Domů » Články » Starší iPhony nedostanou noční režim: technické omezení, nebo chladný kalkul?

Starší iPhony nedostanou noční režim: technické omezení, nebo chladný kalkul?

Fotografické schopnosti jsou při výběru smartphonu pro mnohé lidi jedním z nejdůležitějších parametrů, pokud ne přímo tím určujícím. Na poli vlajkových lodí je pak často fotoaparát jednou z mála věcí, která od sebe konkurující si modely zásadnějším způsobem odlišuje.

Zatímco fotografování za dobrých světelných podmínek zvládají obstojně většinou už i levné telefony, noční fotografie je pořád doménou high-endů. Výrobci zlepšování této oblasti focení věnují hodně úsilí a zpravidla nabízí speciální noční režim kamery. Nejinak tomu je u nových iPhonů 11, které tuto funkci získaly taky.


Na první pohled se zdá, že jde o funkci, která by si v podobě softwarové aktualizace mohla najít cestu i do starších modelů jablečných smartphonů. Toho se však jejich majitelé nedočkají, Apple noční režim nabízí exkluzivně u nejnovějších modelů. Jaký pro to je důvod? V úvahu přicházejí tři teorie.

1) Vše závisí na A13 Bionic a konkrétním snímači

První teorie je oficiální stanovisko Applu. Podle něj totiž noční režim závisí na nové širokoúhlé kameře a chipsetu A13 Bionic. Apple konkrétně k nočnímu režimu uvádí toto: „U iPhonů 11 a 11 Pro nový širokoúhlý snímač spolupracuje s inteligentním softwarem a A13 Bionic tak, aby vám umožnil to, co nikdy na iPhonu nebylo možné: vyfotit krásné detailní snímky za drasticky snížených světelných podmínek“. Dodejme, že širokoúhlou kamerou se myslí ta hlavní, nikoliv doplňková ultra širokoúhlá.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

nocni rezim iphone 11
Noční režim na iPhonech 11

Apple se s námi podělil i o to, jak noční režim funguje po technické stránce: „Když zmáčknete spoušť, fotoaparát pořídí několik snímků s optickou stabilizací. Software kamery poté tyto snímky zarovná tak, aby eliminoval pohyb. Následně jsou odstraněny příliš rozmazané sekce a nahrazeny těmi ostřejšími. Poté je upraven kontrast tak, aby byl snímek jednotný. Následuje jemné upravení barev do přirozených odstínů. Poté software inteligentně zbaví snímek šumu a vylepší detaily, čímž vznikne finální fotografie“.

Tento popis příliš nenahrává tomu, že by noční režim nemohl fungovat na jiném hardwaru. Ostatně nejde o žádnou přelomovou technologii, podobně pracuje noční režim na většině telefonů. Dávno před iPhony takto řešil snímky za špatného světla Google u svého HDR+ a následně i ve speciálním nočním režimu.

Takto Google prezentoval svůj „Night Sight“ při představení Pixelu 3

A právě Google je důkazem toho, že nejde o funkci, která by nemohla být zpětně nabídnuta i ve starších modelech. „Night Sight“ Google poprvé prezentoval při představení Pixelu 3, funkce ale dorazila i na starší Pixel 2 a původní Pixel. V neoficiálních portech je navíc dostupná i pro široké spektrum smartphonů jiných značek.

2) Na starších iPhonech by výsledky nebyly tak dobré

Oficiální vysvětlení nepovažujeme za příliš pravděpodobné, ostatně sám Apple svým popisem fungování přiznává, že nejde o nic, co by v principu nemohlo fungovat i na starších iPhonech. Je však možné, že na starších iPhonech by noční režim fungoval jednoduše hůře.

