Tohle jsou nejlepší mobilní hry roku 2018

Mobilní hraní se každým rokem zlepšuje, nejen díky výkonnějším telefonům, ale také díky zájmu ze strany hráčů a vývojářů. Loňský rok 2018 byl na mobilní hry poměrně plodný, proto vybrat ty nejlepší, které se urodily, není jednoduchý úkol.

blank
Které mobilní hry jsou ty nejlepší za rok 2018?

V redakci jsme se proto rozhodli vybrat osm nejlepších kousků, které se na obchodech s aplikacemi objevily v loňském roce. Za každý žánr jsme se rozhodli vybrat jeden titul, což nebylo snadné. Pojďme se tedy podívat na naše favority.

Nejlepší sportovní hra: Football Manager 2019

Opravdu dobrých sportovních her se v loňském roce objevilo poměrně dost, nicméně titul nejlepší sportovní hry putuje do rukou Football Manageru 2019. Není se co divit – s komplexností, s jakou přistupuje Football Manager k simulaci fotbalového prostředí, se takřka žádná hra nedokáže měřit. Stejně tak jako na desktopech, i na mobilních zařízeních si můžete užít vedení svého oblíbeného týmu se vším, co k tomu patří. Ladění strategie, tiskové konference a samotné napětí během zápasů – nejen to dokáže nabídnout Football Manager 2019.

Nejlepší strategie: This Is the Police

I když strategický počin This Is the Police je portem počítačové verze hry, s přehledem dokázal získat titul nejlepší strategické hry roku. Ten si vysloužil především svým příběhem, který nebývá u strategií prioritou. V This Is the Police ovšem tvoří zásadní část hry. I bez něj se nicméně jedná o zábavnou strategii, kde vás výzvy korupcí prohnilého města často přinutí volit menší zlo a kde vás ztráta policisty během rutinní akce opravdu zamrzí.

Nejlepší závodní hra: Real Racing 3

V souboji o nejlepší závodní hru to bylo velmi těsné, ale korunu si nakonec v této kategorii na úkor Motorsport Manageru 3 odnáší Real Racing 3 od Electronic Arts. Mezi největší přednosti patří především skvělá grafika, která vás zcela pohltí, licencované značky aut či skutečné okruhy, na kterých můžete závodit proti umělé inteligenci, nebo proti skutečným hráčům. Kvalita zpracování a možnosti úpravy vozidel rovněž přispěly k vítězství Real Racingu 3, který stanovuje nový standard mobilních závodů.

Nejlepší adventura: Florence

Na poli adventur je tradičně silná konkurence – vždyť loni vyšly například remaster Grimm Fandango, Life is Strange nebo Thimbleweed Park. Nás ale nejvíce zaujala kratší, zato intenzivnější adventura Florence. Ta zpracovává nikoli nadpřirozená témata, ale běžný vztah dvou lidí. Dobře napsaných příběhů z běžného prostředí příliš není, neboť jim často schází uvěřitelnost. To se u Florence nicméně nestalo, což přineslo do hry prvek, se kterým tuto kategorii vyhrála – emoce.

Nejlepší akční hra: Shadowgun Legends

Když se dva perou, třetí se směje. Tak by se dala shrnout situace, kdy o titul nejlepší akční hry soupeřily Fortnite a PUBG, až jej nakonec získal Shadowgun Legends. Ryze mobilní značka uspěla především zakomponováním mechanik podobných z her jako Destiny nebo The Division, což Shadowgun výrazně oživilo. Kooperativní klání jsou zkrátka v kurzu, což společně s ověřenými herními mechanikami, kterými se Shadowgun Legends může pyšnit, z něj dělá nejlepší akční hru roku.

Nejlepší RPG: Star Wars: Knights of the Old Republic

Titul nejlepšího RPG nepříliš překvapivě získává port počítačové klasiky Star Wars: Knights of the Old Republic. Ačkoli studio Disney vykázalo vše mimo seriálovou a filmovou tvorbu z kanonického vesmíru, příběh ze Staré republiky patří mezi to nejlepší, co můžete v rámci univerza Star Wars prožít. Port na mobilní zařízení proběhl na jedničku, což Hvězdným válkám s přehledem zajistilo titul nejlepšího RPG za loňský rok.

Nejlepší karetní hra: Card Thief

Silná konkurence v podobě karetního hitu Hearthstone sice byla v našich myslích všudypřítomná, nicméně na piedestal nejlepší karetní hry se vyšplhal jiný titul. Card Thief kombinuje prvky karetní hry a stealthu, což je spojení, které překvapivě dobře funguje. Ve hře se snažíte v matici 3 x 3 karty nakrást co nejvíce, aniž by vás při tom chytili. Jednoduchá mechanika je zábavná, na grafický kabátek se dobře kouká a hře nechybí ani jistá dávka inovace.

Nejlepší logická hra: Homo Machina

Také na logické hříčky byl loňský rok poměrně plodný, takže výběr té nejlepší nebyl jednoduchý. Mezi všemi nakonec vyčníval jeden titul – Homo Machina (recenze). Grafická inspirace prací Fritze Kahna posouvá titul blíže k umění, což rozhodně není na škodu. Samotné herní mechaniky, které vás provedou celým fungováním lidského těla, jsou zábavné a občas dokáží i potrápit hlavu. Celkový mix grafického kabátu, hratelnosti a dobré hudby vynesl titulu Homo Machina cenu za nejlepší logickou hru roku 2018.

A co vy, souhlasíte s naším výběrem? Které hry jsou podle vás ty nejlepší za uplynulý rok? Dejte nám vědět do komentářů :-)

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku