnou zkušenost?
  děkuji mnohokrát

  • Mám iPhone SE a nemám jediný problém, přítelkyně s iPhone 5C rozněž ne. Náramek se v pohodě spároval i s Windows 10 mobile. Možná jste obdržela špatný kus.

 26. Zdravím, koupila jsem si náramek xiaomi mi band 2 a bohužel mi nejde spárovat s telefonem. Mám Huawei P8 Lite. S jiným stejným telefonem spárovat jde, spáruje se i s dalšími jinými telefony. Nenapadá někoho, proč to nejde, prosím??? V nastavení jsem nastavila vše podle rad a pokynů. Prosím poraďtě. Děkuji.

  • Už to tu někdo popisoval:

   Ahoj,

   měl jsem stejný problém. Mám telefon Huawei P8 lite, verze Mi Fit 2.2.8. Telefon se spároval s náramkem prostřednictvím Mi Fit, stáhly se do něho data, ale aktualizace firmware neproběhla korektně, protože se přerušila. Toto přerušení bylo způsobené tím, že se telefon vždy po cca 30 sec. odpojil od náramku, čímž došlo k přerušení aktualizace firmware.

   Situaci vyřešíte následovně, přičemž je potřeba:

   1) Spárovat telefon s náramkem v aplikaci Mi Fit (nesmíte to spárovat přes bluetooth v telefonu).
   2) Nechat zaplou aplikaci Mi Fit, bude se snažit zaktualizovat firmware u náramku.
   3) Otevřít si v telefonu nastavení bluetooth a nastavit dobu viditelnosti telefonu na delší časový úsek (např. hodinu).
   4) V nastavení bluetooth dostat Mi Band 2 z “Dostupná zařízení” do “Párovaná zařízení”. Musíte čekat na vhodný okamžik, kdy se telefon spáruje s náramkem (Mi Fit musí být zapnutý). V “pravou chvíli” poklepejte na Mi Band 2 a odsouhlaste, aby se toto zařízení zařadilo mezi “Párovaná zařízení”. Chce to trochu trpělivosti, protože neustále bude vyskakovat obrazovka, že nelze zaktualizovat firmware a budete se muset vracet zpět do nastavení.
   5) Počkat, až se vám zaktualizuje firmware. :) Mě se aktualizoval 2x. Asi to budete mít podobně. Aktualizace firmware byla vždy v obou případech kompletně dokončena.
   6) A jako poslední, prosím, napište mi sem, jestli se vám to tímto způsobem podařilo :).

   Náramek s telefonem komunikuje bez jakýchkoliv problémů. Vše funguje, jak má.

   Doufám, že to pomůže.

  • Děkuji za radu, ale já nemám problém s aktualizací firmwaru. V prvním bodě píšete, že mám spárovat telefon s náramkem v aplikaci mi fit….a to mi právě nejde…telefon se mi s náramkem přes aplikaci vůbec nespáruje, takže se nehnu a k dalším bodům, co jste uvedla se ani nedostanu.

 27. Ahoj mam tel.huawei p 8,když uz jsem zparovana s aplikaci,chvili funguje a pak se zase jen pripojuje k hodinkam.Co stim??

 28. Prosim o radu,naramek jsem dostala k vanocum,fungoval do prvni aktualizace,pak nesel sparovat,šel do reklamace,dostala jsem novy,který slapal asi do února. Teď se normálně načte v mi band ,ale neukazuje upozornění na sms,volání. Nastaveni jsem nezměnila..v aplikaci mi bandage se mi nacitaji grafy normálně,ale na úvodní strance visi data z února,kdy zacalo vynechavat upozornění na sms…vse je pripojeno,objeveno….co s tim?

 29. Dobrý den. Před dvéma dny jsem koupila náramek Xiaomi mi Band a stáhla aplikaci MIFIT, vše funguje spávně kromé mérení spánku. V Upravit čas spánku mám Usnutí a Probuzení pořád ve stejný den, např dnes 4.5.mám Usnutí v 1.10 hodin a Probuzení zase 4.5. Ve 3.36 hod. , a proto je zméření spánku špatné. Poraďte mi prosím, jakým způsobem to jde opravit a k čemu tedy vúbec tato aplikace Úprava spánku slouží. Dékuji. JArka

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).