Domů » Bleskovky » Microsoft a Sony uzavírají strategické partnerství. Zahrajeme si na PlayStationu hry pro Xbox?

Microsoft a Sony uzavírají strategické partnerství. Zahrajeme si na PlayStationu hry pro Xbox?

Budoucnost hraní je doslova v oblacích. Výkonný hardware se stane podružným, k dokonalému hernímu zážitku postačí jakékoliv koncové zařízení, rychlý internet a předplatné nějaké herní služby, například chystaného projektu xCloud od Microsoftu.

Služby Sony poběží na datacentrech Microsoftu

Redmodnský gigant je v cloudu velmi silný, což dokazují kvartální finanční výsledky, sílu Microsoftu si uvědomují i jeho konkurenti. Jedním z nich je i společnost Sony, která s Microsoftem soupeří na poli konzolových her, postupný přechod do cloudu ale obě firmy přivedl k sobě. Včera spolu uzavřely strategické partnerství, na základě kterého má dojít ke společnému vývoji budoucích cloudových řešení v Microsoft Azure, především v herním odvětví a ve streamování dalšího obsahu. Sony bude pro své stávající a budoucí platformy využívat datová centra Microsoftu a také bude využívat služeb umělé inteligence vyvinutých Microsoftem.

microsoft


Vzájemná spolupráce se má navíc odehrát i na úrovni polovodičů, zejména inteligentních obrazových senzorů, z nichž by mohly vzniknout další ovládací prvky podobné např. Microsoftu Kinect nebo Sony PS Move. Obě firmy se také zavázaly pracovat na lepších vývojových platformách pro tvůrce obsahu.

Partnerství Sony a Microsoftu by se mohlo stát i branou pro multiplatformní hraní konzolových her, v tomto duchu ale zřejmě ani jedna ze stran nepřemýšlí. Zatím to vypadá tak, že Microsoft získal dalšího velkého zákazníka do cloudového byznysu, Sony naopak nemusí řešit žádné technické detaily a může se soustředit na vývoj svých (nejen herních) platforem.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
_qam_
Uživatel
_qam_

A co spolupráce na poli smartphonů? Trochu finančně podpořit Sony, prodávat je na svých stránkách s MS službami a zajistit jim dobrý marketing?
Třeba by pak nebyl trh zaplaven hnusnou šedí od Huawei, Xiaomi apod. čínských verglů.

Martin123
Uživatel
Martin123

Ty jsi taky Vergl a jak tebe se zbavit coooo?? ??

Tedy
Uživatel
Tedy

Qam
Hele tohle má smysl a třeba do budoucna i bude, MS už tohle dělal nebo ještě dělá kdy na svych stránkách nabízí telefony jineho výrobce)(Samsung?) se svými službami

uni
Uživatel
uni

Má spolupráci s Samsungem.

marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Sony si své Smartphony financovalo samo a to že to dělalo záměrně špatně se už ukázalo.Restruktulizace,výměna vedení,převedení divize pod divizi fotoaparáty a další kroky,které včas odhalily,že si divize házely nepochopitelně klacky pod nohy snad skončily.Spolupráce s Microsoftem je zajímavý impuls a třeba to nějaké výsledky přinese,nicméně věřím,že co se týká mobilů,Sony konečně vykročilo správným směrwm,dál se uvidí.

Tedy
Uživatel
Tedy

Věřím tomu také marku, jen jestli není pozdě a do toho rozjetého vlaku, ještě Sony s mobily na zádech, bude schopno naskočit.
Jinak to co jsi psal je pravda minimálně s fotoaparáty a spousta lidí včetně mě si to pár let myslelo, nedávno se to i potvrdilo viz články s rozhovory.

marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Ano Tedy,už před třemi lety,kdy jsem vlastnil,Z5 Premium,jsem se na prodejně Sony na Karlově Náměstí ptal,jak mi chtějí vysvětlit,že firma,která vyrábí výborné fotáky a své čipy prodává jiným,sama nemá tak odladěné vlastní telefony.Zkrátka podezření jsme jímali všichni,až ted nastoupilo vedení s jasným cílem a odvahou tuto konzervativní demagogii změnit.Snad se jim to a věřím tomu povede.