Domů » Bleskovky » Motorola Razr 2019: vnější displej bude umět spoustu užitečných funkcí

Motorola Razr 2019: vnější displej bude umět spoustu užitečných funkcí

Ještě letos bychom se měli novodobé Motoroly Razr, která si zřejmě ponechá proporce legendárního véčka z roku 2014, avšak uvnitř bude osazená protáhlým ohebným displejem. Na vnější straně pak ještě najdeme sekundární displej, který bude podle zjištění vývojářů XDA-Developers fóra plný příjemných nápadů.

razr 1
Ilustrační obrázek

Zdroj informací i sekundární způsob ovládání

Na vnějším displeji se nebude zrcadlit kompletní prostředí systému Android, bude na něj ale možné „poslat“ obsah z vybraných aplikací, zejména z těch systémových jako jsou Moto Display, Moto Actions nebo Moto Camera. Na displej bude možné umístit vlastní tapetu, hodiny, pulzující oznámení či ovladač médií, kromě toho zde může být umístěno až 6 rychlých přepínačů různých funkcí.

razr 2

Panel bude opatřen dotykovou vrstvou, která bude při otevřeném telefonu sloužit jako touchpad, například pro scrollování v prohlížeči Google Chrome nebo v multitaskingu. Displej bude spolupracovat i s fotoaparátem, například zobrazí odpočet samospouště. Díky animaci také půjde zjistit, zda je aktivována funkce Google Assistant, popř. skrze displej půjde telefon odemknout (gestem nebo PINem).

Kdy bude novodobá Motorola Razr představena, je zatím nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.