Výpočetní výkon by měl být pro softwarové zpracování dostatečný i u dvou předcházejících modelů. Teoreticky však je možné, že snímač použitý u starších iPhonů nezachytí tolik světla a produkuje příliš šumu. To by mělo za následek, že snímky pořízené nočním režimem na starších iPhonech budou vypadat viditelně hůře než na těch nejnovějších. Apple by si tak zpětným doplněním této funkce částečně poškodil reputaci svého nočního režimu.

Tato teorie rozhodně není vyloučená, marketingové strategie mohou ovlivnit ledacos. Máme však pocit, že majitelé starších iPhonů by pořád radši vzali za vděk nedokonalým nočním režimem než žádným nočním režimem.

3) Noční režim jako důvod pro upgrade

Třetí teorie je poněkud cynická. Apple by podle ní mohl bez větších problémů zpětně doplnit noční režim i na starší iPhony, ale chladnokrevně se rozhodl to neudělat, aby zákazníkům předložil důvod k upgradu na nejnovější produkt.

Pro tuto teorii neexistují žádné důkazy, bylo by ale krátkozraké ji kvůli tomu považovat za nemožnou. Faktem totiž je, že rozdíl mezi iPhony Xs a 11 není pro většinu uživatelů nikterak závratný. Rozdíl v kvalitě noční fotografie s nočním režimem a bez něho naopak ale závratný je. A jak jsme řekli v úvodu, fotografické schopnosti jsou pro mnohé klíčové. Nebylo by proto zas tak překvapivé, že by se někdo rozhodl upgradovat právě díky lepšímu fotoaparátu.

iphone 11 pro recenze 01 1

Pokud by tomu skutečně tak bylo, znamenalo by to, že Apple ve svém popisu nočního režimu zbytečně zveličuje význam nové širokoúhlé kamery a chipsetu A13 Bionic. To by nicméně také nešlo označit za nic tak nevídaného, Apple rád popisuje své novinky jako revoluční, i když je mnohdy v podobné formě nabízí i konkurence.

Ve výsledku je to ale jedno, pokud máte starší iPhone, na noční režim bohužel musíte zapomenout.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

74 komentářů

 1. Vlastimil (neregistrovaný)

  Přesně jak jste psali.. pokud by dostaly noční režim i starší modely, pak nevidím jedinný důvod koupovat iP11, radši pořídím X / XS o 10k levněji se stejnými funkcemi.
  – pár bodů v antutu mi je jedno a ultrawide kamera, která neumí noční snímky také oželím.

  • Zajímavé, že zrovna „šíro“ je dle recenzí „gamechanger“ :) Ještě je tam U1 čip, pro změnu „gamechanger“ pro lokalizaci okolních zařízení. Vyšší jas a v balení je USB-C nabíječka, kterou jsi jinak prý dle odborníků zde „musel“ koupit za 1500,-, takže to vlastně můžeš také přičíst k 11 Pro😊

 2. heyhall (neregistrovaný)

  No, jestli tu cast s nocnim modem on na snimku od applu v clanku nekdo povazuje za hezkou, tak jsem cinskej buh srandy… ale rozhodne to nema nic spolecneho s realitou. Jak jsem tak stacil ozkouset ruzne nocni mody, tak je skutecnost nekde mezi tim off a on…

  • A která je tak mimo, ta od Apple nebo ta od Google?

   • TomasSX1

    Uni: zas problem s chapanim kontextu? Ked komentuje apple tak tazko bude hodnotit snimku od google?! Tak spomaleny si zjavne len ty…

   • Oki, už více chápu formulaci😊 Nicméně stále není úplně jasné, proč by ta od Google měla být správně a ta od Apple špatně.

   • Errordigger (neregistrovaný)

    V článku nie je žiadna od Googla s on/off, takže mohol myslieť jedine Apple.

    „skutecnost nekde mezi tim off a on“

   • „V článku nie je žiadna od Googla s on/off, takže mohol myslieť jedine Apple.“

    Neni? A ta z Google Pixel 3 je jako co?

   • TomasSX1

    niky79: myslis tu otazku vazne?

   • Errordigger (neregistrovaný)

    niky79 – tá z Pixel 3 je len „on“, vedľa nej je foto z iného prístroja, pod fotkou je napísané z akého.

   • Fjn, tak si někdo uvědomil, že tam JE fotka od jiného zařízení než od iPhone.

    Stále je ale otázka, proč je noční ksd Apple špatně, z Google ne.

   • Errordigger (neregistrovaný)

    On tam nič také nepísal (že Google je dobre), len že by rád niečo medzi „on“ a „off“ u fotiek z Apple.

  • TomasSX1

   Tu otazku si si polozil len ty sam. Nikto nehovori tu ze ta od Google je dobra. Zakladatel feedu pise ze ta od apple je mimo a podla neho by malo byt nieco medzi nieco on a off. Nikde ale nepise ze ta od google je topka, imho clanok ani nie je o google (jedina zmienka je ze google nedal polovicny Knedlik starsim zariadeniam) ale o apple vsak. Takze len tvoj dalsi offtopic?

   • TomasSX1

    sorry, samozrejme ze to je pre unikata, uklikol som sa…

   • Jsou tam dva noční snímky ze dvou zařízení, explicitně je zmíněn ten od Apple. Čímž logicky zaujímáš pozici vůči druhému. Takže stále tu leží otázka, proč ta Applí je tak špatná, resp. proč ta Googlí není?

   • No ano, podla tvojej logiky…Tomu sa ani necudujem. Lenze podla normalnej logiky, ked hodnoty fotku On/Off tak nezaujima ziadnu poziciu voci druhemu. Ale hodnoty tu danu fotku, takto totiz normalna logika funguje vies?!

   • *hodnoti (v oboch pripadoch)

   • uni: Vítej v klubu. Na tuhle otázku, akorát přesně opačně, se tu ptám už roky, a nikdo mi na ní ještě nebyl schopen odpovědět. A sice na to, proč jedna, naprosto identická technologie či služba je v podání Apple vždycky dobře, a ta stejná technologie či služba je v podání Google, MS, Samsungu (a vlastně ostatních) vždycky špatně. A nikdo z místních „odborníků“ mi to taky nebyl schopen za ty roky vysvětlit :) Takže si asi na odpověď budeš muset počkat, stejně jako já čekám roky.

   • Menty: zajímavá otázka 😁 odpoví?

 3. TomasSX1

  Ako to bolo anno s tym polovicnym knedlikom? Zrazu to nevadi?

  Je to velka skoda ze apple takto ukracuje zariadenia pri ktorych je ze vraj priplacane za podporu a istotu buducich uptodate…a to za smiesnych 1500€ (pre unikata, v najdrahsej verzii)…

  • To už je moc (neregistrovaný)

   A hlupáka týdne opět vyhrává uni. Ty jsi vážně vybrakovanej až na půdu. Skoro 20 zbytečných komentářů jen kvůli tomu že něco nechápeš. Kde jsou ty časy, kdy člověk vlezl do diskuze a dozvěděl se něco užitečného, něco věcného k tématu. Teď je to všude jen spam tvojich nesmyslů. Zlatej nudloid carda a LG borci. A taky to ukazuje dost na kvalitu redakce, že tohle vůbec dopustí. Udělejte aspoň něco ve stylu blacklistu, abych neviděl jeho hlouposti, vážně mě to přestává bavit číst.

 4. Ta posledlost fotkami z mobilu je někdy už na Chocholouška. Absolutně zbytečná funkce na jakémkoliv telefonu

 5. Jak jako? Fotoaparát na mobilu je zbytečnost? Nebo noční režim?

  • Posedlost kvalitní fotkou z mobilu, kdy se fyzikální limity obchází umělou inteligencí a softwarem. Osobně se bez toho obejdu.

   • argument neskutocny 👍

   • Tak, napsal jsi to dobře. Pokud se bez toho obejdeš, nebo tě to nezajímá, tak asi těžko pochopíš, že pro někoho to podstatné je.
    Nejpoužívanější fotoaparát je dneska prakticky mobil a z velké části také pro práci.

   • Jsem rád, že nejsem jediný, komu ulhané fotky nepřijdou ok. Před nedávnem jsem za to tady dostal vylágoš, ale snad nás bude více a více 😊

   • Xzeit: Já nenadávám na foťák na telefonu, to si nerozumíme. Podstata fotky byla v minulosti vždy vyfotit to, co vidí oko. On snímač na foťáku funguje podobně, jako lidské oko. Ano můžeme mu zvyšovat kvalitu, můžeme těch „ok“ kombinovat 30 dohromady, ale přibarvovat a dokreslovat realitu na fotkách, to mi přijde úplně mimo. To už není realita (fotka), ale výkres umělé inteligence.

   • A kde máš dokreslovani reality? Jakože třeba to tam docela něco, tam není? Třeba strom?

   • Tady se asi vysvětlení nedočkám…

 6. Marketing je to především, nějak si nepamatuju, kdy by starší přístroje dostaly v minulosti nějakou podobnou funkci. Osmička se například focení potrétů i přes to, že nárůst výkonu u Xr je minimální, a oba přístroje mají velice velice podobné parametry foťáku, taky nedočkala. A to mají oba přístroje jen jednu čočku foťáku. A tak dále.

  • Ty portretovky jsou porad humus u cehokoliv, toho nightmodu fakt skoda ale… Takove XS/XS Max minimalne by si to zaslouzil. A vykon na to ma i takovy iP7.

 7. Ondra (neregistrovaný)

  To je asi ta příkladná podpora od Applu co? Zatímco Samsung to dal i do S8.

  • Zatimco S8 nedostane ani letosni verzi Androidu, jop oproti tomu je Apple opravdu prikladny, kdy iOS13 dostal i 4 roky stary iP6s.

   • Ondra (neregistrovaný)

    To zas tolik nevadí vzhledem k tomu, že většina novinek se odehrává v rámci nadstaveb. Fakt je ten, že S8 noční režim má a iPhone X ne.

   • Jenze ta S8 uz pristi rok nedostane vubec nic. Xko bude mit minimalne 2 roky jeste nove velke updaty.

   • Rezek (neregistrovaný)

    2 roky updaty, ktere budou jen zmenou cisla verze os, protoze novinky z novejsich os nedostane, viz tmave tema a dalsi.

   • Strážná věž (neregistrovaný)

    Rezek: ty prázdné měsíční updaty od Samsungu jsou taky úžasné. Kdysi to byla aféra jako prase a pokračují v tom dále. Takže je super, ze máš třeba říjnové aktualizace, ale to se ti jen změnil měsíc z května na rijen, kdy security jenž dubna. No paráda.

   • Rezek (neregistrovaný)

    Jsou, prinasi krom bezpecnosti i pro starsi telefony nove funkce z nejnovejsich modelu.

   • Jednak falešné bezpečnosti aktualizace, pak také nedodržování deklarovaných vydání.

   • Rezek (neregistrovaný)

    Aktualizace falesne nejsou a jeste jsou obohaceny o vylepseni a nove funkce. Prikladna podpora. A dokonce i vcas.

   • Terry (neregistrovaný)

    Rezek: Vylepseni a nove funkce jsou jasne, ale ty nechodi kazdy mesic. To se jen pise v detailech. Co se tyka bezpecnostnich zaplat, je vetsina aktualizaci k nicemu, protoze v nich nic neni, ale musi to nejak vypadat. Pro bezneho uzivatele vsak staci ten pocit, ze si neco stahli :-) Prikladna podpora je vec nazoru a tu ma zmaknutou jen Pixel, kde jsou ty zaplaty realne. No treba se letosni top modely dockaji Androidu 10 aspon do konce unora.

   • Rezek (neregistrovaný)

    Chodi, kazdy mesic je vzdy pridana jeste nejaka novinka, to je fakt, 500MB -1GB, to jsou prazdne aktualizace :D

   • Rezek (neregistrovaný)

    U iOS dostanes jednou za rok a jeste jen ciselnou verzi :D

   • Terry (neregistrovaný)

    Rezek: Poslat 500MB – 1GB s nicim neni problem, od Samsungu klasika. Novinky jsou jen obcas, naposledy tusim neco s videem. U iOS nevim, mam Samsung S10+, ale u kazdeho update iOS mas napsano co se zmenilo/opravilo, vylepsilo, pripadne podelalo. U Samsungu nevis nic a o tom to je. Kazdopadne te to nemusi jako bezneho uzivatele zajimat. Pokud ti zarizeni slouzi, tak slouzi. Na A10 si asi jeste ctvrt roku pockam, to bude „chvilku“ pred vydanim A11 :-D

   • Rezek (neregistrovaný)

    Jj, u Note9 co aktualizace, to novinka. I realne viditelna i s podrobnym popisem.

   • 2 roky updaty, ktere budou jen zmenou cisla verze os, protoze novinky z novejsich os nedostane, viz tmave tema a dalsi.

    Tmave tema dostaly vsechny iPhony lol.
    Zabanovany lhar, hlupak a nejvetsi mistni chudacek, ktery se tu schovava za jiny nick si porad mysli, ze jeho slovo tu ma nejakou vahu lmao
    Fakt si ani nedokazu predstavi jak na dne bych musel byt, abych mel nutnost delat, to co ty synku, htc.jirko

   • Terry (neregistrovaný)

    Rezek: novinka byt muze, bezpecnostni zaplaty vsak ne, ale kdyz ti to tam napisou, tak bud spokojeny :-)

 8. Václav (neregistrovaný)

  To, že Apple podporuje starší telefony je iluze. U verzí systému pro starší telefony změní jen číslo systému, telefony zpomalí a přidá nová api. Nejde o to, aby na starých telefonech běžely nové aplikace, ale proto aby vývojáři mohli přestat podporovat starší verze iOS. Telefony, které odřízne od nové verze iOSu, se tak stávají neprodejné a špatně použitelné, protože aplikace z Appstore tam již nenainstalujete (po prodeji nebo například při obnově ze zálohy). Žádnou skvělou funkčnost z nového systému do verze pro staré záměrně telefony nezařadí, aby nutil uživatele upgradovat.

  • Takze nekolik veci;

   Ne, porad dostanes vsechny featury. Je nutno rict, ze night mode nikdy nebyla funkce prezentovana pri predstavenio iOS13, nybrz vec predstavena na iP11. I kdyz mi to prijde skoda, ze ji starsi telefony nedostanou (i kdyz na to vykon urcite maji), tak to Apple nikdy nikomu neslibil. iOS13 pak dostaly plnohodne vsechny telefony od 6S/SE.

   Dalsi ne pak mas na to tvoje ‚odriznuti‘ od aplikaci, po te, co jej Apple prestane podporovat. I na iOS6 dnes muzu stahnout kdejakou aplikaci v te dobe predstavene (ci starsi verzi soucasne, napr. funkcni Spotify ve starsi verzi na mem iPodu 4gen). Dale pak i uplne nove predstavene aplikaci maji casto zpetnou kompatibilitu treba 3 verze zpatky – zrovna tu koukam na nejakou dnes predstavenou vec, ktera podporuje zarizeni od iOS10.3.

   Doufam, ze tohle si precte i ten mistni traged tomassx1 misto svych blitek o nejakem knedliku.

   • Pekne si si to ospravedlnil. Nic to ale na veci nemeni, ze Take X/XS nedostaly vsetky ficurky iOS13 a toto prosim pekne, je realita na ktorej nic nezmenis. Ty traged…

   • TomasSX1: Tohle je featura, ktera byla predstavena s iPhone 11 na podzim, ne featura predstavena s iOS13 v lete. Tvl zmatenost neskutecna. A jinak, kde si to ospravedlnuju? Ja rikam, ze to klidne mohli do starsich modelu dat a ze je fakt skoda, ze zaujali tento pristup. Jen ale taky podotykam, ze to proste nikdy slibeno nebylo a ze v ramci OS update dostali starsi modely vsechno, co mely.

   • Hovorim, ospravedlnit si to vies krasne. Holt to ale na veci nic nemeni ze taky minulorocny model nedostal plny knedlik ficur z iOS13. A mne je to uplne jedno ze tebe to je luto alebo nie. To vysvetli skor majitelom X/XS ktori za to vysolili 1200+€ ze si mozu utriet usta

   • tomassx1: Oni vysolili 1200 eur za dane zarizeni. Ne za 11ku. Ne za nightmode atd… Dostali plnohodnotny update, jaky byl predstaven pro vsechny. Proc bych si to mel nutnost ospravedlnovat, kdyz s tebou sam v zasade souhlasim, ze dana featura mela byt soucasti baliku iOS13, ne exkluzivita iP11.

   • No tak sa rozhodni. Suhlasis alebo nesuhlasi?! To potom je tu na dve veci diskusia ked raz to ospravedlnujes a druhym dychom to zapichnes…

   • To jsi opravdu tak zabedneny, ze to ani na podruhe nedavas? Souhlasim, ze nightmode by mohl byt implementovany i na starsi iPhony, nesouhlasim s ‚polovicnim knedlikem‘ a novy iOS13 update dostaly starsi iPhony naprosto plnohodnotny.

   • lukass71: Už začínáš být takový tiskový mluvčí – vždycky přiběhneš a na všechno máš nějaké vysvětlení. Samozřejmě většina z toho není pravda.

    Krásně si vyselektoval podle toho, co se ti hodí to, co Apple slíbil a to, co ne, takže je v pořádku, že to vlastně starší modely nemají. A co třeba night shift? Ten mělo iOS 9, které jsem tenkrát obdržel i na iPad mini, ale žádnou takovou funkci iOS na jedničku mini nemělo. A těch funkcí je spousta, tohle byla jen první, co mě napadla. Stejně ty portréty mnou výše zmíněné – pro tebe jsou možná hnus, ale nemění to nic na tom, že to smartphone s prakticky stejnou optikou a výkonem už nedostal. A tak dále a tak dále. Pokaždé můžeme říct, že vlastně to nebylo slíbeno, Samsung třeba taky nikomu nic neslibuje apod. Jenže u něj je to tradičně špatně, zatímco tady to nevadí.

   • Lukass71: ma iOS13 night mode dotaku? Ma. Ma XS iOS13? Ma. Ma XS v iOS13 night mode? Nema. Tak ake plnohodnotne iOS13 dostalo ked uz tato vec tam chyba? Pochopil by som keby to bola nejaka HW limitacia ako napr 3DTouch atd. ale nie je.

   • Menty: Tak supr, iOS9 relevantni porovnani. Co se kouknout jeste vic do historie a porovnavat tam neco? :D
    „Pokaždé můžeme říct, že vlastně to nebylo slíbeno, Samsung třeba taky nikomu nic neslibuje apod. Jenže u něj je to tradičně špatně, zatímco tady to nevadí.“
    To uz jsi tak natvrdlej jak ten tomas? Vsak pisu, ze je to skoda a urcite by na to ty telefony mely lol

    Tomas: Precti si to po sobe, prosim.

   • lukass71: No řikám, selekce toho, co se hodí a co ne :D Přitom tyhle kecy tu posloucháme roky, ale elasticita argumentů se mění každým rokem :D A jak píše Tomáš, jsou prostě věci na úrovni SW, který starší iPhone mít můžou. A ty to tu do krve hájíš, jako správná ovce, mně to přijde logický a normální, že to ty starší smartphone nemaj. Nějak Apple musí namotivovat lidi, aby kupovali novinky. Jenže chápu to jak u Apple, tak u Samsungu a dalších, prostě takhle to je.

   • Menty: asi tak, niet co k tomu dodat. Lukass71 ma pekny dvojity meter…

   • Ja to vzdavam, tohle fakt uz prece neni mozny. Po 4ty vam to kluci psat uz nebudu, dneska fakt perlite neskutecne. Jak by uni rekl, uz je skoro patek no:/

   • Menty: Ocividne ma v necem pravdu:)

   • Lukass71: a nad tym si sa neskusil zamysliet, ze mozno ty nemas pravdu a ze apple to nedal narocky aby podporil predaje novych telefonov? A teda tym padom X a XS dostali nie plnohodnotny iOS? Lebo ze tato ficura nema v X a XS ziadnu HW podmienku, je viac nez iste.

   • Tomassx1: Ale vsak ja naprosto souhlasim, ze to nema zadnou HW podminku. Ale zaroven to bylo uvedeno az s novymi iphony, ne s iOS13. Tudiz iOS13 byl plnohodnotny update pro stavajici telefony, pochopeno?

   • Lukass71: good, takze nechces pochopit to co ti chcem vysvetlit. Necakal som nic ine pravdupovediac

   • Q (neregistrovaný)

    lukas: „Ale zaroven to bylo uvedeno az s novymi iphony, ne s iOS13. “
    WTF? Bylo to snad uvedeno do iOS13, ale jenom pro nove iphone, tudiz ta verze ios13 je jina, tudiz nemohou byt obe plnohodnotne updaty, kdyz nejsou stejne :D:D:D
    To snad nemuze myslet vazne. Jsi si jisty ze ti doma nerikaji uni?

   • Alebo este sa opytam takto. Applikacia kameri je samostatna aplikacia v iOS alebo sucast iOS?

   • Q: 😂😂😂

   • Tak nic nepochopeno, nevadi kluci, tak se na to vyspete, treba to rano bude lepsi (i kdyz je to patek no, tak tezko rict:(()

   • Q (neregistrovaný)

    Ale pochopeno, az 2 veci
    1. Apple vydava vice ruznych, ale presto stejne plnohodnotnych verzi :)
    2. Ty se jiste menis v uniho – kazdy krok Applu musis omluvit, i kdyz ze sebe udelas ***, navic poizivas stejne vety a mas stejne v oblibe bazary :D

 9. To je ale blbá otázka hned v nadpisu.

 10. Jinak jsem se byl dneska v Alze podívat na iPhone 11 pro. Konstrukčně hezky zpracované, působí to pevně a kvalitně. Čočky fotoaparátů vstupují a to tak, že nejdříve vystupuje čtverec ve kterém jsou a pak samotné čočky. Mára si to pochvaloval, že to tak moc nevystupuje, vystupuje to dost, je to ale udělané tak, aby to tak nepůsobilo. Práce je ale taková, že na stole bez pouzdra to hezky ležet nebude. Musím pochválit zase fotoaparát a to zoomování, které je opravdu skvělé. A přitom tak jednoduché, aby to mohli mít ostatní… Jinak podání barev jednotlivých modulů má být zkalibrovane. Nevím kdo to kalibroval, ale rozdíl mezi ultrawide a wide je docela jasně vidět. Wide a tele je pak v pohodě.

 11. Rezek (neregistrovaný)

  Tohle je totalní výsměch a fail od Apple. Nocni mod/tmave schema neni limitovano hw a presto funkci Apple starsim zarizenm neda, tomu rikam ta 5ti leta podpora jak vino, kterou tu neustale zminuji tupelozni uzivatele Apple produktu a nekjteri to jeste omlouvaji.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *