Domů » Bleskovky » Microsoft a Sony uzavírají strategické partnerství. Zahrajeme si na PlayStationu hry pro Xbox?

Microsoft a Sony uzavírají strategické partnerství. Zahrajeme si na PlayStationu hry pro Xbox?

Budoucnost hraní je doslova v oblacích. Výkonný hardware se stane podružným, k dokonalému hernímu zážitku postačí jakékoliv koncové zařízení, rychlý internet a předplatné nějaké herní služby, například chystaného projektu xCloud od Microsoftu.

Služby Sony poběží na datacentrech Microsoftu

Redmodnský gigant je v cloudu velmi silný, což dokazují kvartální finanční výsledky, sílu Microsoftu si uvědomují i jeho konkurenti. Jedním z nich je i společnost Sony, která s Microsoftem soupeří na poli konzolových her, postupný přechod do cloudu ale obě firmy přivedl k sobě. Včera spolu uzavřely strategické partnerství, na základě kterého má dojít ke společnému vývoji budoucích cloudových řešení v Microsoft Azure, především v herním odvětví a ve streamování dalšího obsahu. Sony bude pro své stávající a budoucí platformy využívat datová centra Microsoftu a také bude využívat služeb umělé inteligence vyvinutých Microsoftem.

microsoft

Vzájemná spolupráce se má navíc odehrát i na úrovni polovodičů, zejména inteligentních obrazových senzorů, z nichž by mohly vzniknout další ovládací prvky podobné např. Microsoftu Kinect nebo Sony PS Move. Obě firmy se také zavázaly pracovat na lepších vývojových platformách pro tvůrce obsahu.

Partnerství Sony a Microsoftu by se mohlo stát i branou pro multiplatformní hraní konzolových her, v tomto duchu ale zřejmě ani jedna ze stran nepřemýšlí. Zatím to vypadá tak, že Microsoft získal dalšího velkého zákazníka do cloudového byznysu, Sony naopak nemusí řešit žádné technické detaily a může se soustředit na vývoj svých (nejen herních) platforem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

20 komentářů

 1. A co spolupráce na poli smartphonů? Trochu finančně podpořit Sony, prodávat je na svých stránkách s MS službami a zajistit jim dobrý marketing?
  Třeba by pak nebyl trh zaplaven hnusnou šedí od Huawei, Xiaomi apod. čínských verglů.

  • Ty jsi taky Vergl a jak tebe se zbavit coooo?? ??

  • Qam
   Hele tohle má smysl a třeba do budoucna i bude, MS už tohle dělal nebo ještě dělá kdy na svych stránkách nabízí telefony jineho výrobce)(Samsung?) se svými službami

  • Má spolupráci s Samsungem.

 2. Marek Studnicka

  Sony si své Smartphony financovalo samo a to že to dělalo záměrně špatně se už ukázalo.Restruktulizace,výměna vedení,převedení divize pod divizi fotoaparáty a další kroky,které včas odhalily,že si divize házely nepochopitelně klacky pod nohy snad skončily.Spolupráce s Microsoftem je zajímavý impuls a třeba to nějaké výsledky přinese,nicméně věřím,že co se týká mobilů,Sony konečně vykročilo správným směrwm,dál se uvidí.

  • Věřím tomu také marku, jen jestli není pozdě a do toho rozjetého vlaku, ještě Sony s mobily na zádech, bude schopno naskočit.
   Jinak to co jsi psal je pravda minimálně s fotoaparáty a spousta lidí včetně mě si to pár let myslelo, nedávno se to i potvrdilo viz články s rozhovory.

 3. Marek Studnicka

  Ano Tedy,už před třemi lety,kdy jsem vlastnil,Z5 Premium,jsem se na prodejně Sony na Karlově Náměstí ptal,jak mi chtějí vysvětlit,že firma,která vyrábí výborné fotáky a své čipy prodává jiným,sama nemá tak odladěné vlastní telefony.Zkrátka podezření jsme jímali všichni,až ted nastoupilo vedení s jasným cílem a odvahou tuto konzervativní demagogii změnit.Snad se jim to a věřím tomu povede.

 4. Marek Studnicka

  Jinak jsem si už předobjednal Xperii 1 na Karláku přes Elvia Pro a stojí 24 000 a na softcomu.cz za ní chtějí 25 000!!!Bacha,kde vybíráte!!!

  • Jo marku každý prodejce to má. Jinak chce to vybírat ale je možné že s cenou ještě pohnou.
   Hele já si teď k XA1 pořídil Motorolu One 4/64 od zelenáče za 4.2 a příjemné překvapení.
   Výkonové mi stačí mým potřebám, foto také nepotřebuji dokonale a M spolu s S jsou pro mě trochu srdcovky.

  • Myslíš Lenovo, nebo max MM. S M to každopádně nemá vůbec nic společného?

  • Uni
   Vím jak to je.
   Motorola mobility LLC je vlastněna společnosti Lenovo, koupili ji od Google před nějakou dobou.
   S americkou Motorola Inc. už nemá dlouho nic společného.
   Totéž platilo pro Siemens, Alcatel a další, mobilní divize těchto společnosti změnily vlastníka
   Ostatně zde to je uvedeno také úplně vespod [odkaz]
   Akorat stránka pouze SK českou nemají nebo jsem nenašel.

 5. Marek Studnicka

  Gratulace,Motorola byla vždycky držák,začínal jsem na ni-Motorola D160-to byl můj první telefon.Tak at dlouho vydrží,jen je škoda,že tyhle telefony jsou málo k vidění,nebo že bych už blbě viděl?Možná to druhé.

  • Lenovu se celkem daří byt stále jako ostatní paberkuji.
   Můj první mobil někdy v 2001 snad byl E A1018 v sadě Pegas myslím.
   Pak to šlo dal a rád vzpomínám v začátcích i na tohle
   motorola T2888

  • Microsoft, Motorola nebo Motorola Mobility, vždyť je to jedno, je to od M?

  • Ani ne Uni to samé můžeš napsat Írán a Irák jak říkala keliska „To je jedno velebnosti, to je taky vod I“ ?
   Mě se prostě design motorola, Sony a některých Nokii líbí už pěknou řádku let naopak Korejci přílis neoslovuji a z Číny jak co.
   Krátce jsem měl honor 10lite asi dva měsíce a pak se jej v výkupu u MP za cenu zanovniho zbavil takže jsme ani moc netratil.
   Je to fajn zařízení ale ne pro mě, omalovánky nejisté updaty a prostě se nedrží tak dobře a neovládá jako One a jiné s podobnými proporcemi.

  • Nj, ale co s tím pod článkem o MS? ?

  • Jo Uni tady se to týká Sony ale úzce se s tím pojí ergonomie a tu má jak motorola tak Sony výbornou.

 6. Marek Studnicka

  Zdravím Tedy,až budu mít odzkoušeno,napíšu své dojmy z Xperia 1,zvláště její desing se mi líbí moc.

  • Určitě napiš třeba i na fóru pokud si registrovaný.
   Netvrdím že si kupují top modely nemám přehnané nároky a jiné priority než top spotřební elektroniku, ale od normálního uživatele si rad poznatky přečtu ??

  • Určitě budou postřehy super, zvláště, zda Sony výbava nějak unikátně těží z proporcí displeje, např. v kalendáři.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).