Domů » Články » Vybudujte si vlastní impérium! Tohle jsou nejlepší Tycoon hry na mobil

Vybudujte si vlastní impérium! Tohle jsou nejlepší Tycoon hry na mobil

Tycoony, neboli herní žánr, ve kterém budujete a řídíte v podstatě cokoli, umožňuje naplnit sny nejednoho hráče. Kdo by taky nechtěl na chvíli řídit zoo, zábavní park, nemocnici nebo dopravní společnost. Pokud jste i vy toužili po něčem podobném, pak jsou pro vás tycoony jako stvořené. Které tituly, co se urodily v letošním roce, patří mezi ty nejlepší?

Rollercoaster Tycoon Touch

Legenda mezi manažerskými hrami, která se na PC dočkala několika pokračování. I v případě mobilní verze stavíte svůj vlastní zábavní park, ve kterém řídíte vše – od ceny vstupného a nápojů, až po zakřivení nejděsivější horské dráhy, jakou svět spatřil. Kombinovat výdělečný podnik, spokojené zákazníky a esteticky hezký park je výzva, před kterou obstojí jen ti nejlepší.

ROLLERCOASTER TYCOON TOUCH iOS Gameplay Trailer
‎RollerCoaster Tycoon® Touch™
‎RollerCoaster Tycoon® Touch™

Game Dev Tycoon

Chtěli jste někdy pracovat v herním průmyslu? Game Dev Tycoon vám tento sen hravě splní. Od skromných začátků v garáži až po obří firmu, která vytváří vlastní konzole a distribuční systémy. Základem je tvorba her, u kterých je nutné vyvážit několik faktorů technických a designerských a především správně nakombinovat žánr. Nechybí ani zajímavé úkoly a eventy jako například problémy s pirátstvím.

Game Dev Tycoon Trailer
Game Dev Tycoon
Cena: 129,99 Kč
‎Game Dev Tycoon
‎Game Dev Tycoon

Tiny Tower

Tiny Tower - Trailer HD (Download game for Android & Iphone/ipad)

Název mluví za vše – budujete svou malou osmibitovou věž, kterou postupně přebudujete v obří mrakodrap. Začínáte pouze s jedním patrem a přízemím, postupem času ale do své věže nalákáte čím dál tím více lidí, kterým poskytnete nejen práci, ale také volnočasové vyžití. Hra má i obdobu sociálních sítí, takže hned víte, co můžete zlepšit, aby byli vaši obyvatelé spokojení.

Tiny Tower Vegas
Cena: zdarma
‎Tiny Tower
‎Tiny Tower
Cena: zdarma+

Motorsport Manager 3

Pro fanoušky královny motorsportu, které vždy více zajímalo fungování stájí a dělání klíčových rozhodnutí v pozadí, je Motorsport Manager 3 ideální hrou. V Motorsport Manageru 3 máte absolutní kontrolu nad svou stájí – jakou strategii zvolíte, jaké jezdce najmete, či kolik zastávek v boxu je zapotřebí.

Motorsport Manager 3 Out Now! on iOS, Android and Amazon
Motorsport Manager Mobile 3
Cena: 179,99 Kč

Star Traders RPG

Ačkoli název napovídá, že v případě Star Traders RPG se nejedná o čistokrevný tycoon, fungující galaktická ekonomika posouvá tento titul mnohem dál. V roli obchodníka, piráta, vojáka či lovce odměn můžete brázdit širým vesmír, přičemž každá vaše akce se ve světě nějak odrazí.

Star Traders RPG
Cena: zdarma
Aplikaci se bohužel nepodařilo dohledat :-(

Office Space: Idle Profits

Pokud hledáte nějaký simulátor s trochou humoru a nadsázky, pak je Office Space: Idle Profits ideální volbou. Jako zaměstnanec korporátu se snažíte trochu si přilepšit – se svými kolegy proto do systému nainstalujete virus, který z jednotlivých oddělení odčerpává drobné přímo na váš účet. Ďábelské a zábavné v jednom.

Office Space: Idle Profits Trailer
‎Office Space: Idle Profits
‎Office Space: Idle Profits

The Westport Independent

Simulátor The Westport Independent v mnohých ohledech připomíná Papers, Please. V demokratickém státě získávají na síle loajalisté, kteří začínají potlačovat občanské svobody. Na druhé straně se také rýsuje opozice v podobě rebelů. Vy a vaše noviny jsou poslední baštou svobodného tisku – balancovat mezi dvěma extrémy není nic jednoduchého, neboť každá akce má i reakci.

The Westport Independent Trailer

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).