Domů » Bleskovky » Sony bude nadále vyrábět telefony, ať to stojí, co to stojí

Sony bude nadále vyrábět telefony, ať to stojí, co to stojí

Smartphony se u zákazníků těší stále menší oblibě; japonská firma loni prodala pouze 6,5 milionu telefonů a její tržní podíl klesl pod jedno procento. Mobilní divize Sony skončila v loňském roce ve ztrátě ve výši 880 milionů USD (asi 20,4 miliard korun), vedení firmy si z toho však velkou hlavu nedělá.

sony xperia 10 13

TIP: Mobilní divize HTC, LG i SONY prodělávají miliardy. Je zánik nevyhnutelný? 

Generální ředitel Sony Kenichiro Yoshida před nedávnem poznamenal, že vidí smartphony jako nezbytnou součást k udržení značky v oblasti hardwaru, neboť pro mladší generaci není středobodem zábavy televize, ale smartphone. Sony plánuje přivést do příštího roku svoji mobilní divizi zpět k ziskovosti, například přidáváním funkcí z herního světa, které smartphony více propojí s konzolemi PlayStation. Společnost Sony v minulé týdnu oznámila strategické partnerství s Microsoftem na využívání datacenter a cloudových služeb.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.