Domů » Články » Streamování her z telefonu: poradíme vám, jak na to

Streamování her z telefonu: poradíme vám, jak na to

Streamování her je na internetu velmi populární disciplína, ke které je nicméně velmi často potřeba drahá počítačová sestava, webkamera a trocha exhibicionismu. S příchodem výkonných mobilních telefonů nicméně vzniká poptávka také po streamování kapesních hříček i velkých titulů přímo z mobilního telefonu. Jak na to? To vám poradíme v našem článku.

Androiďáci to mají jednodušší

Pokud chcete se streamováním začít snadno a rychle, bude mobilní telefon s operačním systémem Android nutností. Díky otevřené platformě je streamování přímo na specializované služby jednodušší a mají také více možností než konkurenční platforma iOS.

Tohle jsou nejlepší mobilní hry roku 2018

Nicméně to neznamená, že pro majitelé iPhonů a iPadů je streamování her zapovězeno. I z jablečných zařízení lze snadno streamovat skrze speciální aplikace.

YouTube Gaming/YouTube

Nejjednodušší cesta pro streamování her z mobilu je bezesporu streamování na YouTube Gaming či přímo YouTube vzhledem k tomu, že specializovaný kanál s přídomkem Gaming se brzy dočká konce.

youtube gaming stream setup screens 01

Jednoduchost streamování je však u obou platforem klíčový faktor. Jediné, co ke streamování potřebujete, je aplikace a solidní Wi-Fi připojení.

YouTube Gaming
Cena: zdarma

Jak začít? V aplikaci YouTube Gaming stačí klepnout na možnost streamování, vybrat kvalitu přenosu a vybrat si, zda chcete nahrávat do telefonu nebo rovnou na síť.

youtube gaming stream setup screens 02

Po odklepnutí několika upozornění, výběru hry či aplikace, kterou chcete přenášet, zvolení správně chytlavého názvu a sdílení na sociální sítě se můžete rovnou ponořit do hraní vašeho oblíbeného titulu.

Twitch

Bezpochyby nejpopulárnější platformou pro streamování her je Twitch. Tady se bohužel situace komplikuje, neboť samotná aplikace umí pouze nabídnout streamování IRL, tedy obsahu pro vloggery.

Google Project Stream: v Chrome si zahrajete ty nejlepší počítačové hry

Přímé stramování her bude přidáno v budoucnu, jednoduchost tak prozatím nehledejte. Neznamená to ale, že přenášet hry z mobilu na Twitch nejde.

Twitch
Cena: zdarma

Mezi nejpopulárnější programy na sdílení mobilních her na Twitch patří OBS, tedy Open Broadcaster Software. V tomto primárně desktopovém programu lze nastavit také sdílení her na Twitch skrze mobilní telefon s Androidem.

Ačkoli hraní na počítačích a konzolích stále vládne, mobily rychle dotahují

Ve svém zařízení však musíte nejprve povolit v nastavení pro vývojáře USB Debugging. Vývojářské nastavení se vám zpřístupní ve chvíli, kdy 10x klepnete v nastavení na položku Číslo sestavení.

Následně už jenom potřebujete aplikaci, která zobrazí obrazovku vašeho telefonu na počítači. Mezi nejspolehlivější patří Vysor, který je neplacený, nicméně v případě, že se rozhodnete si jej předplatit, dostanete větší kontrolu nad vaším streamem. Poté už stačí jen spojit OBS s Twitchem a ruka je v rukávě.

Mobcrush

Pro streamování her z iPhonu přímo na Twitch je třeba využít aplikace Mobcrush. Můžete sice využít také alternativy v podobě Omlet Arcade nebo Mixer, nejvíce se nám ale osvěčil právě Mobcrush. Před třemi lety ji vývojáři demonstrovali na WWDC 2016 jakožto ukázku fungování ReplayKitu, což je bezesporu kladná reference.

Jak začít? V nastavení iPhonu nejprve povolte nahrávání obrazovky v Ovládacím centru, nezapomeňte také povolit přístup uvnitř aplikací.

Vybudujte si vlastní impérium! Tohle jsou nejlepší Tycoon hry na mobil

Následně můžete stáhnout aplikaci Mobcrush z App Storu, vytvořit si účet a v nastavení vybrat, kam chcete své herní seance vysílat – na výběr máte Facebook, YouTube nebo právě Twitch.

Aplikace slouží jako hub také pro ostatní streamery, takže pokud se nechcete hned pustit do vlastního vysílání, můžete koukat na ostatní.

Apple plánuje herní předplatné. Hry s mikrotransakcemi jeho součástí nebudou

Pokud se ale chcete vrhnout do vysílání po hlavě, stačí z levé nabídky vybrat vysílání, vybrat služby, na nichž chcete streamovat, vybrat hru a zvolit chytlavý název, případně také povolit chatování s vašimi fanoušky, a nastavení uložit.

Nyní je postup jednoduchý – spusťte hru, kterou chcete streamovat, potažením ze spodního okraje (či horního na novějších iPhonech) vyvolejte Ovládací centrum, dlouhým podržením na volbu Nahrávání obrazovky vyberte aplikaci Mobcrush a potvrďte. Za 3 vteřiny jste rovnou ve vysílání.

Jak se ke streamování her z mobilu stavíte vy? Streamujete? Dejte nám vědět do komentářů :-)

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. To sdílení obrazovky v poslední verzi iOS je fakt paráda. Je tolik možností co se s tím dá dělat. :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).