Domů » Bleskovky » Google Project Stream: v Chrome si zahrajete ty nejlepší počítačové hry

Google Project Stream: v Chrome si zahrajete ty nejlepší počítačové hry

Internetové společnosti vidí budoucnost v cloudu. Lokálně uložené audio a video soubory postupně vytlačují streamovací služby, podobný osud by mohl v blízké budoucnosti potkat i herní průmysl. Hry je možné streamovat již dnes, například skrze službu GeForce Now od NVidie, o větší popularizaci se nyní hodlá postarat Google.

Assassin’s Creed Odyssey přímo v Chrome

Ten představil Project Stream, který má přivést AAA tituly přímo do internetového prohlížeče Google Chrome. Princip je jednoduchý, hra samotná poběží na serverech Google, takže u koncového zařízení nebude nutný vysoký výkon, ale pouze rychlé připojení k internetu. Google pro první testovací účely navázal spolupráci s vývojářským studiem Ubisoft, společně hodlají předvést výsledky svého snažení 5. října. V tento den bude moci omezený počet účastníků hrát přímo v Google Chrome bezplatně hru Assassin’s Creed Odyssey.

Project Stream Official Gameplay Capture

Rychlé internetové připojení nutné

Bohužel se bude zatím jednat pouze o jednorázový o test, ve kterém si Google ověří limity této technologie. Do projektu se mohou přihlásit pouze obyvatelé USA starší 17 let, kvůli bohatému grafickému obsahu bude vyžadováno připojení k internetu s minimální rychlostí 25 megabitů za sekundu.

Zatím je předběžné spekulovat nad tím, jak Google s daty z prvního testu naloží. Je možné, že představí vlastní streamovací službu, může však také tuto schopnost prohlížeče Chrome otevřít jiným hráčům.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).