Domů » Bleskovky » Sony také chystá ohebný telefon. Na představení si ale počkáme

Sony také chystá ohebný telefon. Na představení si ale počkáme

Japonská společnost Sony to s chytrými telefony rozhodně myslí vážně, jak ostatně také nedávno veřejně deklarovala. Ačkoli především v posledních letech nepatří Japonci mezi nejinovativnější společnosti, co se designu telefonů týče, ani oni nemohou ignorovat trend poslední doby, jímž jsou ohebné telefony. Po neúspěchu Samsungu, paralizovaném Huaweii a konkurenci od Motoroly v nedohlednu je Sony daším výrobcem, který se do těchto vod pustí.

sony xperia 10

Pokud jde o názvosloví, asi nikoho nepřekvapí, že chystaný ohebný telefon ponese název Xperia F. Podle spekulací má ohebný telefon využívat displeje od Samsungu s poměrem stran 21:9, tedy stejným, jakým disponuje Xperia 1 a Xperia 10.

Tento poměr naznačuje, že telefon se bude skládat spíše vertikálně, nežli horizontálně. Nemá chybět ani podpora 5G sítí. Představení Sony Xperia F proběhne pravděpodobně někdy v roce 2020, společně s představením nové vlajkové lodi.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

 1. Sony, at do tohoto segmentu radsi nevstupuje, ma delat sam co se sebou, co se mobilni divize tyce a tenhle fail si nemuze dovolit. Neni Samsung, ktery si takove pokusy, ikdyz neuspesne muze dovolit.

  • Oni stejně jako Google a další vyčkávají co ostatní a hlavně jestli to lide vůbec budou chtít,zatím nějaké přílišné nadšení vidět není.
   Bezhlavě se do toho vrhnul Samsung,uspechal to a golf se vyloženě nepovedl, ač jej už upravili,řešení od Huawei se zdá být vhodnější,nebo Xiaomi ale ten první teď má trochu jiné starosti a pikudnjec o vyvíjí,zatím jen pro Čínu… pochybuji že by v Evropě prosadili nějak výrazně svůj Ark OS a hlavně přitáhli vývojáře.

  • Tak aktuálně to neumí nikdo vyrobit, především ?

  • A dlouho nebude umet.

 2. SONY by som celkom veril.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).