Domů » Bleskovky » Samsung stále řeší problémy s Galaxy Fold a nabízí storno objednávek

Samsung stále řeší problémy s Galaxy Fold a nabízí storno objednávek

Po dvou týdnech od oficiálního oznámení o odložení prodeje Samsungu Galaxy Fold stále nevíme, kdy se skládací novinka začne prodávat. Připomeňme, že k odložení došlo poté, co některým zahraničním recenzentům jejich přístroje začaly vykazovat problémy s displejem.

Samsung sice slíbil poskytovat pravidelné zprávy o postupu řešení konstrukčních chyb, avšak moc zajímavostí se z nich nedozvíme.

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

V posledním dopise mířeným na zákazníky s předobjednávkou Samsung píše, že postupuje s vylepšováním Galaxy Fold. Zároveň se však lze dočíst, že stále ještě nejsou ve fázi, kdy by bylo možné potvrdit nové datum zahájení prodeje.

Samsung předpokládá, že ztratíte zájem

Nejzajímavější část jinak poměrně nudného emailu najdeme na konci. Samsung zde trochu překvapivě píše, že pokud do 31. května nedojde k opětovnému potvrzení předobjednávky, bude automaticky zrušena.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy Fold
Systém: Android 11
Rozměry: 160,9 × 117,9 × 7,6 mm (rozevřený), 160,9 × 15,7 - 17,1 × 62,8 mm (zavřený), Hmotnost: 276 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855, octa-core 1x 2,84 GHz Kryo 485, 3x 2,42 GHz Kryo 485, 4x 1,8 GHz Kryo 485
RAM: 12 GB, Interní paměť: 512 GB, Pam. karta:
Displej: Dynamic AMOLED, 4,6" + 7,3", 720 × 1680 px, 2152 × 1536 px
Hlavní fotoaparát: 12 Mpx, f/1.5 - 2.4, 1/2.55", Dual Pixel, PDAF, OIS
Druhý fotoaparát: 12 Mpx, f/2.2, širokoúhlý
Třetí fotoaparát: 16 Mpx, f/2.4 teleobjektiv, 2x optický zoom, OIS , Přední kamera: 10 (f/2.2)+ 8 (f/1.9) Mpx, 4K video, HDR
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4380 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Jde o vcelku zvláštní krok, výrobce zde zkrátka předpokládá, že lidé ztratí zájem o jeho produkt. Na potvrzení předobjednávky je dostatek času, nicméně není úplně jasné, co si Samsung od tohoto kroku slibuje. Lze snad jen spekulovat o tom, že se očekávají problémy s masovou produkcí a tímto způsobem chtějí trochu snížit množství přístrojů, které bude muset být připraveno k odeslání předběžným zájemcům.

samsung galaxy fold dopis
Pokud jste si ze zahraničí předobjednali Samsung Galaxy Fold, pravděpodobně vám podobný email přišel také.

To je však pochopitelně jen nepotvrzená domněnka. Každopádně však jde o zvláštní rozhodnutí, které minimálně z marketingového hlediska působí poněkud nešťastně.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

9 komentářů

 1. Zpackaný projekt, ale nějak se ta cesta prodrat musí i za cenu obětí. Snaha byla.

 2. Vždyť to byl jen prototyp nebylo by logické vydat takový hnus úplně, takže doufám že přijde lepší verze než toto.

  • Tak Samsung bude pokračovat dál, bud tento koncept zavrhne a pujde ve stopach ciny nebo od základu přepracuje a vyhne se chybám.
   Času mají myslím dost tak třeskutý zájem o ohebné displeje zase není, i google váhá zda do toho pujde a má vůbec nějaký smysl…ten mě osobně stále uniká, jiná věc je u znovuzrozeného RAZRu od motoroly za dohledu mateřského lenova.

  • jiná věc je u znovuzrozeného RAZRu od motoroly za dohledu mateřského lenova.

   Tam to nedava smysl uz vubec. Proste horsi telefon ve vsech smerech jen kvuli tomu, ze se ohyba, ale nakonec ta velikost displeje je vlastne stejna jak u vsech ostatnich neohebnych telefonu.

  • Lenovo to zkoiuší, jestli bude zájem, když ne vyrobí jednu serii a konec.

  • Tohle vypadá hodně dobře ale mobily sharp a třeba panasonicu v evropě i přes mnohé sliby stále zpět nejsou [odkaz]

  • Tohle ukáže Motorola velmi brzy.

 3. Já to vidím, jako dobrý krok, člověk, nebo aspoň já to beru jako solidní jednání, že dokud si nebudou jistí, že to opravdu funguje, tak by bylo lepší, aby si to nekupoval. Tohle by Apple nikdy neudělal…

  • No bendgate (ten první a jediný) bylo přeci jen pochybení, napravili změnou návrhu do několika měsíců.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).