Domů » Bleskovky » Microsoft a Sony uzavírají strategické partnerství. Zahrajeme si na PlayStationu hry pro Xbox?

Microsoft a Sony uzavírají strategické partnerství. Zahrajeme si na PlayStationu hry pro Xbox?

Budoucnost hraní je doslova v oblacích. Výkonný hardware se stane podružným, k dokonalému hernímu zážitku postačí jakékoliv koncové zařízení, rychlý internet a předplatné nějaké herní služby, například chystaného projektu xCloud od Microsoftu.

Služby Sony poběží na datacentrech Microsoftu

Redmodnský gigant je v cloudu velmi silný, což dokazují kvartální finanční výsledky, sílu Microsoftu si uvědomují i jeho konkurenti. Jedním z nich je i společnost Sony, která s Microsoftem soupeří na poli konzolových her, postupný přechod do cloudu ale obě firmy přivedl k sobě. Včera spolu uzavřely strategické partnerství, na základě kterého má dojít ke společnému vývoji budoucích cloudových řešení v Microsoft Azure, především v herním odvětví a ve streamování dalšího obsahu. Sony bude pro své stávající a budoucí platformy využívat datová centra Microsoftu a také bude využívat služeb umělé inteligence vyvinutých Microsoftem.


microsoft

Vzájemná spolupráce se má navíc odehrát i na úrovni polovodičů, zejména inteligentních obrazových senzorů, z nichž by mohly vzniknout další ovládací prvky podobné např. Microsoftu Kinect nebo Sony PS Move. Obě firmy se také zavázaly pracovat na lepších vývojových platformách pro tvůrce obsahu.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Partnerství Sony a Microsoftu by se mohlo stát i branou pro multiplatformní hraní konzolových her, v tomto duchu ale zřejmě ani jedna ze stran nepřemýšlí. Zatím to vypadá tak, že Microsoft získal dalšího velkého zákazníka do cloudového byznysu, Sony naopak nemusí řešit žádné technické detaily a může se soustředit na vývoj svých (nejen herních) platforem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

20 komentářů

 1. A co spolupráce na poli smartphonů? Trochu finančně podpořit Sony, prodávat je na svých stránkách s MS službami a zajistit jim dobrý marketing?
  Třeba by pak nebyl trh zaplaven hnusnou šedí od Huawei, Xiaomi apod. čínských verglů.

 2. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Sony si své Smartphony financovalo samo a to že to dělalo záměrně špatně se už ukázalo.Restruktulizace,výměna vedení,převedení divize pod divizi fotoaparáty a další kroky,které včas odhalily,že si divize házely nepochopitelně klacky pod nohy snad skončily.Spolupráce s Microsoftem je zajímavý impuls a třeba to nějaké výsledky přinese,nicméně věřím,že co se týká mobilů,Sony konečně vykročilo správným směrwm,dál se uvidí.

  • Věřím tomu také marku, jen jestli není pozdě a do toho rozjetého vlaku, ještě Sony s mobily na zádech, bude schopno naskočit.
   Jinak to co jsi psal je pravda minimálně s fotoaparáty a spousta lidí včetně mě si to pár let myslelo, nedávno se to i potvrdilo viz články s rozhovory.

 3. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Ano Tedy,už před třemi lety,kdy jsem vlastnil,Z5 Premium,jsem se na prodejně Sony na Karlově Náměstí ptal,jak mi chtějí vysvětlit,že firma,která vyrábí výborné fotáky a své čipy prodává jiným,sama nemá tak odladěné vlastní telefony.Zkrátka podezření jsme jímali všichni,až ted nastoupilo vedení s jasným cílem a odvahou tuto konzervativní demagogii změnit.Snad se jim to a věřím tomu povede.

 4. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Jinak jsem si už předobjednal Xperii 1 na Karláku přes Elvia Pro a stojí 24 000 a na softcomu.cz za ní chtějí 25 000!!!Bacha,kde vybíráte!!!

  • Jo marku každý prodejce to má. Jinak chce to vybírat ale je možné že s cenou ještě pohnou.
   Hele já si teď k XA1 pořídil Motorolu One 4/64 od zelenáče za 4.2 a příjemné překvapení.
   Výkonové mi stačí mým potřebám, foto také nepotřebuji dokonale a M spolu s S jsou pro mě trochu srdcovky.

   • Myslíš Lenovo, nebo max MM. S M to každopádně nemá vůbec nic společného?

   • Uni
    Vím jak to je.
    Motorola mobility LLC je vlastněna společnosti Lenovo, koupili ji od Google před nějakou dobou.
    S americkou Motorola Inc. už nemá dlouho nic společného.
    Totéž platilo pro Siemens, Alcatel a další, mobilní divize těchto společnosti změnily vlastníka
    Ostatně zde to je uvedeno také úplně vespod [odkaz]
    Akorat stránka pouze SK českou nemají nebo jsem nenašel.

 5. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Gratulace,Motorola byla vždycky držák,začínal jsem na ni-Motorola D160-to byl můj první telefon.Tak at dlouho vydrží,jen je škoda,že tyhle telefony jsou málo k vidění,nebo že bych už blbě viděl?Možná to druhé.

  • Lenovu se celkem daří byt stále jako ostatní paberkuji.
   Můj první mobil někdy v 2001 snad byl E A1018 v sadě Pegas myslím.
   Pak to šlo dal a rád vzpomínám v začátcích i na tohle
   motorola T2888

  • Microsoft, Motorola nebo Motorola Mobility, vždyť je to jedno, je to od M?

   • Ani ne Uni to samé můžeš napsat Írán a Irák jak říkala keliska „To je jedno velebnosti, to je taky vod I“ ?
    Mě se prostě design motorola, Sony a některých Nokii líbí už pěknou řádku let naopak Korejci přílis neoslovuji a z Číny jak co.
    Krátce jsem měl honor 10lite asi dva měsíce a pak se jej v výkupu u MP za cenu zanovniho zbavil takže jsme ani moc netratil.
    Je to fajn zařízení ale ne pro mě, omalovánky nejisté updaty a prostě se nedrží tak dobře a neovládá jako One a jiné s podobnými proporcemi.

   • Nj, ale co s tím pod článkem o MS? ?

   • Jo Uni tady se to týká Sony ale úzce se s tím pojí ergonomie a tu má jak motorola tak Sony výbornou.

 6. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Zdravím Tedy,až budu mít odzkoušeno,napíšu své dojmy z Xperia 1,zvláště její desing se mi líbí moc.

  • Určitě napiš třeba i na fóru pokud si registrovaný.
   Netvrdím že si kupují top modely nemám přehnané nároky a jiné priority než top spotřební elektroniku, ale od normálního uživatele si rad poznatky přečtu ??

  • Určitě budou postřehy super, zvláště, zda Sony výbava nějak unikátně těží z proporcí displeje, např. v kalendáři.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *