Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Band 2 oficiálně přichází s OLED displejem a 20denní výdrží na jedno nabití

Xiaomi Mi Band 2 oficiálně přichází s OLED displejem a 20denní výdrží na jedno nabití

Dnes se konečně uskutečnila odložená premiéra náramku Mi Band 2 od čínské společnosti Xiaomi. Jeho předchůdce zaznamenal poměrně značný úspěch a dokázal vyzdvihnout Xiaomi na druhé místo mezi výrobci nositelné elektroniky. Čínský drak svůj náramek v lecčems vylepšil, přičemž největší novinka je patrná na první pohled – Mi Band 2 je vybaven displejem.

miba

Displej Mi Bandu 2 je vyroben techologií OLED, má uhlopříčku 0,42″ a je pouze monochromatický. Na displeji lze sledovat čas, případně naměřené „fitness“ veličiny, jako je počet ušlých / uběhnutých kroků, překonaná vzdálenost, srdeční tep apod. Náramek také dokáže vyhodnocovat spánek, avšak o chytrém budíku se výrobce nezmiňuje. Za to uvádí, že po spárování se smartphonem přes Bluetooth 4.0 LE může náramek upozorňovat na příchozí notifikace, a dokonce může sloužit i jako klíč k odemknutí telefonu.

mi band2

Náramek disponuje odolností proti vniknutí vody a prachových částic ve stupni odolnosti IP67. Výdrž na baterii kvůli displeji oproti předchozí generaci poklesla, stále má však dosahovat slušných 20 dnů na jedno nabití; kapacita baterie je 70mAh. Hmotnost náramku činí 7 gramů a je dodáván s vyměnitelným silikonovým páskem, který je nabízen v několika barevných variantách – černé, bílé, oranžové, modré a zelené barvě.

Náramek Mi Band 2 se začne prodávat 7. června v Číně za cenu 149 RMB (asi 550 korun bez DPH).

Xiaomi Mi Band 2 můžete zakoupit v obchodě Beryko.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Tomas (neregistrovaný)

  Má někdo doporučení kde za rozumnou cenu co nejdřív koupit? Z mi.com neposílaj věci do ČR a nevim kde jinde by mohl brzo být.

 2. „…a dokonce může sloužit i jako klíč k odemknutí telefonu.“
  Mno, jak dlouho máme SmartLock v telefonech, rok a půl? Ten vývoj, kde se to zastaví…:)

 3. Tomáš (neregistrovaný)

  Dobrý den, bude zobrazovat i datum?

 4. Domin (neregistrovaný)

  Mě by hlavně zajímalo na co je ten „kruh“pod displejem.. jestli jen ozdoba nebo je to tlačítko :) ..tlačítko by se moc hodilo.. třeba na pozastavení hudby… odmítnutí hovoru apod.. :)

  • Jiko (neregistrovaný)

   No , když se podíváš na obrázek 3 z galerie , tak tam máš odpověď ;-). Slouží ke změně zobrazovaných hodnot, předpokládám, že pokud by ovládal více tak ho marketing nezapomene určitě přidat do obrázku. Nezbývá než spoléhat na nějakou neofiko aplikaci, která to pořeší.

 5. mino (neregistrovaný)

  Asi nebude slúžiť aj ako music control?

 6. Gajdy (neregistrovaný)

  Funguje to i s jinymi telefony nez Xiaomi?

 7. To je lepší jej objednat z Číny za poloviční cenu…..Takhle zbytečně přeplácet u tak nevýznamné položky……wtf

 8. adam (neregistrovaný)

  Dobrý den, bude zobrazovat i počet spálených kalorii ?

 9. captain (neregistrovaný)

  Na gearbestu uz je mozne si ho predobjednat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).