TOPlist

Samsung u příštích fotomobilů použije technologii, kterou zatím najdeme jen u iPhone 12 Pro Max

sensor shift

Smartphony Samsung se mohou v blízké budoucnosti těšit na zajímavé novinky v oblasti fotoaparátů. Spekuluje se o spolupráci se značkou Olympus, kromě toho se objevují informace o zajímavém posunu v oblasti stabilizace.

Samsung půjde ve šlépějích Apple

Podle zjištění serveru SamMobile plánuje Samsung u svých budoucích smartphonů použít stabilizaci fotočipu namísto běžné stabilizace optiky. Tuto technologii poprvé loni použil Apple, a to pouze u svého vrcholového iPhone 12 Pro Max. Stabilizace senzoru má být přesnější a poskytnout vyšší obrazovou kvalitu. Samsung si již s touto technologií pohrává nějakou dobu, tudíž je možné, že se jejího nasazení dočkáme již brzy.

Podle SamMobile je možné, že stabilizace senzoru souvisí se zmíněnou spoluprací se společností Olympus, která má s touto technologií bohaté zkušenosti.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku