Domů » Bleskovky » Sony také chystá ohebný telefon. Na představení si ale počkáme

Sony také chystá ohebný telefon. Na představení si ale počkáme

Japonská společnost Sony to s chytrými telefony rozhodně myslí vážně, jak ostatně také nedávno veřejně deklarovala. Ačkoli především v posledních letech nepatří Japonci mezi nejinovativnější společnosti, co se designu telefonů týče, ani oni nemohou ignorovat trend poslední doby, jímž jsou ohebné telefony. Po neúspěchu Samsungu, paralizovaném Huaweii a konkurenci od Motoroly v nedohlednu je Sony daším výrobcem, který se do těchto vod pustí.

sony xperia 10

Pokud jde o názvosloví, asi nikoho nepřekvapí, že chystaný ohebný telefon ponese název Xperia F. Podle spekulací má ohebný telefon využívat displeje od Samsungu s poměrem stran 21:9, tedy stejným, jakým disponuje Xperia 1 a Xperia 10.


Tento poměr naznačuje, že telefon se bude skládat spíše vertikálně, nežli horizontálně. Nemá chybět ani podpora 5G sítí. Představení Sony Xperia F proběhne pravděpodobně někdy v roce 2020, společně s představením nové vlajkové lodi.


Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
htcjirka
Uživatel
htcjirka

Sony, at do tohoto segmentu radsi nevstupuje, ma delat sam co se sebou, co se mobilni divize tyce a tenhle fail si nemuze dovolit. Neni Samsung, ktery si takove pokusy, ikdyz neuspesne muze dovolit.

Tedy
Uživatel
Tedy

Oni stejně jako Google a další vyčkávají co ostatní a hlavně jestli to lide vůbec budou chtít,zatím nějaké přílišné nadšení vidět není.
Bezhlavě se do toho vrhnul Samsung,uspechal to a golf se vyloženě nepovedl, ač jej už upravili,řešení od Huawei se zdá být vhodnější,nebo Xiaomi ale ten první teď má trochu jiné starosti a pikudnjec o vyvíjí,zatím jen pro Čínu… pochybuji že by v Evropě prosadili nějak výrazně svůj Ark OS a hlavně přitáhli vývojáře.

uni
Uživatel
uni

Tak aktuálně to neumí nikdo vyrobit, především ?

htcjirka
Uživatel
htcjirka

A dlouho nebude umet.

Johnnny
Uživatel
Johnnny

SONY by som celkom veril.