Domů » Bleskovky » Sony Smartband 2: Nový chytrý náramek změří puls i hladinu stresu

Sony Smartband 2: Nový chytrý náramek změří puls i hladinu stresu

Sony potichu představilo druhou generaci svého chytrého náramku SmartBand. Jeho největší novinkou je měřič tepu, jenž dokáže zaznamenat váš puls a ve spoulpráci s akcelerometrem také vaši hladinu stresu. Displej byste hledali marně, jsou zde nicméně přítomny LED diody, jež různými způsoby upozorňují na zmeškané události.

 

Náramek umí také měřit délku a kvalitu spánku, což následně umožní zkoumat v grafických záznamech. Díky certifikaci IP68 není problém si SmartBand 2 vzít například do bazénu a posléze na svém smartphonu zkontrolovat, jaký byl váš výkon a související informace. Co se týče výdrže, ta činí po hodině nabíjení dva dny. Očekávali bychom trochu více, ale třeba nás produkt v praxi mile překvapí.

 

Sony SmartBand 2 je kompatibilní se všemi smartphony s Androidem 4.4 Kitkat a novějším či iOS 8.2 a vyššími verzemi. Veškeré zaznamenané informace můžete procházet v aplikaci Lifelog, jež dokáže jednotlivé aktivity spojovat například s pořízenými fotografiemi či hudbou, kterou jste v danou chvíli poslouchali.

Na trh novinka vstoupí již v září a to za cenu 119 EUR, což je v přepočtu ne úplně příjemných 3 200 Kč. Zprvu bude k dispozici černá a bílá varianta, později se přidá také růžová a indigová modř. Další přizpůsobení je možné pomocí vyměnitelných pásků, které budou dostupné ve více provedeních. Příjemné je, že příslušenství je kompatibilní nejen s Androidem, ale také iOS.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

6 komentářů

 1. René (neregistrovaný)

  Měří i Hladinu stresu? To by mi v práci praskly už po 10 ti minutách

 2. No a má už jen jednu chybu. Neběží na woknech….

  • myslím, že těch chyb bude víc

   za prvé to totálně zabíjí cena

   za druhé náramek s výdrží 2 dny – to je asi fór

  • Marek Novák (neregistrovaný)

   Těch chyb tam je víc. Například pidi kapacita baterie, tím pádem tragická výdrž. Pochybuji, že to bude voděodolné. Mám předcházející verzi a když jsem dal malou sprchu, no uvnitř samá voda…já bych to shnul slovy: špatně se to bude prodávat, ale v nabídce to musí mít každý lepší výrobce.

  • David Šantora

   Dobrý den Marku

   předchozí verzi mám také, tak jako několik mých přátel. Všichni náramek používáme nonstop, včetně plavání, sprchování, koupele a podobně. Vodotěsnost je tedy rozhodně u SmartBand zcela bezproblémová. Pokud Vám nevydrží malou sprchu, jedná se jistě o chybný kus.

  • JaroB (neregistrovaný)

   On to asi myslel tak, že po sprche je samá voda vo vnútri medzi náramkom a modulom …ešte mu asi nikto nevysvetlil, že je to vymeniteľné a samostatný modul + náramok :D :D :D

   [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).