Tohle skutečně existuje: test držáku na telefon, který uchytíte třeba k posteli

Pro chytré telefony existuje nepřeberné množství příslušenství. Téměř povinnou výbavou každého uživatele smartphonu je ochranná fólie, tvrzené sklo či ochranné pouzdro. Pak ale existuje segment položek, které vám na první pohled vykouzlí úsměv na tváři, nicméně po jejich vyzkoušení zjistíte, že i taková věc má smysl.

V tomto případě je řeč o atypickém držáku na telefon od značky Lenuo, který přijde vhod v případě, že chcete konzumovat obsah na displeji a mít přitom volné ruce. Držák je poměrně masivní – uchycení za rám postele či desky stolu zajišťuje kovový skřipec, ze kterého vychází zhruba 70 centimetrů dlouhý a tvarovatelný „krk“ s kloubem. Na ten navazují plastové úchyty, do kterých se umístí smartphone.

drzak_lenuo04
S tímhle držákem na telefon budete mít vždy volné ruce

Výrobce udává, že do držáku lze umístit telefon s maximální šířkou 89 mm, což by dnes měly splňovat prakticky všechny modely na trh. My jsme jej otestovali s redakčním iPhone 7 Plus, který se do držáku bez problémů vešel. Dejte si ale pozor na hmotnost smartphonu, se 188gramovým iPhonem byla pevnost držáku vyhovující, ale pokud byste do něj dali model s hmotností okolo 200 gramů, krk držáku už by nemusel držet v pozici, do které jste si jej nastavili.

A praktické využití? Já jsem jej nejčastěji používal přichycení k posteli, kdy jsem si četl články na displeji telefonu a měl úplně volné ruce. Vzpomněl jsem si na Samsung Galaxy S5, který při čtení obsahu dokázal skrze přední kamerku sledovat oči a automaticky posouvat obraz v případě, že jste zrakem „dojeli“ až do spodní části displeje – taková funkce by u dnešních telefonů s tímto držákem rozhodně přišla vhod :-)

drzak_lenuo03

Stejně tak lze držák používat třeba v koupelně, když si na telefonu chcete číst ve vaně. Zní to možná trochu úsměvně, ale v praxi tohle atypické příslušenství skutečně může přijít vhod. Drobnou překážkou může být nepatrně vyšší pořizovací cena. Internetový obchod Smartum.cz, který nám produkt na test zapůjčil, nabízí bílou a černou variantu držáku za 499 Kč.

drzak_lenuo

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku